PDA

View Full Version : یافتن شماره ی تماس گیرنده (Caller ID) در تماسهای تلفنی

iranrose63
دوشنبه 30 بهمن 1385, 09:54 صبح
سلام
من می خوام یه caller id داشته باشم
توی سایت search کردم و یه کد با vb پیدا کردم کسی کدی با #c داره؟

mpmsoft
دوشنبه 30 بهمن 1385, 10:02 صبح
کالر آدیو اگر به خوای با مودم بگیری من از الان به شما می گم اصلا روش وقت نذار

چون مودمهایی که الان تو بازار هستش همه مناطق مخابراطی رو ساپرت نمی کنه

شما باید دستگاه کالر آیدی که خارج کامپیوتر نصب می شه رو بگیری و با اون کار کنی

iranrose63
دوشنبه 30 بهمن 1385, 13:00 عصر
چرا هیچکی جواب نمیده ؟
یعنی تا حالا هیچکس به Caller ID نیاز نداشته؟

ARA
دوشنبه 30 بهمن 1385, 13:40 عصر
من یک زمانی با at command ها یکی نوشتم

چگونگی اجرای AT Commands (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=53162&highlight=%8D%90%E6%E4%90%ED+%C7%CC%D1%C7%ED+Comma nds)
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=53162&highlight=%8D%90%E6%E4%90%ED+%C7%CC%D1%C7%ED+Comma nds

shiva_naderi
یک شنبه 31 تیر 1386, 11:09 صبح
سلام به همگی

من می خواستم از Caller Id داخل پروژم استفاده کنم از چه کامپوننتی باید استفاره کنم ؟ ممنون می شم اگه راهنمایی کنید .

iranrose63
یک شنبه 31 تیر 1386, 11:43 صبح
1-KDTele
2- ExceleTel TeleTools
3-Tapiex
البته kdtele از همشون مناسبتره

ARA
یک شنبه 31 تیر 1386, 17:07 عصر
از همه مهمتر حتما از نوع مودمت مطمئن شو که از کالر ای دی پشتیبانی کنه

یک برنامه کالر ایدی نصب کن و چک کن کار میکنه

tthenry14plus
پنج شنبه 01 آذر 1386, 00:16 صبح
با سلام
روی پروژه ای با زبان #C کار می کنم که یکی از قسمتهای آن بدین صورت است که هنگامی که برنامه در حال اجراست و تلفن زنگ می خورد وقفه ای در برنامه رخ دهد که به سبب آن بتوانیم شماره تلفن خط فرستنده را بدست آوریم
.
.
.
.
درست مانند کالر آی دی تلفن

تاپیک های قبلی که در این مورد بود رو خوندم ولی چیزی زیادی دستگیرم نشد

اکثرا می گفتند از AT Command تا TAPI استفاده کنید
چطور می تونم از این های استفاده کنم
کامپوننت خاصی برای اینکار وجود نداره ( مثل KDTele )

متشکرم

dot_net_lover2
پنج شنبه 01 آذر 1386, 23:36 عصر
اینو بررسی کن حتما نتیجه میگیری البته اگه مودمت این قابلیت رو پشتیبانی کنه.

tthenry14plus
جمعه 02 آذر 1386, 00:22 صبح
ممنونم ولی

در اجرا با خطای زمان اجرای زیر مواجه می شه :
یعنی مشکلم مودمه ؟؟؟؟
اگر هست از کجا مطمئن شم ؟

dot_net_lover2
جمعه 02 آذر 1386, 00:43 صبح
دوست عزیز اگر زمانی که به اینترنت وصل بودی اینو چک کردی ٬ خوب حق داره آخه Com3 در اختیار modem بوده جهت اتصال به اینترنت اگر هم نه که احتمالا سرویس Fax یا هر چیزه دیگری modem شما و نهایتا Com3 را در اختیار خود قرار داده.

