PDA

View Full Version : برنامه با دو زبان

Roya Rayane
سه شنبه 30 بهمن 1386, 08:22 صبح
سلام دوستان.
یک برنامه سفارش داده شده که می خوان قابلیت این رو داشته باشه که هم زمان به زبان فارسی و انگلیسی اطلاعات رو وارد کنند.( چون می خوان موقع گزارش گیری هم پرینت فارسی داشته باشند و هم انگلیسی.)
خود اون شرکت پیشنهاد کرده که برای هر چیز(نام,نام خانوادگی) دوتا گزینه(Edit)که یکی فارسی وارد کند ودیگری انگلیسی.
این طوری میشه ولی از زیبایی برنامه می کاهد. می خواستم اگه نظر و راه بهتری به ذهنتون می رسه به من هم بگید.
ممنون.

Unique
سه شنبه 30 بهمن 1386, 10:14 صبح
سلام !

شما میتونید یک Short Cut برای هر فیلد انتخاب کنید که در واقع نقش یک Flag را بازی میکنه ! که کاربر با زدن اون میتونه بین فارسی و انگلیسی Switch کنه ! البته به نظر من بهتر اطلاعات را توی دوتا آرایه یا یک کلاس شامل تمام فیلدها به فارسی و انگلیسی ذخیره و اون ها را درج یا ویرایش یا حذف کنید . میتونید هم یک Short Cut کلی تعریف کنید که برای تمام فیلدها عمل کنه.

من خودم این کار را برای یک پروژه انجام دادم و کاملا عملی هست ، فقط یکم زمان برنامه نویسی را بالا میبره و این هزینه ای هستش که شما برای زیبایی میدهید ! اگه واقعا اینقدر مهم هستش ! و پولی که میگیرین ارزشش را داره !

Valadi
سه شنبه 30 بهمن 1386, 10:22 صبح
این کامپونت حرفه ای برای این جور کارهاست که از زبان انگلیسی گرفته تا چینی و ژاپنی ساپورت می کنه
نام کامپونت : TsiLangTM

آدرس سایت http://www.tsilang.com

Roya Rayane
سه شنبه 30 بهمن 1386, 14:01 عصر
سلام.
خیلی ممنون از راهنماییتون.
این عکس یه تکه از یک برنامه است که یکی نوشته به همون شکل فارسی و انگلیسی. نظر تون چیه کاری که این آقا کرده خوبه یا نه.
14803

Valadi
سه شنبه 30 بهمن 1386, 14:45 عصر
خیلی جالب نیست و خیلی شلوغ شده و کمی هم گیج کنننده است
موفق وموید باشید

Unique
سه شنبه 30 بهمن 1386, 15:24 عصر
راستش من اصلا این شکل اجرا را نمی پسندم ! با کامپوننت ذکر شده هم کار نکردم ولی گویا بخش مربوط به Flag که من اشاره کردم را براتون حل میکنه فقط میمونه که Data را process کنید.

SYNDROME
سه شنبه 30 بهمن 1386, 15:26 عصر
می توانید در بعضی از جاها فیلد را هم به صورت فارسی و هم انگلیسی دریافت کنید تا در موقع گزارش گیری مورد استفاده قرار دهید
موفق باشید

dkhatibi
سه شنبه 30 بهمن 1386, 19:32 عصر
دو قسمت مجزا برای برنامه یکی اتگلیسی و یکی فارسی در دو فرم جداگانه طراحی کنید..

Unique
شنبه 04 اسفند 1386, 18:11 عصر
جناب خطیبی ، به نظر من همیشه باید کار ها را کم کرد ! اگر قرار باشه برای یه Switch دو تا فرم داشته باشیم البته که با Copy/Paste خیلی چیزا حله اما کار بیخودی دو برابر و پشتیبانیش بیشتر می شود.

من اصلا این کار را توضیه نمیکنم ! همیشه باید از یک فرم تا اونجا که میشه استفاده کرد ! نه اینکه واسه هر کاری یک فرم جدید ساخت .