PDA

View Full Version : نحوه نمایش فرمهای child (نمایش کلید در روی فرم child)

rmb_ali
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 13:24 عصر
من وقتی یه فرم از نوع fsMDIChild تعریف میکنم و وقتی اونو روی فرم اصلی به حرکت در میارم از زیر کلید ها رد میشه یعنی به جای اینکه روی کلید ها رو بگیره زیر کلید قرار میگیره

farhad110
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 10:27 صبح
با سلام. به خاطر اینه که شما اصل قضیه رو نادیده گرفتی. فرم MDI محل قرار گرفتن کنترلی مثل button نیست فقط برای اینه که چندین فرم child رو داخل محدوده مشخص شده مدیریت کنید!

Amir_Safideh
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 11:05 صبح
خوب این کاملا طبیعیه .به جای Button از ابزارهای دیگه این مثل ToolBar استفاده کنید و روی این ToolBar راست کلیک کنید و به تعدادی که دکمه لازم دارید گزینه New Button رو انتخاب کنید و حالا برای Button ها کدهای لازم رو بنویسید هم از لحاظ طراحی زیباتره هم مشکل شما رو حل میکنه .
موفق باشید.

rasool_brn
جمعه 03 اسفند 1386, 09:58 صبح
من وقتی یه فرم از نوع fsMDIChild تعریف میکنم و وقتی اونو روی فرم اصلی به حرکت در میارم از زیر کلید ها رد میشه یعنی به جای اینکه روی کلید ها رو بگیره زیر کلید قرار میگیرهپنجره های فرزند مستقیما بر روی پنجره قاب قرار نمی گیرن بلکه بر روی یک پنجره به نام سرویس گیرنده MDI قرار می گیرن، پنجره سرویس گیرنده MDI یه شی کنترلی ویندوز هست که از قبل تعریف شده . این پنجره (سرویس گیرنده MDI ) در یه سطح پایین تر از ناحیه Client فرم قرار داره (به همین دلیل فرمهای فرزند در زیر کنترلها نمایش داده می شن) و هر فرم فرزندی که تعریف می کنیم به عنوان فرزند این پنجره تعریف می شه