PDA

View Full Version : اجرای برنامه با دیتابیس

ƒxmahdi
جمعه 03 اسفند 1386, 20:34 عصر
دوستان وقتی از دیتابیس در برنامه استفاده می کنید در صورتی که برنامه بخواد روی یه سیستم دیگه اجرا بشه احتیاج به یک یا چند تا فایل (dll,ocx) داره اگه کسی می دونه لطفا راهنمایی کنه ممنون

mormorbaba
جمعه 03 اسفند 1386, 21:15 عصر
خوب دوست عزیز از چه پایگاه داده ای استفاده می کنی .

HjSoft
جمعه 03 اسفند 1386, 21:24 عصر
اگه از access استفاده کنیم چه dll هایی لازم است

mormorbaba
شنبه 04 اسفند 1386, 01:29 صبح
شما برای اینکه برنامه را بدون اکسس اجرا کنی با اجرای فایل پک شده MDAC_TYP از شاخه خود Microsoft Visual Studio\VB98\Wizards\PDWizard\Redist مشکلت برطرف می شه .

ƒxmahdi
شنبه 04 اسفند 1386, 08:44 صبح
فکر کنم منظور من را خوب متوجه نشدید دوست من ؟ فرض کن من می خوام برنامه رو با Install Shild تبدیل به Setup کنم ولی موقعی که از دیتابیس Access در برنامه استفاده می کنم به فایلی هایی (dll or Ocx) نیاز دارم تا در صورت نصب آن برنامه با د
یتابیس کار کنه
حالا شما اگه می دونید چه فایل هایی هستند بفرمایید ممنون می شم

nima100
شنبه 04 اسفند 1386, 10:26 صبح
سلام
برای تولید برنامه نصب توصیه می کنم از Visual Studio Installer استفاده کنی این برنامه محصول مایکروسافت بوده و برای نسخه 6.0 Visual studio طراحی شده و به راحتی کار میکنه .
برای برنامه های بانک داده Access همه بسته به روشی که انتخاب می کنید فایل موجود تغییر می کنه ولی معمولا msado25.tbl رو اگه کنار فایل exe بگذارید(من از data environment استفاده می کنم ) جواب میده البته باز هم تاکید می کنم که این فایل به نحوه استفاده شما از بانک بستگی داره

m_zi
شنبه 04 اسفند 1386, 10:56 صبح
اگه از access استفاده کنیم چه dll هایی لازم است

سلام
منم خیلی وقته این مشکل را دارم که هنوز حل نشده اگه راه حلشو پیدا کردید اینجا بذارید.

مرسی

LEILAFATHI
شنبه 04 اسفند 1386, 12:24 عصر
سلام و خسته نباشید
شما اولا باید Pakage MDAC رو به ستاپتون اضافه کنید تا بتونید بعد از نصب برنامه توی سیستمی که برنامه ACCESS نداره به راحتی روی دیتابیس کار کنید.
DLL وOCX هایی که احتیاج دارید رو باید برید ، اول تو وی بی اون کامپوننت هایی که به برنامتون
( مثلا ADO و Datagrid و.............) اضافه کردین رو مسیرشو پیدا کنید و اون DLL و OCX رو به ستاپتون اضافه کنید. و در نهایت شما باید MSDATGRD.OCX رو هم به ستاپتون اضافه کنید.
در ضمن با برنامه Smart Install Maker هم می تونید ستاپ تهیه کنید که آقای مدیر یه pdf آموزشی لطف کردن و در سایت گذاشتن.
pakage MDAC ، رو می تونید از مسیر زیر پیدا کنید یا از مایکروسافت دانلود کنید .
مثال :
C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\VB98\Wizards\PDWizard\Redist\MDAC_TYP.EXE
البته بستگی داره به مسیری که شما برنامه VB رو تو کامپیوتر خودتون نصب کردید.
و بعد اینکه این Pakage حجم کمی داره و اینکه شامل یک سری از توابع ویندوز هست که برای دسترسی به یه
دیتا بیس خاص هست. وقتی یه برنامه با دیتا بیس می نویسی دیگه لازم نیست ،access رو هم نصب کنی .

mosab_vb
شنبه 04 اسفند 1386, 13:40 عصر
در مورد Pakage MDAC یه توضیح میدین؟ممنون.

ƒxmahdi
شنبه 04 اسفند 1386, 14:49 عصر
بسیار ممنون اگه Pakage MDAC را به فایل ها اضافه نکنم برنامه فقط با MSDATGRD.OCX کار می کنه با تشکر؟

LEILAFATHI
شنبه 04 اسفند 1386, 15:00 عصر
خیر ، چون این pakage برای اینه که بتونی با دیتا بیس کار کنی . چون ممکنه سیستم دیگه ای
برنامه access رو نداشته باشه ، همون قضیه ی موتور ه .

mormorbaba
یک شنبه 05 اسفند 1386, 15:22 عصر
و اگر هم از موتورهای جستجوی جدید تری استفاده می کنید باید ورژن های جدید Mdac را استفاده کنید . با تشکر از همه دوستان .

