PDA

View Full Version : استفاده از قالب

bita_naz
جمعه 03 اسفند 1386, 12:00 عصر
سلام دوستان

استفاده از قالب برای طراحی سایت رو چقدر توصیه می کنید ؟
اصلا این کار تا چه اندازه صحیح هست؟

DotNet_King
جمعه 03 اسفند 1386, 15:02 عصر
سلام دوستان

استفاده از قالب برای طراحی سایت رو چقدر توصیه می کنید ؟
اصلا این کار تا چه اندازه صحیح هست؟

بستگی داره به نوع قالب و نوع کارت! اگه مثل اینهایی باشی که من تا به حال دیدم گرافیکی باشه که بدرد نمی خوره چون هم حجیمه و لودش سخته و هم وقتی سایتت رو داینامیک درست کنی شکل و ظاهرش بهم می خوره. به نظر من قالب ها فقط به درد ایده گرفتن می خوره

bita_naz
جمعه 03 اسفند 1386, 16:37 عصر
چرا وقتی سایت داینامیک باشه می ریزه به هم ؟

DotNet_King
شنبه 04 اسفند 1386, 13:07 عصر
ببینید تو یه سایت که داینامیک طراحی شده همه چیز میتونه خودکار تغییر کنه و ظاهر اکثر تمپلت هایی که تا به حال، من دیدم خیلی گرافیکی و قرار دادن اینها کنار هم خیلی سخته میشه. البته مچ کردن اونها با ای اس پی . نت نشدنی نیست ولی باید استثنات زیادی رو رعایت کنید
مثلا موردی که قبلا واسه یکی از دوستام پیش اومده بود این بود که می خواست یه قسمت از وسط صفحه رو با یه داده های از یه فیلد از بانکی پر کنه وقتی تعداد این داده ها زیاد میشد، قسمت های زیرش رو را به پایین تر میبره و در شکل صفحه نا همخونی به وجود می اومد. البته با صرف وقت و مسلط بودن به جاوا می شه یه کارایی کرد، مثلا حالت متحرک به دیتا ها داد که تو یه محدود ی خاص از بالا به پایین رد شن! ولی این کار کاربراش رو کفری می کرد! چون پروژه اش مربوط به فروشگاه بود و می خواست لیست اجناس رو کامل، تو صفحه بیاره به همین خاطر به نصیحت شخص من:قهقهه:!!! این قالب ها رو رها کرد! .البته برای وقتی که می خواهی یه کار رو سرسری تحویل بدی خیلی خوبه! به نظر من قالب ها رو فقط برای ایده رفتن ساختن من شخصا از این کاربرد قالبها خیلی استفاده کردم!! در ضمن اگه دقت کرده باشید یبا ترین سایت ها معمولا ساده ترین ها هستند مثل یاهو و گوگل. به نظر من استفاده ی زیاد از جاوا و سی اس اس باعث خستگی کار بر میشه و تا حد ممکن باید از اونها دوری کرد