tthenry14plus
سه شنبه 06 آذر 1386, 01:17 صبح
کارم خیلی گیره
توی سایت های خارجی هم گشتم بی معرفتا پول میخوان

tthenry14plus
چهارشنبه 07 آذر 1386, 23:53 عصر
سلام
مودمم رو عوض کردم مشکل حل شده فقط چطور میشه شماره تلفن شخص مورد نظر رو بدست بیاریم
با یک سری از پراپرتی های serial port که هیچ کدام ربطی به شماره تلفن نداشتند

ممنون می شم اگر راهنمایی کنید

dot_net_lover2
یک شنبه 11 آذر 1386, 17:36 عصر
serialPort.PortName = //port name
serialPort.Open();
serialPort.RtsEnable = true;
serialPort.DiscardNull = true;
serialPort.WriteLine("ATZ" + "\r\n");
serialPort.WriteLine("AT+VCID=1" + "\r\n");

private void serialPort_DataReceived(object sender, System.IO.Ports.SerialDataReceivedEventArgs e)
{
try
{
string s = serialPort.ReadExisting();
if (s.Contains("NMBR"))
{
string[] sArray = s.Split('=');
serialPort.Close();
MessageBox.Show(("با شما تماس گرفته " + sArray[3].ToString().Trim()), "تماس جدید", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);
}
}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message.ToString());
}

}

tthenry14plus
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 01:51 صبح
متأسفانه جوابمو نگرفتم

privatevoid serialPort1_DataReceived(object sender, System.IO.Ports.SerialDataReceivedEventArgs e)
{

try
{
Beep(1000, 200);
string s = serialPort1.ReadExisting();
txtLog.Text += s;
if (s.Contains("NMBR"))
{
string[] sArray = s.Split('=');
serialPort1.Close();
MessageBox.Show((" ں ¬êں ¢êں« گ©ه¢ى " + sArray[3].ToString().Trim()), "¢êں« ¤§ی§", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);
}
}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message.ToString());
}

}

مشکل کجاست
مقدار S هیچگاه برابر با شماره ای نمی شود نمی شود
وقتی هم که شرط را بر می دارم به طول s ایراد می گیره

mahdi_farhani
چهارشنبه 03 بهمن 1386, 11:04 صبح
دوست عزیز شما اول مطئمن بشو که مودمت کالر آیدی رو ساپورت میکنه ، با هاپیر میتونی اینو تست کنی .

at+Cid=1
و یا

at+vcid=1
اگر OK داد یه زنگ به خودت بزن ، اگر هایپر لینک شمارو نشون داد ، تازه میفهمی که مودمت کالر آی دو ساپورت میکنه
در ضمن به کارتون مودمت اطمینان نکن ، هرچند گفته باشه CallerID و بازم بعضی وقتها جواب نمیده ، من خودم به شخه 3 تا مودم عوض کردم تا یه مودم کالر آیدی دار پیدا کردم که با خطوط ایران جواب بده ،
اگر حالو حوصله اینکارو نداری ، یع برنامه CallerId از تو اینترنت Dl کن با اون تست کن .
بعد از این همه تفاسیر . از کامپوننت TapiEx و KdTele میتونی استفاده کنی .
اگر هم کلاً با سریال کار میکنی ، همون کدهایی که دوستمون گذاشتن جواب میده

amir_pro
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 17:17 عصر
شرمنده دوستان که این سوال را اینجا مطرح می کنم چون نمیدونستم کجا مطرح کنم.
از دوستان کسی مرجع کامل AT Command ها را دارد؟

tthenry14plus
شنبه 06 بهمن 1386, 01:31 صبح
سلام
بله کاملا مطمئن هستم اینکاری که شما می فرمائید رو هم قبلا انجام دادم،
مشکل من فقط و فقط شماره تلفنه فرستندس

belfy68
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 23:48 عصر
سلام

من می خواهم روی پروژه تلفن گویا کار کنم البته با kdtele

به اولین مشکلی که برخورد کردم نمایش شماره تلفن تماس گیرنده است از پورت سریال می تونم شماره رو دریافت کنم ولی با رویداد oncallerid نمی شه وقتی که از serialPort استفاده می کنم مودم غیر فعال می شه و بقیه کارها رو نمی شه انجام بدم

