PDA

View Full Version : رمز گذاری در Access

F_ashigh
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 09:24 صبح
با سلام
من یک فایل اکسس دارم که اطلاعاتش رو از Table های یک فایل دیگه میگیره .
روی فایل دوم رمز گذاشته ام و میخوام از توی فایل اول بتونم رمزش رو باز کنم .
لطفا راهش رو به من بگید ؟ آیا راهی داره ؟

مهدی قربانی
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 16:37 عصر
سلام
دوست عزیز اگر بصورت Link Table به اون بانک وصل شدید که قاعدتاً نباید مشکلی باشه چون در زمان لینک شدن پسورد رو از شما می پرسه و همون یکباری که پسورد رو میدید ثبت میشه و دیگه پسورد رو نمی خواد ولی حدس من اینه که شما احتمالاً بانک منبع رو بعد از ساخت جداول لینک شده در بانک دوم رمز گذاری کردید بنابراین بعد از رمزگذاری ، جداول لینک شده شما قادر به باز کردن سورس اصلیشون در بانک منبع نیستند بنابراین بهتره یکبار جداول لینک رو حذف و مجدداً اقدام به ساخت جداول به روش Link Table‌ کنید تا مشکلتون بررطرف شه .

F_ashigh
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 18:22 عصر
آیا میشه با کد نویسی رمز فایلی که بهش لینک شدم رو بردارم

مهدی قربانی
پنج شنبه 02 اسفند 1386, 20:12 عصر
خوب چرا با کد نویسی ؟ فایل منبع رو بصورت Open Exclusive باز کنید و بعد از طریق Tools\security پسورد رو بردارید .

F_ashigh
جمعه 03 اسفند 1386, 00:30 صبح
دوست عزیز
فکر کنم من مطلب رو خوب بیان نکردم .
من یک بانک اطلاعاتی دارم با چند جدول که برای این بانک از اکسس استفاده کردم .
اطلاعات هم حالت محرمانه داره و هم توی شبکه از اونها استفاده میشه .
من باز هم با اکسس بک سری فرم برای ورود اطلاعات طراحی کردم که اون را روی رایانه افراد نصب میکنم.
در فرمها به وسیله user name هر رایانه محدودیتهای لازم رو با کد نویسی ایجاد کردم.
حالا مشکلم اینه که من مجبورم روی اطلاعات اصلی بانک رمز داشته باشم .

پیشا پیش ممنون

مهدی قربانی
جمعه 03 اسفند 1386, 13:46 عصر
سلام
خوب مگه شما در برنامه های توزیع شده بین کاربران از link table برای وصل شدن به جداول بانک اصلی استفاده نکردید ؟ اگر جواب مثبت باشه با همون روشی که در پست 2 عرض کردم مشکل حل میشه مگه اینکه ارتباط کاربران از طریق کدنویسی و استفاده از Connection‌ ( نه Link Table ) برقرار شده باشه .

F_ashigh
یک شنبه 05 اسفند 1386, 17:25 عصر
من از Link table استفاده کردم و تا وقتی که روی فایل Table ها رمز نگذاشته ام هیچ مشکلی ندارد . ولی وقتی که روی فایل Table ها رمز می گذارم ، فایل کاربران را که باز می کنم چون میخواهد با باز کردن اولین فرم لینک مورد نظر را بر قرار کند پیغام Invalid Password می دهد .

مهدی قربانی
یک شنبه 05 اسفند 1386, 22:23 عصر
سلام
دوست عزیز پس دیگه چاره ای نیست جز اینکه روی کامپیوتر کاربرها یکبار دیگه جداول لینک شده رو حذف و مجدداً Link Table ‌کنید تا این بار لینکها همراه با ذخیره پسورد بانک اصلی ایجاد شده و مشکل فعلی شما برطرف شه .

F_ashigh
دوشنبه 06 اسفند 1386, 09:28 صبح
دوست عزیز
خیلی خیلی از کمکتون متشکرم
موفق باشید

msanaraki
شنبه 04 دی 1395, 15:32 عصر
سلام
دوست عزیز اگر بصورت Link Table به اون بانک وصل شدید که قاعدتاً نباید مشکلی باشه چون در زمان لینک شدن پسورد رو از شما می پرسه و همون یکباری که پسورد رو میدید ثبت میشه و دیگه پسورد رو نمی خواد ولی حدس من اینه که شما احتمالاً بانک منبع رو بعد از ساخت جداول لینک شده در بانک دوم رمز گذاری کردید بنابراین بعد از رمزگذاری ، جداول لینک شده شما قادر به باز کردن سورس اصلیشون در بانک منبع نیستند بنابراین بهتره یکبار جداول لینک رو حذف و مجدداً اقدام به ساخت جداول به روش Link Table‌ کنید تا مشکلتون بررطرف شه .

آقا دمت گررررم. نمیدونی چقدددررر دنبال این راهکار میگشتم. منم دقیقا مشکل همون دوستمون رو داشتم و اصلا فکر نمیکردم به این راحتی بشه حلش کرد. خیلیی عالی بود. امتحان کردم جواب داد. فوق العاده بود. ممنون