PDA

View Full Version : روش لینک اطلاعات به بانک

arman174
یک شنبه 28 بهمن 1386, 18:28 عصر
سلام
من هر چه گشتم نتوونستم اطلاعاتی راجع به اینکه لینک به اطلاعات یافته شده بدهم پیدا کنم.
من می خواهم اطلاعاتی را که از طریق Recordset از بانک دریافت می کنم بصورت یک لینک تبدیل کنم که در صفحه دیگر آن اطلاعات را بتونم ببینم.
مانندسایت های خبری ایرنا - ایسنا که بر روی تیتر خبر کلیلک می کنیم اصل خبر را می بینیم
لطفا من را راهنمایی کنید.
در صورت امکان این راهنمایی را در دریم به من بکنید و بصورت ساده و برای یک مبتدی متشکرم

nazaninam
دوشنبه 29 بهمن 1386, 12:55 عصر
دوست عزیز اول بگم که سوالتون یکم بد و گیج کننده پرسیدی
اگر درست متوجه شده باشم جواب شما اینه :
ببینید هر رکوردی در بانک یک آی دی داره که معرف اون رکود هست ( فرض کنید هر خبر یک آی دی داشته باشه )
خوب شما در صفحه اول تمامی اخبار را با یک کنترل داده ای مثل Gridview نمایش داده اید
حالا کافیه یک صفحه دیگه برای نمایش جزئیات خبر بسازید و در اون صفحه با دریافت کد خبر جزئیات اونو نمایش بدید
انتقال کد خبر از صفحه اول به صفحه جزئیات معمولات توسط QueryString انجام میشه ، در مورد این روش در سایت بسیار بحث شده و مقاله نیز زیاد هست
http://www.google.com/search?hl=en&rlz=1B2DVFC_enIR225IR226&q=%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84+%D8%A7%D8%B 7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA+%D8%A8%DB%8C%D9%86 +%D8%B5%D9%81%D8%AD%D8%A7%D8%AA+%D8%AA%D9%88%D8%B3 %D8%B7+QueryString&btnG=Search
مطالعه بفرمایید اگر مشکلی بود مطرح نمایید
موفق باشید

kezack
سه شنبه 30 بهمن 1386, 19:25 عصر
چه جوری می شه یک QueryString به تعدادی صفحه انتقال داد بجای یک صفحه خاص

nazaninam
سه شنبه 30 بهمن 1386, 20:03 عصر
آخه برای چی میخواهید این کار را انجام بدید !
بهتره بگید دقیقا میخواهید چیکار کنید شاید راه های بهتری در اختیارتون قرار گرفت
موفق باشید

kezack
سه شنبه 30 بهمن 1386, 20:59 عصر
البته شاید این کارم مسخره بیاد ولی خوب دانستن بهتر از ندانستن است
من از کنترل Login و یا همون کامپوننت خودش برای عضو گیری در سایتم استفاده کردم و یک سری فیلد به آن اضافه کردم الان می خوام وقتی کاربر وارد سایت شد بجای نوشتن اسم User که از کنترل LoginName استفاده کنم ، اسم و فامیلش را توی سایتم بنویسه که اسم و فامیلیشو در هنگام عضو شدن از کاربر گرفتم البته هر کاری کردم نتوانستم مقداری که LoginName بر می گرداند را به یک Label بدهم که با استفاده از آن یک Query برای نشان دادن اسم و فامیلی کاربر بگیرم در واقع مشکلم در نسبت دادن مقدار Loginname به یک Label هست
آیا راه دیگری برای این کار هست؟ در ضمن می این کد را در قسمت WebUser Contol می خواهم بنویسم که برای کل سایتم استفاده کنم

mp2009
سه شنبه 30 بهمن 1386, 21:02 عصر
چه جوری می شه یک QueryString به تعدادی صفحه انتقال داد بجای یک صفحه خاص

منظورتون چیه ؟
QueryString فقط مربوط به یه صفحه است . فکر نکنم بشه ! ولی میشه چند QueryString را به یه صفحه انتقال داد . ولی برعکس نمیشه

kezack
سه شنبه 30 بهمن 1386, 21:52 عصر
در واقع من می خوام در WEBUser Control کدی بنویسم که وقتی کاربری وارد سایت شد نام کاملش بجای اسم کاربری بیاد،

kezack
سه شنبه 30 بهمن 1386, 22:11 عصر
مشکلم با Profile حل شد از آقایmp2009 و nazaninam ممنون بابت نظر دادن
Profile عجب چیزی بود خبر نداشتیم

nazaninam
سه شنبه 30 بهمن 1386, 22:11 عصر
خوب این کار دوست من اصلا به QueryString ربطی نداره
شما یک UserControl بنویسید که یک لیبل داره و نام کاربری رو میگیره و اسم و فامیل رو نشون میده
ساختن این کنترل بسیار ساده هست :
1- کنترل را ایجاد کنید
2- دو تا لیبل در کنار هم داخل صفحه design بگذارید ، یکی برای نام و یکی برای فامیل
3- در رویداد لود صفحه چک کنید که آیا کاربر لوگین کرده یا نه ، می پرسید چطوری ؟ خیلی ساده توسط متد user.isauthenticated
4- اگر لاگین کرده بود یک درخواست select ساده به دیتابیس بفرست مبنی بر اینکه نام و نام خانوادگی رو برگردونه با شرط اینکه نام کاربری برابر با نام کاربری شخص لاگین کرده باشه ، می پرسید حالا نام کاربری رو از کجا بیارم ، اینم خیلی ساده توسط متد user.identity.name
خوب کار تمومه مقادیر دریافتی رو بریز تو لیبل ها
یا علی

nazaninam
سه شنبه 30 بهمن 1386, 22:13 عصر
مشکلم با Profile حل شد از آقایmp2009 و nazaninam ممنون بابت نظر دادن
Profile عجب چیزی بود خبر نداشتیم

فکر نکنم چیزه عجیبی باشه !