PDA

View Full Version : اتصال به SQL Server

saeed razaee
یک شنبه 28 بهمن 1386, 07:52 صبح
با سلام دوستان عزیز وقتی که ما بانک اطلاعاتی خود را داخل sql به اتمام رساندیم برای اینکه بتوانیم فرمهای ورود اطلاعات را در دلفی و یا ویژوال بیسیک بسازیم به چه صورت باید عمل کنیم . خواهش می کنم راهنمائی نمائید.

MAsp.Net
یک شنبه 28 بهمن 1386, 11:22 صبح
سلام دوست عزیز،
در ویژوال بیسیک من نمی دونم ولی در دلفی روی فرم خودتان از یک Ado Connection استفاده کنید. Connection String آن را تنظیم کنید که به دیتابیستان وصل بشه.
Connected آن را True کنید. حالا دیگر هم می توانید از Ado Query استفاده کنید و هم از کامپوننتهای دیگری که هست برای ارتباط با SQL.
موفق باشید.

vcldeveloper
یک شنبه 28 بهمن 1386, 15:34 عصر
وقتی که ما بانک اطلاعاتی خود را داخل sql به اتمام رساندیم برای اینکه بتوانیم فرمهای ورود اطلاعات را در دلفی و یا ویژوال بیسیک بسازیم به چه صورت باید عمل کنیم .

دقت کنید که بخش Bold شده ربطی به SQL Server نداره. این سوال باید در بخش های مرتبط با دلفی یا VB پرسیده می شد.

منتقل شد به بخش VB.

bobrus
یک شنبه 28 بهمن 1386, 16:14 عصر
نحوه کار در دلفی
سلام دوست عزیز،
در ویژوال بیسیک من نمی دونم ولی در دلفی روی فرم خودتان از یک Ado Connection استفاده کنید. Connection String آن را تنظیم کنید که به دیتابیستان وصل بشه.
Connected آن را True کنید. حالا دیگر هم می توانید از Ado Query استفاده کنید و هم از کامپوننتهای دیگری که هست برای ارتباط با SQL.
موفق باشید.

دوست عزیز در ویژوال بیسیک هم همینطوره و تفاوت چندانی نمی کنه

saeed razaee
سه شنبه 30 بهمن 1386, 09:02 صبح
با سلام دوستان عزیز خواهش می کنم کمک کنید. بیشتر توضیح دهید.نهایت تشکر را دارم .