PDA

View Full Version : سرعت بدون آجاکس > سرعت با آجاکس ؟!

eworkpro
دوشنبه 29 بهمن 1386, 22:20 عصر
سلام.
من در یکی از پروژه هام از آجاکس استفاده کردم .
سایت هم فروشگاه سی دی و دی وی دی هست.
واقعا سرعتش وحشتناک با آجاکس پایینه ! جوری که من فکر کنم بدون اون واقعا سرعت بارگذاری صفحات بیشتر می شه !
آیا می شه کاری کرد سرعت لود صفحات آجاکسی بیشتر بشه ؟!!

Aidin
دوشنبه 29 بهمن 1386, 22:48 عصر
دلیل نمیشه چون در پروژه شما این مشکل هست این مسئله رو به همه تعمیم بدین.
بله امکان داره اگر اشتباه استفاده کنید از Ajax (به علت افزایش بیش از حد کدهای JavaScript حتی صفحات سنگین تر هم بشن)
حتما از تکنیک Ajax درست استفاده نکردید.
اگر توضیح بدین با چه روشی از Ajax استفاده کردید شاید بشه بهتر کمک کرد

jasadeghi
سه شنبه 30 بهمن 1386, 16:02 عصر
سلام

بهترین کار برای رفع این مشکل استفاده از Ajax بدون Ajax که آموزشش توسط جناب راد داده شده.

پیروز باشید

Behrouz_Rad
سه شنبه 30 بهمن 1386, 20:56 عصر
سلام

بهترین کار برای رفع این مشکل استفاده از Ajax بدون Ajax که آموزشش توسط جناب راد داده شده.

پیروز باشید
AJAX بسته به نوع کاری که قصد دارید انجام بدید نحوه ی استفاده ی متفاوتی رو میطلبه.

nazaninam
سه شنبه 30 بهمن 1386, 21:10 عصر
نظر شخصی :
بنده کلا کتابخانه Ajax که توسط Microsoft ارائه شده رو نمی پسندم !
به نظر من کتابخانه هایی مثل Anthem خیلی بهتر از این کتابخانه عمل می کنن ( البته در خیلی موارد هم ضعف دارن )

eworkpro
سه شنبه 30 بهمن 1386, 22:04 عصر
ممنون از دوستان
من از همون روش معمول استفاده می کنم . توسط ابزارهای آماده مایکروسافت در این زمینه !
به هر حال باید قبول کرد که بهره گیری از این نوع ابزارها بدلیل راحتی در بکارگیری بهتر هستش ! ولی با این کیفیت فکر کنم به آسون بودن در بکارگیری اش نمی ارزه !
حالا اصلا بکارگیری آجاکس از سرعت بارگذاری اش که بگذریم اصلا تاثیری در کاهش ترافیک سایت می گذاره ؟!

Behrouz_Rad
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 09:50 صبح
حالا اصلا بکارگیری آجاکس از سرعت بارگذاری اش که بگذریم اصلا تاثیری در کاهش ترافیک سایت می گذاره ؟!
بله حتما.
اصولا یکی از مزایای AJAX همین هست که باعث کاهش مصرف پهنای باند میشه. (البته "کاهش ترافیک" که اسم بردی شاید واژه ی مناسبی نباشه)
البته باید اصول صحیح استفاده ازش رو یاد بگیرید.
مثلا برای اجرای یک تابع Server-Side که با ViewState هیچ تعاملی نداره، در UpdatePanel باید از Page_Methods استفاده کنید.
در این حالت میزان داده های رد و بدل شده بین سایت و سرور به میزان قابل ملاحظه ای کاهش خواهد داشت.

موفق باشید

m.hamidreza
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 21:08 عصر
بله حتما.
اصولا یکی از مزایای AJAX همین هست که باعث کاهش مصرف پهنای باند میشه. (البته "کاهش ترافیک" که اسم بردی شاید واژه ی مناسبی نباشه)
البته باید اصول صحیح استفاده ازش رو یاد بگیرید.
مثلا برای اجرای یک تابع Server-Side که با ViewState هیچ تعاملی نداره، در UpdatePanel باید از Page_Methods استفاده کنید.
در این حالت میزان داده های رد و بدل شده بین سایت و سرور به میزان قابل ملاحظه ای کاهش خواهد داشت.

مهندس تو این زمینه رفرنسی هست که به این نکات اشاره ای کرده باشه ؟

Behrouz_Rad
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 22:26 عصر
تو این زمینه رفرنسی هست که به این نکات اشاره ای کرده باشه ؟
متاسفانه خیر.
این نکات به مرور زمان و بر حسب تجربه به دست میاد.

موفق باشید.