نیازمند یاری سبزتان :خجالت:

mzjahromi
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 07:10 صبح
از سریال پورت چجوری کالر ای دی رو دریافت میکنی؟

belfy68
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 10:16 صبح
سلام دوست عزیز

form puplic(){
Form1.CheckForIllegalCrossThreadCalls = false;
}
برای آماده کردن پورت
serialPort1.PortName =نام پورت
serialPort1.Open();
serialPort1.RtsEnable = true;
serialPort1.DiscardNull = true;
serialPort1.WriteLine("ATZ" + "\r\n");
serialPort1.WriteLine("AT+VCID=1" + "\r\n");
DataReceived در رویداد
string num= serialPort1.ReadExisting();
if (s.Contains("NMBR"))
{
string[] number =num.Split('=');
serialPort1.Close();
textbox1.text=number[3].ToString();
}

belfy68
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 10:23 صبح
کسی نیست کمک کنه لطفا:افسرده:

belfy68
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 10:48 صبح
سلام
بعد از انتخاب مودم و فعال کردن آن منتظر تماس می شوم در رویداد oncallerstate وضعیت تماس رو نشون میده
ولی هیچ وقت وارد رویدادoncalleridنمشه :عصبانی:
نمی دونم این حرف چقدر درسته ولی فکر میکنم یک جایی باید وقفه ای ایجاد کنم تا فرصت کافی برای دریافت شماره رو داشته باشه:اشتباه:
واقعا نیازمند کمک شما عزیزان هستم فقط یک ماه فرصت دارم

saeen
شنبه 27 بهمن 1386, 12:24 عصر
سلام
من جدیدا یه مودم خریدم که فروشنده اونا بعنوان Caller ID به من فروخت ، روی جعبه ، کاتالوگ و سایت شرکت سازنده مودم هم قید شده که مودم امکان Caller ID داره.
اما من توی نرم افزار Hyper Terminal هر کدوم از فرمانهای AT#CID=,ATCID=1,AT#CID=2 را که اجرا می کنم پیغام Error میده. از طرفی وقتی با شماره تلفنی که به خط مودم وصله تماس میگرم توی نرم افزارHyper Terminal به ازای هر باز زنگ خوردن فقط کلمه Ring را مینویسه ( مثله اینکه باید شماره تلفن تماس گیرنده را بنویسه)
همچنین وقتی به این آدرس میرم
Control Panel \ Phone and Modem Options \ Modems \ Properties \ Diagnostics \ Query Modem

توی Log ی که تهیه می کنه می نویسه
AT#CLS=? - COMMAND NOT SUPPORTED
این عدم پشتیبانی شامل فرمانی CID# هم میشه؟

مودم من Zoltrix 3chip اصله ( اینطور میگن) اینم سایت شرکتش
www.z-cyber.net
نهایتا اینکه بالاخره مودم من Caller ID داره یا نه؟

با تمام این اوصاف ، احیانا اگه Caller ID نداشت لطفا یه مودم اینترنال که Caller ID داشته باشه به من معرفی کنید.
(چون میخوام برنامه ای با استفاده از Caller ID توی #C بنویسم این تاپیک را اینجا قرار دادم تا در صورت امکان بقیه سوالات را هم دنباله این بنویسم)
ممنون

raravaice
شنبه 27 بهمن 1386, 13:19 عصر
سلام

اینم امتحان کن

AT+VCID=1

shahab297
شنبه 27 بهمن 1386, 13:40 عصر
دوست عزیز کالر آی دی دو نوع داریم که با یکدیگر متفاوت میباشند.
استانداردی که زولتریکس از آن استفاده کرده است در ایران استفاده نمیشود.
اما اگر مودم موتورلا قدیمی دو چیپ (فکر میکنم تقریبا 4-5 تومن باشند) به راحتی و بدون مشکل کالر آدی ایران را پشتیبانی میکنند، البته بعضی از مودمهای اکسترنال نیز همین حالت را دارند.

