PDA

View Full Version : عدم نمایش ابجکت ها روی فرم

iransim
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 00:16 صبح
سلام دوستان
من یک فرم برای ورود اطلاعات درست کردم وقتی تمام رکوردها را حذف و بانک را ریپیر می کنم پس از اینکه فرم را برای ورود اطلاعات جدید اجرا میکنم هیچکدام از تکس باکسها - دکمه ها و خلاصه هیچکدام از ابجکتهائی را که روی فرم طراحی و قرارداده بودم نشان نمیدهد ولی وقتی در حالت طراحی به بانک یک رکورد اضافه میکنم مجددا" همه چیز عادی دیده میشود.
میشه بگید علت چیست؟ و چطوری میشه برطرفش کرد؟

karmand
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 08:14 صبح
احتمالا فرم را از نوع continuous forms گرفته ای بخاطر این است

amiry54321
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 11:03 صبح
احتمالا فرم را از نوع continuous forms گرفته ای بخاطر این است

می شه این را بیشتر توضیح بدهید
iransim
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 00:32 صبح
فکر کنم توضیحات اولیه رو کامل گفتم
وقتی بانک من دارای رکورد است فرم ساخته شده برای ورود اطلاعات نیز به نمایش در میآید ولی وقتی هیچ رکوردی در آن ثبت نشده یا همه را حذف میکنم فرم را به صورت کاملا" خالی بدون ابجکت و ........ نمایش می دهد

در ضمن تصویر فرم قبل و بعد از حذف رکوردها را گذاشتم ببینید مشکل از کجاست؟

amiry54321
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 09:13 صبح
فکر کنم توضیحات اولیه رو کامل گفتم
وقتی بانک من دارای رکورد است فرم ساخته شده برای ورود اطلاعات نیز به نمایش در میآید ولی وقتی هیچ رکوردی در آن ثبت نشده یا همه را حذف میکنم فرم را به صورت کاملا" خالی بدون ابجکت و ........ نمایش می دهد

در ضمن تصویر فرم قبل و بعد از حذف رکوردها را گذاشتم ببینید مشکل از کجاست؟

اگر برایت امکان دارد نمونه فرم و جدولت را اینجا بگذاری تا دوستان بتواند بهتر راهنمایی ات کند

مهدی قربانی
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 17:21 عصر
اگر برایت امکان دارد نمونه فرم و جدولت را اینجا بگذاری تا دوستان بتواند بهتر راهنمایی ات کند
سلام
iransim عزیز منم با نظر دوستمون موافقم بهتره نمونه رو اینجا بذاری .

Mahsa Hatefi
جمعه 03 اسفند 1386, 09:12 صبح
دوست عزیز همانطور که اساتید محترم فرمودند بهتر بود نمونه می گذاشتید تا جواب بگیرید

به هر حال در چند صورت به ایم اشکال ممکن است برخورد

الف ) وقتی فرم شما bound به جدول است
1- خاصیت allow edition مربوط به فرم شما false است
2- خاصیت Recordset Type مربوط به فرم شما SnapShot تعریف شده
و ..... مواردی که حقیر نمی دانم

ب ) وقتی فرم شما bound به کوری جستجو باشد و رکورد مورد نظر را پیدا نکند

موفق باشید

iransim
جمعه 03 اسفند 1386, 10:49 صبح
دوست عزیز همانطور که اساتید محترم فرمودند بهتر بود نمونه می گذاشتید تا جواب بگیرید

به هر حال در چند صورت به ایم اشکال ممکن است برخورد

الف ) وقتی فرم شما bound به جدول است
1- خاصیت allow edition مربوط به فرم شما false است
2- خاصیت Recordset Type مربوط به فرم شما SnapShot تعریف شده
و ..... مواردی که حقیر نمی دانم

ب ) وقتی فرم شما bound به کوری جستجو باشد و رکورد مورد نظر را پیدا نکند

موفق باشید

دوست عزیز سلام
ضمن تشکر از راهنمائی و پاسخ شما
بعضی از مواردی را که بیان کردید را من در فرم به اجبار اعمال کردم حال 2 سئوال برایم پیش امده
1 - آیا اعمال این شرایط به یک فرم در برنامه نویسی یک ایراد تکنیکی است ؟
2 - اگر ایراد است چه پیشنهادی برای بهبود آن دارید؟

مهدی قربانی
جمعه 03 اسفند 1386, 15:03 عصر
سلام
البته مواردی که خانم هاتفی اشاره کردن کاملاً درسته منتها درمورد مشکل شما هیچکدوم از خصوصیتهای ذکر شده نمی تونه دخیل باشه چرا که این موارد تنها میتونه روی وضعیت رکوردها تاثیر بذاره نه روی همه کنترلها و اشیاء موجود روی فرم چنین وضعیتی فقط در زمانی که شما تعمداً در برنامه تعریف کرده باشید که بعد از یک اقدام یا فرآیندی تمام کنترلها Visible = False بشن بطور طبیعی امکانپذیره بنابراین بنظر حقیر مشکل باید چیز دیگه ای باشه.

Mahsa Hatefi
شنبه 04 اسفند 1386, 10:13 صبح
ضمن تشکر از دوست عزیز mehdi-gh

موردی که حقیر ذکر کردم را آزمایش کنید ، فرم باوند به جدولی که تعداد رکورد آن صفر است اگر خاصیت allowEdition آن false باشد کنترل های فرم نمایش داده نمی شود

اما در مورد رفع این مشکل به نظر حقیر بهتر است با تکه کدی به هنگام لود فرم این وضعیت چک شود و اگر تعداد رکورد صفر بود یا نبود تصمیم بگیرید چه می خواهید انجام دهید
موفق باشید

مهدی قربانی
شنبه 04 اسفند 1386, 14:00 عصر
ضمن تشکر از دوست عزیز mehdi-gh

موردی که حقیر ذکر کردم را آزمایش کنید ، فرم باوند به جدولی که تعداد رکورد آن صفر است اگر خاصیت allowEdition آن false باشد کنترل های فرم نمایش داده نمی شود

اما در مورد رفع این مشکل به نظر حقیر بهتر است با تکه کدی به هنگام لود فرم این وضعیت چک شود و اگر تعداد رکورد صفر بود یا نبود تصمیم بگیرید چه می خواهید انجام دهید
موفق باشید

سلام
بله حق با شما بود در صورتیکه خصوصیت Allow Additions‌ فرم False‌ یا No باشه و تعداد رکورد 0 باشه این اتفاق رخ میده بنابراین در مورد مشکل دوستون iaransim میشه اینطور نتیجه گرفت که یا خصوصیت مذکور در فرم No‌ تنظیم شده و یا بواسطه رخدادی مثل On Load‌ یا On Open‌ خصوصیت به False تغییر میکنه . حالا اگر ایشون به این خصوصیت نیازی ندارن میتونن وضعیتهای ذکر شده رو بررسی و نسبت به اصلاح وضعیت اقدام کنن و در غیر اینصورت بهترین حالت ، روشیه که شما در مورد بررسی تعداد رکوردها و تغییر خصوصیت Allow Additionsپیشنهاد دادید .