PDA

View Full Version : Asp.net یا سی شارپ دات نت؟

farnooshhp
شنبه 27 بهمن 1386, 23:55 عصر
سلام دوستان خسته نباشید.
سوال من اینه که از بین این دو زبان برنامه نویسی دات نت کدام یک کاربردی تر و درآمدزاتر است؟ این سوال رو به عنوان کسی میپرسم که میخواد برنامه نویسی دات نت رو شروع کنه و تا حالا دلفی کار بوده

مهدی کرامتی
یک شنبه 28 بهمن 1386, 00:40 صبح
ASP.NET یک زبان نیست، یکی از تکنولوژی های دات نت است که از #C استفاده میکنه.

farnooshhp
سه شنبه 30 بهمن 1386, 00:37 صبح
خب منظور من کلا یادگیریه! خواستم از دوستان متخصص بپرسم که از بین این دو کدومش رو برای یادگیری انتخاب کنم. میشه کسی کمکم کنه؟

مهدی کرامتی
سه شنبه 30 بهمن 1386, 02:17 صبح
اول باید #C رو یاد بگیری.

saeid5977
سه شنبه 30 بهمن 1386, 04:07 صبح
سلام
خوب برای یادگرفتن c# هم میشه تو برنامه نویسی وب یاد بگیریش و هم برنامه نویسی app مساله اینه که خودت به کدوم علاقه مندی. اگر وب میخوای کارکنی asp.net با زبان c# اگر نه app با زبان c#.
موفق باشید.

ali_kolahdoozan
سه شنبه 30 بهمن 1386, 07:37 صبح
اول اصول#C رو یاد بگیر . بعد winapp یاد بگیر . بعد web که تازه web فقط همین asp نیست . در غیر این صورت همش یک پایت لنگه

Mahdi.Kiani
سه شنبه 30 بهمن 1386, 09:00 صبح
سلام دوستان خسته نباشید.
سوال من اینه که از بین این دو زبان برنامه نویسی دات نت کدام یک کاربردی تر و درآمدزاتر است؟ این سوال رو به عنوان کسی میپرسم که میخواد برنامه نویسی دات نت رو شروع کنه و تا حالا دلفی کار بوده

دوست عزیز اگر منظورتون اینه که در درازا webapp به درد می خوره یا winapp ، که در این مورد زیاد بحث شده. و چیزی که مسلمه اینه که همه چیز داره به سمت web میره و ....

البته این بدین منظور نیست که winapp فاتحش خونده میشه....

حالا اینکه کدوم را انتخاب کنی، بستگی به شما داره.
برای winapp نیاز به خود C# ، یادگیری اصول OOP که زیاد هم در هین سایت روش بحث شده، و یاد گیری pattern ها و در نهایت ADO.NET برای کار کردن با دیتا.. چون میشه گفت تقریبا تمام برنامه هایی که توی ایران نوشته میشه، همشون یه جورایی کار با دیتا بیس هستند.

ولی اگر وب می خوای یاد بگیری. یعنی webapp یکمی بحث فرق فوکوله.
اون موقع علاوه بر اون چیزایی که گفتم برای win باید یاد بگیری، باید javascript ، CSS و Ajax و WPF/E و .. را هم یاد بگیری
نیاز به گفتن هم نداره که باید با html هم آشنا باشین
موفق باشید