SabaSabouhi
شنبه 27 بهمن 1386, 15:00 عصر
دوست عزیز کالر آی دی دو نوع داریم که با یکدیگر متفاوت میباشند.
استانداردی که زولتریکس از آن استفاده کرده است در ایران استفاده نمیشود.
اما اگر مودم موتورلا قدیمی دو چیپ (فکر میکنم تقریبا 4-5 تومن باشند) به راحتی و بدون مشکل کالر آدی ایران را پشتیبانی میکنند، البته بعضی از مودمهای اکسترنال نیز همین حالت را دارند.

با سلام
خوب پس تکلیف اونایى که مثل من Zoltrix خریدن چیه؟ فقط تعویض مودم؟ یا راه حل دیگه‌اى وجود داره؟
( موتورولاى قدیمى حالا از کجا پیدا کنیم؟ )

صبا صبوحى

raravaice
شنبه 27 بهمن 1386, 15:40 عصر
با سلام
خوب پس تکلیف اونایى که مثل من Zoltrix خریدن چیه؟ فقط تعویض مودم؟ یا راه حل دیگه‌اى وجود داره؟
( موتورولاى قدیمى حالا از کجا پیدا کنیم؟ )

توجه داشته باشید که این مشکل همه مودمها zoltrix نیست اگر اصل باشه.

دو جور مسئله هست که این مشکل رو پیش میاره

1.مودم شما CLID رو ساپورت نمیکنه.(مودم را عوض کنید)
2.سیستم CLID مودم شما با شبکه مخابرات محلی سازگار نیست.(در یک منطقه مخابراتی دیگر دستورات AT را با مودم خود تست کنید)

موفق باشید

saeen
شنبه 27 بهمن 1386, 18:47 عصر
AT+VCID=1
امتحان کردم
پیغام OK داد
این کد برای چی هست؟
ممنون

raravaice
شنبه 27 بهمن 1386, 19:04 عصر
کار همون AT#CID=1 رو انجام میده منتها :

AT#CID=1 با فرمت UK
و
AT+VCID=1 با فرمت International

http://www.vocpsystem.com/callerid_setup.php?mode=function&mode=function

موفق باشی

SabaSabouhi
یک شنبه 28 بهمن 1386, 08:35 صبح
دو جور مسئله هست که این مشکل رو پیش میاره

1.مودم شما CLID رو ساپورت نمیکنه.(مودم را عوض کنید)
2.سیستم CLID مودم شما با شبکه مخابرات محلی سازگار نیست.(در یک منطقه مخابراتی دیگر دستورات AT را با مودم خود تست کنید)

با سلام
سپاس‌گزارم از توجه شما،
حالت 1 که روشنه :(
و اما تو حالت دوم هم بر فرض که تو یه منطقه‌ى مخابراتى دیگه کار کنه آیا مى‌شه کارى کرد که تو همین منطقه‌ى مخابراتى هم کار کنه یا باز هم مى‌شه مثل حالت 1؟

صبا صبوحى

raravaice
یک شنبه 28 بهمن 1386, 10:31 صبح
با سلام
سپاس‌گزارم از توجه شما،
حالت 1 که روشنه :(
و اما تو حالت دوم هم بر فرض که تو یه منطقه‌ى مخابراتى دیگه کار کنه آیا مى‌شه کارى کرد که تو همین منطقه‌ى مخابراتى هم کار کنه یا باز هم مى‌شه مثل حالت 1؟

فرامین مختلف CLID رو توی منطقه مخابراتی خودتون تست کنید اگر جواب ندن پس مطمئن باشید که با تعویض مودم هم کاری از پیش نمیبرید چون من 3 سال پیش چنین با چنین مشکلی بر خودم و توی تحویل یه پروژه به یه شرکت ناتون موندم و مجبور شدم سخت افزاری عمل کنم و کلا قید مودم رو بزنم.

