PDA

View Full Version : فایروال به چه معناست، و آیا ActivxX موردWScript.Shell ممنوع؟

منصور بزرگمهر
چهارشنبه 04 تیر 1382, 05:10 صبح
فایروال به چه معناست، و آیا ActivxX موردWScript.Shell ممنوع؟

فایروال به چه معنا می باشد، و آیا فایروال ویندوز جلوی استفاده از ActivX مورد WScript.Shell را می گیرد، و چرا (این اکتیو ایکس که همراه خود ویندوز نیز نصب می شود، می تواند گلیه شاخه های رجستری را در دسترس یا تغییر دهد)
همچنین در VBS دستورات دسترسی به هارد دیسک حذف شده است، ولی چرا ActivX مورد Scripting.FileSystemObject جانشین ان شده است، که بسیار کارآمدتر و بسیار مخربتر می باشد، و ایا فایروال جلوی این اکتیو ایکس را نیز خواهد گرفت یا سبب نفوذ شخص به رایانه دیگری می شود. البته می خواستم بدانم استفاده از اشیای نظیر ورد یا اکسل و (یا فایلهای اجرائی VB)... که خود دستورات VB واقعی را بصورت کامل دارند، محدودیت VBS را از بین نمی برند؟
متشکرم

Emdadgar
شنبه 28 تیر 1382, 16:16 عصر
:shock: ببین عزیزم
فایروال ها نرم افزارهایی هستند که اطلاعات ورودی و خروجی سیستم از طریق شبکه را کنترل می کنند و اجازه عبور اطلاعات مشکوک را نمی دهند. من خودم تحقیقاتی در این زمینه داشته ام و یکی هم نوشتم :twisted: :evil:
فایروال ها حتی قدرت این را دارند که VBS یا JavaScript را نیز مختل کرده تحت کنترل خود در آورند. حتی اپلت های جاوا و اکتیوکس ها هم از شر آن در امان نیستند.
برای اطلاعات بیشتر به من Mail بزن.
EMDADGAR@HOTMAIL.COM
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

قربان شما. امدادگر