HjSoft
یک شنبه 05 اسفند 1386, 15:33 عصر
خوب من تمام کار های شما را انجام دادم _ یعنی تمام کار هایLEILAFATHI (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=44135) امابرنامه باز هم اجرا نشد و با error : runtime error 91 مواجه شد حالا چه کنم

Mbt925
یک شنبه 05 اسفند 1386, 18:35 عصر
طبق چیزی که صفحه ی زیر داره میگه :

http://www.racelinecentral.com/VBruntime_errors.html

با دانلود کردن این Package (http://download.microsoft.com/download/dasdk/install/2.50.4403.12/W9xNT4/EN-US/mdac_typ.exe) مشکلتون باید حل بشه.

HjSoft
دوشنبه 06 اسفند 1386, 06:21 صبح
خوب من دقیقا 2 این ورژن رو رو کامپیوتر طرف نصب کردم اما بازم ارور میده حالا راهنمایی کنید واقعا کارم گیره

HjSoft
دوشنبه 06 اسفند 1386, 06:33 صبح
نمیشه از on error resume next استفاده کنم

vbhamed
دوشنبه 06 اسفند 1386, 11:19 صبح
سلام
1 - Mdac رو نصب کنید
2 - با نرم افزار Wise Installation System (دقت کنید دقیقا همین نه اسم دیگه) برای برنامتون setup درست کنید و سپس از منوی Tools گزینه Application Watch رو بزنید و فایل اجرایی برنامه رو انتخاب کنید و سپس وارد قسمتهای مختلف برنامه بشید و بعد اونو ببندید تا wise فایلهای استفاده شده رو برداره
ممکنه با این کار برای ساخت setup بخواد چیزایی رو دانلود کنه که باید بزارید انجام بشه
بعد برنامه دیگه مشکلی نداره

ضمنا mdac برای نصب پارامترهایی داره که می تونه بدون اینکه کاربر بفهمه اونو نصب کنه، تو خط فرمان جلوی نام فایل exe نصب mdac /؟ یا -؟ بزنید تا ببینید

من خودم کلی برنامه setup کردم
دانلودیها رو هم دارم ولی حجمش زیاده

Mbt925
سه شنبه 07 اسفند 1386, 17:10 عصر
مهمترین مورد برای کار کردن همچین برنامه هایی Microsoft Jet 4 هست .
البته اگه از Jet 3 استفاده نکردید.

این Package رو هم به Setup تون اضافه کنید.
این نسخه فقط برای XP هست.

دانلود (http://mbt925.persiangig.com/Jet%204%20SP8.rar)

m_zi
یک شنبه 18 فروردین 1387, 14:24 عصر
خسته نباشید.من این کار رو کردم ولی مشکلم حل نشد.من برای دستیابی به اکسس از طریق وی بی از روش ADO استفاده می کنم آیا باید فایل خاصی را در کنار فایل اجرایی قرار دهم .

ممنون میشم را هنماییم کنید کارم خیلی گیر کرده است .

m_zi
یک شنبه 18 فروردین 1387, 14:27 عصر
سلام
برای تولید برنامه نصب توصیه می کنم از Visual Studio Installer استفاده کنی این برنامه محصول مایکروسافت بوده و برای نسخه 6.0 Visual studio طراحی شده و به راحتی کار میکنه .
برای برنامه های بانک داده Access همه بسته به روشی که انتخاب می کنید فایل موجود تغییر می کنه ولی معمولا msado25.tbl رو اگه کنار فایل exe بگذارید(من از data environment استفاده می کنم ) جواب میده البته باز هم تاکید می کنم که این فایل به نحوه استفاده شما از بانک بستگی داره

سلام
خسته نباشید.من این کار رو کردم ولی مشکلم حل نشد.من برای دستیابی به اکسس از طریق وی بی از روش ADO استفاده می کنم آیا باید فایل خاصی را در کنار فایل اجرایی قرار دهم .

m_zi
یک شنبه 18 فروردین 1387, 14:29 عصر
سلام

m_zi
یک شنبه 18 فروردین 1387, 14:33 عصر
سلام و خسته نباشید
شما اولا باید Pakage MDAC رو به ستاپتون اضافه کنید تا بتونید بعد از نصب برنامه توی سیستمی که برنامه ACCESS نداره به راحتی روی دیتابیس کار کنید.
DLL وOCX هایی که احتیاج دارید رو باید برید ، اول تو وی بی اون کامپوننت هایی که به برنامتون
( مثلا ADO و Datagrid و.............) اضافه کردین رو مسیرشو پیدا کنید و اون DLL و OCX رو به ستاپتون اضافه کنید. و در نهایت شما باید MSDATGRD.OCX رو هم به ستاپتون اضافه کنید.
در ضمن با برنامه Smart Install Maker هم می تونید ستاپ تهیه کنید که آقای مدیر یه pdf آموزشی لطف کردن و در سایت گذاشتن.
pakage MDAC ، رو می تونید از مسیر زیر پیدا کنید یا از مایکروسافت دانلود کنید .
مثال :
C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\VB98\Wizards\PDWizard\Redist\MDAC_TYP.EXE
البته بستگی داره به مسیری که شما برنامه VB رو تو کامپیوتر خودتون نصب کردید.
و بعد اینکه این Pakage حجم کمی داره و اینکه شامل یک سری از توابع ویندوز هست که برای دسترسی به یه
دیتا بیس خاص هست. وقتی یه برنامه با دیتا بیس می نویسی دیگه لازم نیست ،access رو هم نصب کنی .

