PDA

View Full Version : مشکل در هنگام استفاده از BindingNavigator

peymannaji
جمعه 03 اسفند 1386, 14:51 عصر
سلام
طبق شکل زیر من یک قسمتی دارم برای حذف و اضافه و ویرایش مشتری ها . حالا مشکل اینجاست که هنگامی که میخوام یک رکورد جدید اضافه کنم چنانچه شماره مشتری تکراری باشه اررو میده خوب علتشم واضح است چون فیلد شماره مشتری کلید اصلی هست ... حالا سوال بنده اینه ک چگونه میشه این مشکل رو حل کرد ( طریقه رفع باگ )

با تشکر ...

peymannaji
دوشنبه 06 اسفند 1386, 23:07 عصر
دوستان راه حلی پیدا نشد ؟

MR-mojtaba
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 03:22 صبح
برای اینکار باید یک دستور select با مقداری که کاربر وارد کرده تنظیم کنی برای اینکار از dataadpter استفاده کن و dataset پر کن اگر تعداد سطرهای dataset بیشتر از صفر بود یعنی یک رکورد با اون کلید ثبت شده پس یک پیغام خطا مبتنی بر اینکه کلید وارد شده تکراری می باشد. اگر هم تعداد سطرهای dataset صفر باشه یعنی اینکه رکوردی با اون کلید در جدول وجود نداشته.
موفق باشی دوست عزیز.

nasseritemp
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 17:06 عصر
میتونید از Try...Catch استفاده کنید و در قسمت Catch خطای مربوطه رو Handle کنید.

alinaghiha
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 23:40 عصر
برای اینکار باید یک دستور select با مقداری که کاربر وارد کرده تنظیم کنی برای اینکار از dataadpter استفاده کن و dataset پر کن اگر تعداد سطرهای dataset بیشتر از صفر بود یعنی یک رکورد با اون کلید ثبت شده پس یک پیغام خطا مبتنی بر اینکه کلید وارد شده تکراری می باشد. اگر هم تعداد سطرهای dataset صفر باشه یعنی اینکه رکوردی با اون کلید در جدول وجود نداشته.
موفق باشی دوست عزیز.
ممنون یکی از مشکلاتی بود که منم در گیرش بودم
راه حل خوبی بود
از دوستان کسی نظری نداره

saraparsa
یک شنبه 13 آذر 1390, 15:53 عصر
سلام منم یه مشکلی دارم که خیلی در گیرش هستم خواهش می کنم کمکم کنید
زمانی که من یک رکورد جدید اضافه می کنم تمام textbox را خالی میکند و در نهایت یک رکورد خالی درج می کند لازم به توضیح است که من یک datasorce گذاشتم و برایش یک کوئری نوشتم و دیتا سورس را به این دیتا ست وصل کردم و در نهایت این دیتاست را به binding navigator دادم حال نمی دانم چرا رکورد را خالی درج می کند لطفا کمک کنید

saraparsa
چهارشنبه 28 دی 1390, 11:21 صبح
سلام مشکل من این است که زمانی که یک رکورد را می خواهم حذف کنم رکورد قبلی را حذف می کند و زمانی که یک رکود دارم پیغام خطا می دهد لطفا راهنمایی کنید