PDA

View Full Version : پرینت گرفتن فقط از GridView ؟

merlin_vista
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 22:18 عصر
جستجو کردم ولی پیدا نکردم (شاید هم درست سرچ نکردم ) !

آقا من توی یک صفحه یک GridView دارم و فقط میخواهم GridView را پرینت کنم .

بقیه چیزهای صفحه را نمیخواهم برای پرینتر بفرستم ؛ فقط میخواهم GridView را پرینت کنم :متفکر:

میشه راهنمایی کنید :اشتباه:

Behrouz_Rad
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 22:42 عصر
از متد RenderControl اش استفاده کن.

موفق باشید.

merlin_vista
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 23:20 عصر
از متد RenderControl اش استفاده کن.

موفق باشید.

میشه یه مثال بزنید متوجه نشدم آقای راد :متفکر:

Behrouz_Rad
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 23:23 عصر
متد RenderControl، خروجی HTML کنترل تولید شده رو بهت میده. دقیقا همون چیزی که بهش نیاز داری.
این خروجی HTML رو مثلا می تونی در یک صفحه ی خالی قرار بدی تا کاربر بتونه اون رو چاپ کنه.

موفق باشید.

merlin_vista
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 23:33 عصر
ok فهمیدم .
ولی من میخواهم این اطلاعات را با کلیک بر روی یک دکمه انجام دهم نه این که این کدهای HTML را به یک Litra ارتباط دهم تو به صفحه دیگه . میشه بیشتر راهنمایی کنید .

Behrouz_Rad
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 23:37 عصر
به این فکر کن که وقتی کاربر از منوی File گزینه ی Print رو انتخاب می کنه چه اتفاقی می افته تا به جواب سوالت برسی.

موفق باشید.

merlin_vista
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 23:41 عصر
درسته !
ولی خوب کاربر باید برای اینکه اطلاعات اونجوری که میخواهید پرینت بشه از دکمه من استفاده کنه نه از امکان مرورگر

Behrouz_Rad
چهارشنبه 01 اسفند 1386, 23:46 عصر
تو نمی تونی برای مرورگر تعیین کنی که قسمت خاصی رو پرینت بگیره (حداقل من ندیدم!) و تا اونجایی می تونی پیش بری که کادر محاوره ی پرینت رو نمایش بدی.
مرورگر اون چیزی رو پرینت می کنه که در صفحه ی جاری میبینه.

merlin_vista
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 00:00 صبح
حالا من کاری به مرورگر ندارم !
سوال من : چه طوری میتونم توی صفحه با یک دکمه فقط از GridView پرینت بگیرم !!

Aidin
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 00:23 صبح
فکر میکنم آقای راد به اندازه کافی توضیح دادن ولی جهت واضح تر شدن :

1 - نمیشه از یک قسمت از صفحه پرینت گرفت (حداقل در مرورگر های موجود که من میشناسم)
2 - چاپ صفجه در ASP.NET به خود ASP.NET ربطی نداره چون خروجی شما یک صفحه HTML است که باید از طریق مرورگر این کار رو ( Print ) انجام بدی.

سوال شما : تو یک صفحه جدا و بدون عناصر اضافی ، Gridview رو قرار بده و دستور چاپ رو با دستور ()Print جاوا اسکریپت بده. (تازه اونم با یک کلیک Print نمیگیره و همون طور که آقای راد گفتن صفحه محاوره ای پرینت رو میاره)

khz-web1
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 01:49 صبح
میشه یه کاری کرد که فقط اون گرید ویو بره تو گزارش ما بعد فقط از گزارش پرینت گرفت؟

Aidin
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 01:52 صبح
میشه یه کاری کرد که فقط اون گرید ویو بره تو گزارش ما بعد فقط از گزارش پرینت گرفت؟

شما انگار پست های قبلی رو نخوندی ؟؟

منظورت از گزارش چیه ؟ اگه نرم افزار هایی مثل Crystal یا ... هست به شرطی که فقط Grid رو در اون گزارش ثبت کنی میشه یک گزارش داشت که فقط Grid داره و از اون Print گرفت

khz-web1
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 13:45 عصر
بنده هم منظورم همینه......

nazaninam
جمعه 03 اسفند 1386, 10:34 صبح

یک صفحه جدید درست کنید و این گرید را داخلش بگذارید ، در رویداد لود صفحه سمت کلاینت با تابع پرینت را صدا بزنید . (پارامتر های لازم برای بایند گرید را هم توسط QueryString پاس کنید)
این صفحه رو می تونید به صورت PopUp هم به کاربر نشان بدید ( البته با در نظر گرفتن متد هایی برای جلوگیری از بلاک شدن PopUp )

موفق باشید