موفق باشید

hassan razavi
یک شنبه 28 بهمن 1386, 11:08 صبح
یک سخت افزار هست که به Com Port متصل میشه و Caller ID را ارسال میکنه. تعداد Port هاش هم متغیره . ولی یه خورده قیمتش بالاست. 5 پورتش فکر کنم 120000 بود.

amir_pro
یک شنبه 28 بهمن 1386, 11:21 صبح
سلام به دوستان
وقتی دستور زیر را در hyper می نویسم error میدهد

AT#CID=1

ولی وقتی از کد زیر استفاده می کنم مینویسه ok
AT+VCID=1

مودمم هم مدل زیر است
Generic 56K HCF Data Fax Modem

میتونم با این مودم برنامه ی تلفن گویا بنویسم؟

Demon-hunter
دوشنبه 20 اسفند 1386, 12:45 عصر
سلام به دوستان

من یه برنامه با kdtele 3.5 در C# نوشتم که یه Caller ID اما برنامه من شماره شخص رو برنمیگردونه فقط زنگ خوردن رو تشخیص میده نرم افزارهای دیگه هم که برای کار با تلفن و مودم هستند و نصب کردم اما بازم شماره رو نمیده نمیدونم شاید مشکل از مودم باشه اما مودم Caler ID پشتیبانی میکنه چه جوری باید بفهمیم که سرویس Caller ID مودم فعاله ؟
آیا میشود که مودم با سرویس Caller ID ایران ناسازگاره ؟

من کد برنامه رو پایین گذاشتم و منتظر نظر اساتید هستم ممنون.

hassan razavi
دوشنبه 20 اسفند 1386, 12:49 عصر
آره دوست عزیز هم ممکنه اصلا ساپورت نکنه و هم ممکنه با استاندارد اینجا نخونه.
پیشنهاد میدم تاپیکهای ایجاد شده در همین تالار را در مورد Caller ID جستجو کنید و مطالعه کنید. حتما به نتیجه میرسید

mamizadeh
دوشنبه 20 اسفند 1386, 15:12 عصر
دوست عزیز
من در این رابطه برنامه ای را نوشتم و به این نتایج رسیدم
1- باید مودمت ساپورت کالر آیدی ایران را داشته باشه اونم خیلی سادست اگه یو اس ورژن نباشه و کاتالوگش کالر آیدی بدون ذکر مکان داشته باشه ایران را هم ساپورت می کنه مودل های دیلینک وی 92 و مودم هایی با چیپست راکول و کانکسانت ساپورت ایران را دارد البه باید خودتم تستش کنی من که از راکول استفاده می کنم و در تبریز هستم و کاملا هم واسم جواب داده
2- مخابرات محلت باید پشتیبانی کالرآیدی دیتا را داشته باشه تاکید می کنم کالر آیدی دیتا نه کالر آیدی که از خط صوتی خط تلفن واسمون مشخصه
توصیه عملی:
اگه می خواهی تلفن گویا کار کنی به نظر من با مودم کار نکن یه کیت واسه خودنت بساز یا اینکه سفارش بده بسازند و یا اینکه بخرید چون به سرت هر بلایی که بگی میاره .
در ثانی به این کیت می تونی امکانات DTMF و کالر آیدی و هر امکانات دیگری که می خوایی با هاش کار کنی بدی و از طرف دیگر هم با یکی از پورت ها که توصیه من برا یاین جور کارها پورت سریال هستش اطلاعاتت رو بگیر و بخون و یا رایت کن
ولی اگه نه تلفن گویا نمی خواهی بسازی که هیچ

Demon-hunter
دوشنبه 20 اسفند 1386, 15:40 عصر
دوست عزیز
من در این رابطه برنامه ای را نوشتم و به این نتایج رسیدم
1- باید مودمت ساپورت کالر آیدی ایران را داشته باشه اونم خیلی سادست اگه یو اس ورژن نباشه و کاتالوگش کالر آیدی بدون ذکر مکان داشته باشه ایران را هم ساپورت می کنه مودل های دیلینک وی 92 و مودم هایی با چیپست راکول و کانکسانت ساپورت ایران را دارد البه باید خودتم تستش کنی من که از راکول استفاده می کنم و در تبریز هستم و کاملا هم واسم جواب داده
2- مخابرات محلت باید پشتیبانی کالرآیدی دیتا را داشته باشه تاکید می کنم کالر آیدی دیتا نه کالر آیدی که از خط صوتی خط تلفن واسمون مشخصه
توصیه عملی:
اگه می خواهی تلفن گویا کار کنی به نظر من با مودم کار نکن یه کیت واسه خودنت بساز یا اینکه سفارش بده بسازند و یا اینکه بخرید چون به سرت هر بلایی که بگی میاره .
در ثانی به این کیت می تونی امکانات DTMF و کالر آیدی و هر امکانات دیگری که می خوایی با هاش کار کنی بدی و از طرف دیگر هم با یکی از پورت ها که توصیه من برا یاین جور کارها پورت سریال هستش اطلاعاتت رو بگیر و بخون و یا رایت کن
ولی اگه نه تلفن گویا نمی خواهی بسازی که هیچ

