PDA

View Full Version : ریپورت اختصاصی

smderfan
پنج شنبه 25 بهمن 1386, 23:38 عصر
سلام
به چه صورت می شه از طریق کد یک گزارش ایجاد کرد که فیلدهای خاص و یا همه فیلدهای یک جدول بصورت یک Report تبدیل بشه و محیط Report فیلدها رو طوری تنظیم کنه که به اندازه طول کاغذ A4 باشه.

smderfan
پنج شنبه 25 بهمن 1386, 23:59 عصر
من یک جدول بنام آنالیز دارم که آن رو بصورت کروس تب گزارش گرفتم حالا می خوام نتیجه کار کروس تب رو در محیط Report قرار بدم و دستورات اون رو از طریق فرم فرمان بدم بصورتی که :
محیط ریپورت از قبل طراحی شده و فقط محل فیلدهای ستونی ایجاد شده در کروس تب خالی است حالا می خوام برنامه بصورت خودکار تعداد ستونهای جدید رو در ریپورت قرار بده و اون رو نمایش بده و اگر تعداد ستونها بیش از 20 مورد بود پیام بده و یا صفحه رو از A4 به A3 تغییر بده.
همچنین همه فیلدها در کاغذ A4 نمایش داده بشه.

smderfan
جمعه 26 بهمن 1386, 00:07 صبح
این هم نمونه بانک جهت گزارش

fazl11
جمعه 26 بهمن 1386, 17:29 عصر
دوست عزیز
برای گزارشگیری همیشه نیاز به این داریم که تعداد ستون های آن مشخص و ثابت باشه نمی توان گزارشی را تهیه کرد که هر دو طرف آن متغیر باشه
ولی اگه بخوای می تونی ستونها را ایجاد کنی ولی اگه داده ای نداشت هم نشون بده اما به این روش به نظر من نمیشه و تا حالا ندیدم اگه از دوستان تونستن این مشکل را حل کنند به من هم اطلاع بده تا یاد بگیرم

SYNDROME
جمعه 26 بهمن 1386, 21:27 عصر
برای گزارشگیری همیشه نیاز به این داریم که تعداد ستون های آن مشخص و ثابت باشه نمی توان گزارشی را تهیه کرد که هر دو طرف آن متغیر باشه
ولی اگه بخوای می تونی ستونها را ایجاد کنی ولی اگه داده ای نداشت هم نشون بده اما به این روش به نظر من نمیشه و تا حالا ندیدم اگه از دوستان تونستن این مشکل را حل کنند به من هم اطلاع بده تا یاد بگیرم
فکر نکنم چنین نطری چندان درست باشد.
چون خیلی از گزارش ها را با کمی خلاقیت می توان در زمان اجرای برنامه با Create کردن Object ها و چیدن در صفحه درست کرد و کاربر ستونها را خودش انتخاب کند.
موفق باشید

smderfan
جمعه 26 بهمن 1386, 21:43 عصر
سلام
بالاخره تونستم اینکار رو بکنم...
ولی نکته حائز اهمیت اینه که باید حتماً تعداد ستونهای گزارش رو ثابت بگیریم مثلاً 12 ستون در صفحه. .... ولی اگر تعداد ستونها بین 1 تا 12 متغییر بود محیط گزارش بصورت خودکار چیدمان کار رو تغییر میده.
مثلا اگر کروس تب گزارش 5 ستون داشت در گزارش 12 ستون نمایش داده نمی شه و فقط 5 ستون کروس تب دیده می شه.
حالا اگر بخوایم یک ستون بعنوان ملاحظات به اون اضافه کنیم باید به چه صورت باشه یعنی اگر فقط تعداد ستونها 5 تا هست لازمه ستون بعدی یعنی 6 رو تا آخر سطر ادامه بده و بعنوان ملاحظات یا توضیحات در نظر گرفته بشه تا صفحه خودش رو خالی نشون نده ....
نظر شما چیه ؟؟؟

*----------------------
در نمونه ای که گذاشتم اگر در جدول آنالیز مقدار فیلد کد رو از 1 تا 11 متغییر در نظر بگیرید متوجه تغییرات گزارش خواهید شد. مثلا فقط کدهای 1 تا 5 باشه تعداد ستونهای رو بر اساس 1 تا 5 تغییر میده.
*----------------------

fazl11
یک شنبه 28 بهمن 1386, 21:20 عصر
دوست عزیز از اینکه جواب پیدا کردی و آن را پیوست کردی ممنونم و تشکر می کنم موفق و موید باشید

smderfan
دوشنبه 29 بهمن 1386, 09:41 صبح
سلام و با تشکر
از دوستان کسی نمی خواد روال رو تکمیل کنه و جواب بده....

dadsara
یک شنبه 26 خرداد 1387, 12:55 عصر
باسلام خدمت دوستان عزیز
من خیلی وقت بود داشتم دنبال چنین چیزی می گشتم ولی پیدا نمی کردم .
از جناب smderfan تشکر میکنم اگر امکان داره در خصوص کد آن مقداری توضیح دهید.