PDA

View Full Version : pageing - لود شدن فرمهای سنگین

ali2000_1358
یک شنبه 28 بهمن 1386, 12:49 عصر
:لبخند::لبخند:سلام دوستان من یک جدول با 15000 رکورد دارم در load شدن فرم ، فرم دیر بالا می آید . ممنون می شود در مورد دو راه زیر من رو راهنمائی کنید . اصلا روش دوم روش معقولی هست یا نه
1- از روشpageing چطور می تونم مشکلمم رو حل کنم
2-آیا این امکان وجو دارد فرم بالا بیاید وکاربر شروع به ورودا اطلاعات بکند و در زمانی که کاربر مشغول تکمیل اطلاعاتش می باشد رکوردهای قبلی Load شود .

hassan razavi
یک شنبه 28 بهمن 1386, 13:07 عصر
می تونید از BackgroundWorker استفاده کنید.
ولی من پیشنهاد میکنم از Select Top N استفاده کنید و کاربر با جستجوی به رکورد مورد نظرش دست پیدا کنه.

ali2000_1358
یک شنبه 28 بهمن 1386, 16:33 عصر
دوست من ممکنه یک خورده بیشتر توضیح بدهید و یا اگر مثالی در این مورد دارید برام بفرستید

linux
یک شنبه 28 بهمن 1386, 19:37 عصر
:لبخند::لبخند:سلام دوستان من یک جدول با 15000 رکورد دارم در load شدن فرم ، فرم دیر بالا می آید . ممنون می شود در مورد دو راه زیر من رو راهنمائی کنید . اصلا روش دوم روش معقولی هست یا نه
1- از روشpageing چطور می تونم مشکلمم رو حل کنم
2-آیا این امکان وجو دارد فرم بالا بیاید وکاربر شروع به ورودا اطلاعات بکند و در زمانی که کاربر مشغول تکمیل اطلاعاتش می باشد رکوردهای قبلی Load شود .
نگاه شما به مساله نگاه نادرستی هست ، چرا باید 15000 رکورد را یکجا لود کنید، به چه کار کاربر شما می آید؟

silentrise
یک شنبه 28 بهمن 1386, 22:16 عصر
سلام
من در ادامه صحبت دوستمون linux . میگم . خوب شما تعدادی رکورد اولیه خودتان رو لود کنید و در صورت نیاز رکورد ها ی دیگر رو .من که لزومی نمی بینم تمام رکورد ها با هم لود بشن !
اگه لطف کنید در مورد برنامه توضیح بدید شاید بتونیم چاره ای پیدا کنیم! موفق باشی
باسپاس

ali2000_1358
دوشنبه 29 بهمن 1386, 09:17 صبح
دوست عزیز من قبول دارم که load کردن 15000 رکورد کار جالبی نیست ولی این مربوط به یک فرم می باشد که قرار هم در آن ورود اطلاعات اولیه مشتریان انجام بشه و هم وضعیت حال حاضر یک ثبت نام که قبلاً انجام شده رو نشان بده .

hassan razavi
دوشنبه 29 بهمن 1386, 09:55 صبح
کاربر هیچوقت برای جستجو رکورد مورد نظرش نمیاد بین 15000 رکورد بالا و پائین بره و بجای اینکار از امکانات جستجوش شما استفاده میکنه.
من پیشنهاد میکنم با Top N تعداد رکوردهای Select شده را محدود کنید و در عوض امکان جستجو را قوی کنید.

ali2000_1358
دوشنبه 29 بهمن 1386, 12:02 عصر
دوست عزیز ممکنه بگید چطور با top n این کنترل رو انجام بدم . به عنوان مثال 100 رکورد رو با Top n می خوانیم. حال اگر بخوام 100 تا بعدی رو هم ببیم چکار باید بکنم

linux
دوشنبه 29 بهمن 1386, 13:26 عصر
دوست عزیز من قبول دارم که load کردن 15000 رکورد کار جالبی نیست ولی این مربوط به یک فرم می باشد که قرار هم در آن ورود اطلاعات اولیه مشتریان انجام بشه و هم وضعیت حال حاضر یک ثبت نام که قبلاً انجام شده رو نشان بده .
کار جالب که کار اشتباهی هست کلا، کاربر شما در هر بار فقط می تواند یک مشتری را ثبت نام کند یا از وضیعت ثبت نام آن اطلاع پیدا کند، این کار شما مثل این می ماند در سیستم های قدیمی و دستی کاربر شما هربار به بایگانی مراجعه کرده و 15000 پرونده از بایگانی بیرون کشیده و روی میز خود قرار داده و سپس شروع به تشکیل یک پرونده جدید کند ، شما حتما اگر جایی می دیدی که کسی این کار را می کند به عقلش شک می کردید.
کاربر شما یکی از کارهای زیر را می خواهد انجام دهد
1- تشکیل پرونده جدید، حتما یکسری فیلد هست در این پرونده که بر روی هم یکتا بودن پرونده را تضمین می کند مانند نام و نام خانوادگی و شماره شناسنامه
در یک فرم ابتدایی این اطلاعات را بگیرید و با دیتابیس چک کنید اگر تکراری نبود ادامه و اجازه ثبت بقیه اطلاعات. اگر تکراری بود یپغام مناسب بدید و رکورد مورد نظر را برای ویرایش لود کنید.
2- دیدن یک پرونده ، حتما پرونده های شما یک شماره منحصر بفرد دارند بر اساس آن جستجو کنید و اطلاعات را با کاربر نشان بدهید در غیر این صورت بر اساس نام و نام خانوادگی یا سایر مقادیر جستجو کنید.