مودم من Caller Id ساپورت میکنه msi هم هست نمیدونم با ایران سازگاره یانه مخابرات محل رو باید بپرسم که داره یا نه
راستی یه سوال ابن دستور رو جه جوری به مودم ارسال کنم

AT+VCID=1

من نمیدونم چه جوری به طور مستقیم داد ها را از پورت بخونم و شماره رو تشخیص بدم ؟

کسی میتونه کمکم کنه ؟ (sample )

mamizadeh
دوشنبه 20 اسفند 1386, 22:08 عصر
دوست عزیز اگه مطمئن هستی که مودمت ساپرتشو داره به مخابرات محلت یه سری بزن و از قسمت فنی مخابرات یه سوالی بکن وضیفشونه که جواب بدن
دوستا عزیز برای اینکه با مودم کار کنی نیازی نیست که خودت تمام ایم کارا را بدونی برای این کار کامپوننت هایی هستند که کار را واقعا راحت کرده اند من از کامپوننت KDTel استفاده کردم البته پیاده سازیش رو رو دلفی انجام دادم ولی تا اون حدی که تو این تالار ها دیدم واسه سی شارپ هم این کامپوننت هستش ولی تاکیدا دوباره می گم اگه می خواهی خودت یاد بگیری که هیچ وگر نه حتما از سخت افزار استفاده کن نه مودم باز هم خود دانی
آزموده را آزمودن خطاست

Demon-hunter
دوشنبه 20 اسفند 1386, 22:29 عصر
دوست عزیز اگه مطمئن هستی که مودمت ساپرتشو داره به مخابرات محلت یه سری بزن و از قسمت فنی مخابرات یه سوالی بکن وضیفشونه که جواب بدن
دوستا عزیز برای اینکه با مودم کار کنی نیازی نیست که خودت تمام ایم کارا را بدونی برای این کار کامپوننت هایی هستند که کار را واقعا راحت کرده اند من از کامپوننت KDTel استفاده کردم البته پیاده سازیش رو رو دلفی انجام دادم ولی تا اون حدی که تو این تالار ها دیدم واسه سی شارپ هم این کامپوننت هستش ولی تاکیدا دوباره می گم اگه می خواهی خودت یاد بگیری که هیچ وگر نه حتما از سخت افزار استفاده کن نه مودم باز هم خود دانی
آزموده را آزمودن خطاست

آره حتما باید یه سرس بزنم من هم از Kdtele استفاده کردم اما نمیدونم چرا شماره رو برنمیگردونه اصلا Event caller ID که در اون شماره شخص رو میشه گرفت هیچ وقت اتفاق نمیفته جون من یه MessagBox توش گذاشتم ببنیم اصلا این Event اتفاق میفته یا نه دیدم اصلا اجرا نمیشه.

منم دوست دارم از سخت افزار استفاده کنم اما مشکل اینه که ریسس شرکت این حرفا حالیش نمیشه چه میشه کرد.

darioush01
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 19:19 عصر
وقتی ميرم داخل property موردم و query modem رو ميزنم يه سری داده در مورد مودم نشون ميده
.......
......
و اين عبارت
AT#CLS=? - COMMAND NOT SUPPORTED
اين يعنی مودم من caller ID رو ساپورت نمی کنه ؟ چون من داخل برنامه دستور
AT+VCID=1 رو می نويسم و ok ميده .