PDA

View Full Version : تغییر عنوان فرم

انگوران
دوشنبه 29 بهمن 1386, 17:17 عصر
دوستان سلام _ فرمی دارم که می خواهم هر کاربر عنوان اونو به دلخواه خودش تغییر بده برای این منظور یه دکمه روی فرم قرار دادم و داخل اون کد زیر رو نوشتم که این تغییر نشون داده میشه ولی ذخیره نمیشه مشکل از کجاست ؟

Dim x As String
x = InputBox("نام جدید را وارد نمائید")
Me.Form.Caption = x
DoCmd.Save acForm, "me.name"

مهدی قربانی
سه شنبه 30 بهمن 1386, 14:06 عصر
سلام
آقا حبیب تو این نمونه با استفاده از رکوردست اینکار انجام شده مخلصش اینه که یه جدول حاوی نام فرم و Caption ایجاد شده و اطلاعات رو ذخیره میکنه و وقتی شما Caption رو در فرم مورد نظر تغییر میدی تغییرات در جدول ثبت میشه و دیگه در اثر باز و بسته شدن از بین نمیره .

انگوران
سه شنبه 30 بهمن 1386, 15:00 عصر
مهدی جان از لطف شما ممنونم کارم راه افتاد البته اگه میشد بدون استفاده از رکوردست و جدول مربوطه این کار انجام بشه خیلی خوب میشد .

مهدی قربانی
سه شنبه 30 بهمن 1386, 18:33 عصر
سلام
حبیب جان من از دیشب روی روشهای مختلف کار کردم ولی فعلاً به غیر از این راه نتونستم راه دیگه ای پیدا کنم به نظر منم باید یه راه ساده تری باشه .

انگوران
یک شنبه 26 اسفند 1386, 17:17 عصر
سلام مجدد - من فرم رو به یه یانک دیگه ایمپورت کردم ولی موقع اجرا خطای type mismatch میگیره در ضمن بعضی از رفرنسها رو که خودم می دونستم تیک زدم ولی نتیجه نگرفتم .

مهدی قربانی
دوشنبه 27 اسفند 1386, 00:18 صبح
سلام
روی کدوم خط این Error رو میده ؟

انگوران
دوشنبه 27 اسفند 1386, 06:16 صبح
روی خط زیر
Set rs = db.OpenRecordset(StrLookup)
در ضمن توی رفرنس هم تیک microsoft dao 3.6 object library رو گذاشتم .

مهدی قربانی
دوشنبه 27 اسفند 1386, 08:39 صبح
اون Table2 رو هم تو بانک جدید Import کردی؟

انگوران
دوشنبه 27 اسفند 1386, 08:56 صبح
آخه جالب اینه که این فرم تو هر فایلی که ایمپورت میشه مشکلی نداره جز فایلی که نیاز دارم . فایلش رو پیوست کردم ببینید .
در ضمن موقع اجرا یه خطا میده و موقع کلیک بر روی دکمه تغییر نام صندوق روی فرم یه خطای دیگه .

مهدی قربانی
دوشنبه 27 اسفند 1386, 09:43 صبح
فایل رو با Win RAR و Win Zip نتونستم باز کنم فکر کنم اشکال داره یه زحمت بکش دوباره rar و آپ کن

انگوران
دوشنبه 27 اسفند 1386, 10:20 صبح
مهدی جان اسمش رو عوض کردم و اونو rar کردم انشاءالله مشکلی نباشه .

مهدی قربانی
دوشنبه 27 اسفند 1386, 11:23 صبح
سلام
حبیب جان این معضل متاسفانه در بعضی از فایلهای اکسس رخ می ده و درست بشو هم نیست مگه اینکه اجزاش رو در فایل دیگه ایی ایمپورت کنی من خودم یکبار در گیر همچین مشکلی شدم و هر کاری کردم نشد الا ایمپورت کردن در فایل دیگه حالا من از یه روش دیگه تو فایل شما استفاده کردم که جواب می ده ببین چطوره .

انگوران
دوشنبه 27 اسفند 1386, 14:25 عصر
مهدی جان البته بنده نیز نهایتاً با روشی که فرمودین مشکل رو حل کرده بودم ولی چرائی مشکل برام مهم و جالب بود در هر صورت از عنایت همیشگی شما دوست عزیز صمیمانه سپاسگزارم و پیشاپیش حلول سال جدید رو به شما و خانواده محترم تبریک عرض نموده و سالی سرشار از موفقیت و سرافرازی و شادابی برایتان آرزومندم .

مهدی قربانی
دوشنبه 27 اسفند 1386, 14:43 عصر
سلام
ممنونم حبیب جان شما لطف داری حقیر هم متقابلاً سال جدید رو خدمت شما و خانواده محترم تبریک عرض می کنم انشاءالله سالی پر برکت ، سرشار از موفقیت و توام با سلامتی داشته باشید .