PDA

View Full Version : به روز رسانی کلید اصلی در Replicaiton

MAsp.Net
شنبه 27 بهمن 1386, 15:49 عصر
سلام دوستان،
من در Sql2000, Merg Replication راه اندازی کردم و الان به یک مشکل خوردم .
آنهم اینه که وقتی یک فیلد Primary key را می خواهم تغییر بدهم مثلاً طول فیلد را افزایش بدهم با پیغام خطای زیر مواجه می شوم.

The schema script 'exec sp_repldropcolumn '[dbo].[Arz]', 'Code', 1' could not be propagated to the subscriber.

دستورات مورد نظر را که در پایین براتون میارم در سرور اصلی به راحتی انجام شده و هیچ پیغام خطایی نمی دهد. ولی هنگام Start synchronizing پیغام بالا را میده.

alter table Database_name.dbo.Table_Name
drop constraint PK_Table_Name

Database_Name.dbo.sp_repldropcolumn 'Table_name','Primary_Field_Name',0,1

Database_Name.dbo.sp_repladdcolumn 'Table_name' , 'Primary_Field_Name', nvarchar(22) Default '''' not null'

ALTER TABLE Database_Name.dbo.Table_Name ADD CONSTRAINT
PK_Table_Name PRIMARY KEY CLUSTERED
(
Primary_Field_Name
) ON [PRIMARY]

ازتان خواهش می کنم اگر دستور بهتر می دانید که می شه برای تغییر در پرایمری کی استفاده کرد راهنماییم کنید.
قبلاً ازتان ممنونم

AminSobati
شنبه 27 بهمن 1386, 23:57 عصر
دوست عزیزم اعمال تغییرات روی جداول تحت Replication محدودیت های زیادی داره. در نسخه 2005 امکانات بهتری وجود داره. برای 2000 به Books Online رجوع کنین تا ببینین چه نوع Schema Change اجازه میده به شما

MAsp.Net
یک شنبه 28 بهمن 1386, 11:24 صبح
من Books Online را زیر ورو کردم ولی در مورد محدودیتهایش چیزی اشاره نکرده . با ورژن 2005 هم الان نمی توانم کار کنم.
اگر لینک خاصی می شناسید که در مورد Replication به طور کامل توضیح داده باشه، لطفاً برایم بگذارید.
ممنونم

AminSobati
یک شنبه 28 بهمن 1386, 18:30 عصر
متاسفانه SQL Server 2000 الان روی کامپیوترم ندارم، این لینکها رو ببینین:
http://www.replicationanswers.com/AddColumn.asp
http://search.microsoft.com/results.aspx?mkt=en-US&form=MSHOME&setlang=en-US&q=schema+change+sql+server+replication

behnam payvast
دوشنبه 06 آبان 1387, 11:38 صبح
سلام خسته نباشید من در مورد replication sql server2000 سوال داشتم
من میخواستم از طریق replication دیتای یکی از شعبات یک شرکتی را که مثلآ در فلان شهر می باشد را در شعبه مرکز بخوانم...
در ضمن شرکت شعبه ی مرکز با شعبات دیگر از یک سیستم حسابداری استفاذه میکنند ...
فقط ازتون خواهش میکنم که بطور کامل توضیح فرمایید و یا از لینکهایی که فارسی هستند استفاده فرمایید ....با تشکر

amin_alexi
دوشنبه 06 آبان 1387, 13:04 عصر
سلام خسته نباشید من در مورد replication sql server2000 سوال داشتم
من میخواستم از طریق replication دیتای یکی از شعبات یک شرکتی را که مثلآ در فلان شهر می باشد را در شعبه مرکز بخوانم...
در ضمن شرکت شعبه ی مرکز با شعبات دیگر از یک سیستم حسابداری استفاذه میکنند ...
فقط ازتون خواهش میکنم که بطور کامل توضیح فرمایید و یا از لینکهایی که فارسی هستند استفاده فرمایید ....با تشکر
شما واسه سوالت يك تاپيك جديد ايجاد كن ! (به شرطي كه قبلا در موردش بحث نشده باشه !!)
در مورد Replication هم يه سرچ تو سايت بزن كلي مطلب فارسي هست .
قوانين سايت رو هم يك بار ديگه برو بخون !!!