PDA

View Full Version : چند سوال مهم و کاربردی در مورد بانک اکسس و استفاده اون در vb.net

hosseinhossein
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 19:43 عصر
1- هر یک از یانکهای اطلاعاتی اکسس حد اکثر تا چقدر (به تعداد) فیلد و رکورد میتونه در خود ذخیره کنه؟
2- من میخوام توسط دو جدول(بانک اکسس) که جدول اولی حاوی نام و فامیل و شماره شناسنامه برای هر فرد باشه و جدول دوم فعالیت هر فرد ذکر شده در روز مثلا تو شرکت الکترونیکی که در یک ماه ممکن هست هرروزکارهای مختلفی انجام بده که ما اون کارهارو در جدول 2 میخواهیم ذخیره کنیم . که با انتخاب هر روز کارهای روز انتخاب شده رو به ما نمایش بده میدونم که زیاد کار داره اما تورو خدا کمکم کنید.

با تشکر از دوستان عزیز شرمندم میکنید که جواب میدید به من مر30

-- لطفا در هر تاپیک یک سوال مطرح کنید --

:عصبانی++:

visual_sadegh
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 07:08 صبح
میدونم که زیاد کار داره
حق با شماست دوست عزیز
انجامش زیاد کار نداره اما توضیحش زمان می بره
بهتره خودت شروع کنی و هرجا به مشکل برخوردی بپرسی.

hosseinhossein
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 07:51 صبح
خوب اگر امکان داره براتون حد اقل برام بگید چطور میشه دو table رو که دومی دارای تاریخ هستن میشه به هر یک از افرادی که در tableاول موجود هست نسبت داد.
:گریه:
کمک کمک کمک خیلی فوری هست.
با تشکر

visual_sadegh
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 08:16 صبح
دوست عزیز ابتدا شما باید مشخص کنید که از چه پایگاه داده ای دارید استفاده می کنید.
اکسس، اس کیو ال سرور ،...
دوم اینکه باید در جدولی که مشخصات شناسنامه ای ثبت می شه باید یک فیلد کلیدی مثلاID داشته باشی
سوم اینکه باید در جدول دوم که فعالیت ها رو ثبت می کنی یک فیلد داشته باشی که به ID جدول اول اشاره می کنه.
اطلاعات رو توی جداول ثبت کن بعد هم بایک query یا View ببین درست عمل کردی یا نه اونوقت پایگاه داده شما آمادست.

hosseinhossein
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 08:49 صبح
با سلام
عزیز این کارها رو انجام دادم کار هم میکنه ولی نمیدونم تو vb.net چطور باید نمایش داد فکر کنم با کامبو باکس ولی دقیقا نمیدونم همچنین کدشو.

visual_sadegh
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 09:06 صبح
درصورت امکان پایگاه داده رو برام ایمیل کن تا برات توضیح بدم که توی وی بی باید چکار کرد.
Visual_Sadegh@yahoo.com
موفق باشی.

hosseinhossein
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 11:39 صبح
من به میل فرستاده ام
اما من سوال اساسیم اینه که اگر فرد a رو انتخاب کردم چطور میتونم توسط تاریخی که مشخص میکنیم فرض 86/10/10 این فرد 10 عدد کفش درست کرده و زمانی که ما در تاریخ 86/11/01 هستیم و میخواهیم ببینیم که آقای a در تاریخ 86/10/10 چه کاری رو انجام داده و با انتخاب تاریخ مورد نظر تمامی کارهای ثبتی در 86/10/10 رو نمایش بده کلا همین
باز هم میدونم خیلی هست و کار داره اما کمک و راهنمایی میخوام

nasseritemp
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 15:42 عصر
شما علاوه بر جداول اشخاص و فعالیتها باید یک جدول واسط هم در نظر بگیری که در اون علاوه بر کد شخص و کد فعالیت ، یک فیلد تاریخ هم داشته باشه و شما اطلاعات هر روز رو تو اون جدول بریزید

hosseinhossein
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 16:17 عصر
با سلام خدمت شما
آقا دوستان شما فکر کنید من هیچی بلد نیستم چطور ی من 2 تیبل رو امتحان کردم ولی نتونستم اطلاعات جدید رو ذخیره کنم فقط میتونستم اطلاعات ثبت شده(از قبل در اکسس)رو ببینم
باز هم میگم کمکم کنید

hosseinhossein
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 16:17 عصر
ببخشید اگر مثالی در این زمینه دارید ارائه کنید خوشحال میشم

nasseritemp
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 21:03 عصر
امیدوارم به دردتون بخوره

hosseinhossein
شنبه 04 اسفند 1386, 13:31 عصر
خوب خیلی عالی بود عزیز(دستت درد نکنه)
اما اگه یک مثالی در همین زمینه تو وی بی داشتی برام لطف کن همینجا قرار بده تا من و دیگر دوستان همیشه دوعات کنیم

nasseritemp
شنبه 04 اسفند 1386, 16:18 عصر
مهمترین قسمت مشکلت DataBase بود. حالا خودت میتونی شروع به نوشتن برنامه بکنی.
اگه مشکلی بود تو همین تاپیک مطرح کن.

hosseinhossein
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 14:06 عصر
دوستان یه مثال از این بانک یا بانکهایی شبیح به این رو ندارید که تو vb.net آورده باشه
با تشکر از دوستان