PDA

View Full Version : Close کردن Session ؟

mojtaba_z
یک شنبه 28 بهمن 1386, 07:25 صبح
سلام
من یه نرم افزار دارم که دیتابیس اون توی SQL Server 2000 هست و تعداد محدودی کاربر توسط این نرم افزار میتونن به دیتابیس متصل بشن. حالا به دلایلی بعضی اوقات میخوام نرم‌افزار رو اجرا کنم ، که پیغام میده که باید یکی از کاربران خارج بشه تا بتونم وارد سیستم بشم. حالا توی SQL Server 2000 و Enterprise Manager چطوری کاملا ارتباط یک User رو قطع کنم ؟

reza_rad
یک شنبه 28 بهمن 1386, 07:40 صبح
در SQLServer برای هر کانکشن یک process ایجاد میشه. شما می تونید با اجرای sp_who2 لیست پروسس های ایجاد شده رو ببینید. برای قطع این کانکشن ها باید پروسس مربوط به اون رو Kill کنید .

mojtaba_z
یک شنبه 28 بهمن 1386, 08:17 صبح
سلام
من پروسس مربوطه رو توی Process info قطع میکنم (Kill) ولی ارتباط قطع نمیشه ؟

AminSobati
یک شنبه 28 بهمن 1386, 09:39 صبح
دوست عزیزم این پیغام از خود SQL Server هست یا Application پیغام رو میده؟

mojtaba_z
یک شنبه 28 بهمن 1386, 09:43 صبح
سلام
من از اتوماسیون اداری شرکت همکاران سیستم استفاده میکنم که توی Application پیغام میده که تعدادکاربران تکمیل شده. حالا من میخوام از توی SQL Server ارتباط یک کاربر با دیتابیس کلا قطع کنم .

AminSobati
یک شنبه 28 بهمن 1386, 18:20 عصر
من توصیه میکنم در درجه اول با خود شرکت همکاران سیستم هماهنگی انجام بدین و داخل دیتابیس دست نبرین. شاید راه حل منطقی رو بتونن بهتون پیشنهاد کنند.

mojtaba_z
سه شنبه 30 بهمن 1386, 12:36 عصر
سلام
بعلت نداشتن راه حل دیگه ای میخوام اینکار رو بکنم. جدا از منطق اون آیا راهی هست ؟

whitehat
سه شنبه 30 بهمن 1386, 12:54 عصر
بعلت نداشتن راه حل دیگه ای میخوام اینکار رو بکنم. جدا از منطق اون آیا راهی هست ؟
این کار شاید ربطی به خروج کاربران نداشته باشه و صرفا یک تکنیک نرم افزاری برای عمل خاصی باشه. شما ابتدا سعی کنید تمام پروسه های با شماره بالاتر از 50 را kill کنید و ببنید آیا این پیغام باز هم داده میشه. شاید لازم باشه با سعی و خطا بفهمید این پیغام چرا نمایش داده می شود.(قبلا قبلا من هم به این مشکل برخورد کردم اما راه حلی پیدا نشد)