ورود

View Full Version : استفاده از توابع یک فایل dll ؟

mohsen57
جمعه 26 بهمن 1386, 11:38 صبح
چجوری میشه فهمید در یک فایل dll چه توابعی وجود داره و چجوری میشه از آنها استفاده کرد؟خواهشا یک جواب کامل بدین تا کارم راه بیفته. سرچ هم کردم چیزی پیدا نکردم!

اوبالیت به بو
جمعه 26 بهمن 1386, 11:45 صبح
کار شما برمی گرده به مهندسی مجدد یا معکوس. شما باید DLL رو تبدیل به کد کنید.

mohsen57
جمعه 26 بهمن 1386, 14:07 عصر
مطمئنی اینجوری نمیشه ازش استفاده کرد؟!

Mbt925
جمعه 26 بهمن 1386, 14:32 عصر
برای پی بردن به لیست توابع (Public) بهترین روش اینه که Dll رو به برنامتون اضافه کنید و بعد از اینکه یه متغیر از نوعش ساختین ، بعد از گذاشتن "." لیست بازشو همه ی پراپرتی ها و توابع موجود در Dll لیست میشن.

http://soda.parsaspace.com/MBT925/Learn-Sample/DllFucnSubPropList.jpg

Nima_NF
جمعه 26 بهمن 1386, 15:05 عصر
همراه visual studio ابزاری در قسمت tools وجود دارد با نام dependancy walker که می توانید از آن استفاده کنید تا نام توابع dll ها و آدرس را به شما نشان دهد. (Depends.exe) ، برای دیدن پارامتر های هر تابع ، نیاز به مستندات همراه dll یا هدر فایل همراه آن دارید.

ضمنا ابزار های رایگان دیگری هم وجود دارند که این کار را انجام می دهند ،
مثل DLL Export Viewer v1.15 (http://www.nirsoft.net/utils/dll_export_viewer.html)

ƒxmahdi
جمعه 26 بهمن 1386, 18:15 عصر
آقا نیما اگه یه توضیح راجب برنامه DLL Export Viewer v1.15 بدین که چطوری توابع را از یه فایل dll استخراج کنیم ممنون می شم

mohsen57
جمعه 26 بهمن 1386, 20:16 عصر
برای پی بردن به لیست توابع (Public) بهترین روش اینه که Dll رو به برنامتون اضافه کنید و بعد از اینکه یه متغیر از نوعش ساختین ، بعد از گذاشتن "." لیست بازشو همه ی پراپرتی ها و توابع موجود در Dll لیست میشن.

http://soda.parsaspace.com/MBT925/Learn-Sample/DllFucnSubPropList.jpg

چجوری باید dll رو به برنامه اضافه کنم؟ از Project/References استفاده می کنم خطا میگیره!

Nima_NF
جمعه 26 بهمن 1386, 21:53 عصر
آقا نیما اگه یه توضیح راجب برنامه DLL Export Viewer v1.15 بدین که چطوری توابع را از یه فایل dll استخراج کنیم ممنون می شم
این برنامه بسیار ساده است ، وقتی برنامه فوق را اجرا کردید، گزینه دوم را انتخاب کنید تا dll مورد نظر را باز کنید ، در پنجره اصلی لیست توابع export شده به همراه آدرس آن ها نشان داده می شود ، کار این برنامه همین است.

البته dependancy walker از آن قوی تر و کامل تر می باشد ، ضمنا ابزار های تجاری دیگری هم وجود دارد.

Mbt925
جمعه 26 بهمن 1386, 22:49 عصر
چجوری باید dll رو به برنامه اضافه کنم؟ از Project/References استفاده می کنم خطا میگیره!

احتمالا Dll مشکل داره.

ƒxmahdi
شنبه 27 بهمن 1386, 08:38 صبح
اگه شما می خواهید از قسمت browse , فایل dll را به برنامه اضافه کنید و پیغام زیر را می ده dll در لیست وجود داره و شما باید از لیست آن را پیدا کرده و به برنامه اضافه کنید موفق باشید

mohsen57
شنبه 27 بهمن 1386, 17:04 عصر
اگه شما می خواهید از قسمت browse , فایل dll را به برنامه اضافه کنید و پیغام زیر را می ده dll در لیست وجود داره و شما باید از لیست آن را پیدا کرده و به برنامه اضافه کنید موفق باشید
dll اینه:YMSG12ENCRYPT.dll
پیغام خطا همینه ولی ظاهرا dllی که من دنبالش بودم این نیست. راستش من دوتا ربات یاهو مسنجر دارم که هر دوتاش این فایل همراهشون بود فروشنده ربات به من گفته که از یک فایل dll برای این کار استفاده کرده من هم فکر کردم که رباتها برای وصل شدن به سرور یاهو و وارد شدن به روم از توابع درون همین dll استفاده می کنند.
من دنبال این فایل هستم کسی اطلاعاتی در این زمینه داره؟یا امکان استفاده از dllهای خود یاهو مسنجر وجود داره؟

Nima_NF
شنبه 27 بهمن 1386, 18:07 عصر
dll اینه:YMSG12ENCRYPT.dll
پیغام خطا همینه ولی ظاهرا dllی که من دنبالش بودم این نیست. راستش من دوتا ربات یاهو مسنجر دارم که هر دوتاش این فایل همراهشون بود فروشنده ربات به من گفته که از یک فایل dll برای این کار استفاده کرده من هم فکر کردم که رباتها برای وصل شدن به سرور یاهو و وارد شدن به روم از توابع درون همین dll استفاده می کنند.
من دنبال این فایل هستم کسی اطلاعاتی در این زمینه داره؟یا امکان استفاده از dllهای خود یاهو مسنجر وجود داره؟

برنامه شما .Net هست ؟

dll های اکثر نرم افزار های دیگر از جمله یاهو Managed نیستند و نحوه استفاده از آن ها در دات نت فرق می کند و نیازی به add کردن ندارند...

mohsen57
شنبه 27 بهمن 1386, 18:53 عصر
نه .net نیست.
یعنی میشه از dll های یاهو در.net استفاده کرد؟ من هنوز نمیدونم کدام یکی از dllها و ocx وچجوری باید استفاد کنم.