ممنون از توضیحات کامل شما. ولی من همه کارها رو انجام دادم مشکلم حل نشد ولی اگه اکسس را نصب کنم مشکلم حل میشه .میشه بگید چه کار کنم کاربر منتظر فایل ستاپ من است و من گیج مانده ام.
ممنون

HjSoft
یک شنبه 18 فروردین 1387, 19:02 عصر
خوشبختانه اون برنامه رو برای شرکتی نوشتم و عجله داشت من با نصب خود ویژوال مشکل رو بر طرف کردم

فاطمه وطن دوست
یک شنبه 18 فروردین 1387, 20:20 عصر
سلام
مشکل کجاست ؟
دقیقا بگین چه مشکلی دارین ؟

mah.yar
یک شنبه 18 فروردین 1387, 23:18 عصر
به نظر من تو این جور مواقع بهترین گزینه استفاده از ابزار خود VB به اسم:
Package and Deployment Wizard هست که میتونید این برنامه رو از مسیر:
Start Menu/Microsoft Visual Studio 6.0/ Microsoft Visual Studio 6.0 Tools پیدا کنید(اگه VB6 رو کامل نصب کرده باشید)

البته یه PDF کوچیک در رابطه با همین برنامه که قبلا دانلود کردم رو براتون میزارم.

نکته1:یکی از خوبیهای این برنامه اینه که تمام نیازمندیهای برنامه رو تشخیص داده و توی یه فولدر کپی میکنه.
نکته2:در هنگام ساخت SETUP با این برنامه گزینه VB6 Runtime and OLE Automation رو از حالت تیک خارج کنید(انتخاب نکنید)
نکته3:از این ابزار استفاده کردم و جواب هم گرفتم.

فاطمه وطن دوست
دوشنبه 19 فروردین 1387, 00:43 صبح
سلام
اینم ادامه توضیحات قبلیم.
البته اینو هم اضافه کنم گاهی اوقات مسئله ی موتورهای جستجو پیش میاد که باید برین از
مایکروسافت دانلودش کنین و به ستاپتون اضافه کنید.
حجمش زیاده . نمیتونم براتون آپلودش کنم .

RezaS_1354
دوشنبه 19 فروردین 1387, 04:28 صبح
دوستان همه جواب دادند ولی من خودم همیشه با دیتا بیس از اکسس استفاده میکنم و برنامه هایم را بعد ارائه هیچ نظارتی بر ان ندارم بخاطر همین از یک اینستالر که از یک سایت گرفتم سالهاست استفاده میکنم و هیچ مشکلی هم پیش نیامده است و خودش در هنگام ساخت تقریبا میگوید به چه چیزهای برای بهینه کردن اجرای پروژه احتیاج است اگر خواستید برایتان ایمیل کنم یا اگر تهران هستید اون را پیک کنم چون حجمش زیاد است

HjSoft
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 19:55 عصر
اسمشو بگی ممنون میشم خودم دانلود می کنم من در مشهد زندگی می کنم

ƒxmahdi
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 23:22 عصر
برای اینکه برنامه با دیتابیس کار کنه به فایل های زیر نیاز داره که بعضی از آنها در system32 وبعضی در مسیر نصب وبژوال بیسیک هستند

DAO350.dll
expsrv.dll
MSJET35.dll
MSJINT35.dll
MSRD2X35.dll
MSREPL35.dll
MSVCRT40.dll
VB5DB.dll
VB6STKIT.dll
vbajet32.dll
msexch35.dll
MSRDO20.dll

m_zi
شنبه 24 فروردین 1387, 09:09 صبح
دوستان همه جواب دادند ولی من خودم همیشه با دیتا بیس از اکسس استفاده میکنم و برنامه هایم را بعد ارائه هیچ نظارتی بر ان ندارم بخاطر همین از یک اینستالر که از یک سایت گرفتم سالهاست استفاده میکنم و هیچ مشکلی هم پیش نیامده است و خودش در هنگام ساخت تقریبا میگوید به چه چیزهای برای بهینه کردن اجرای پروژه احتیاج است اگر خواستید برایتان ایمیل کنم یا اگر تهران هستید اون را پیک کنم چون حجمش زیاد است

سلام
اگه میشه برام ایمیل کنید.
مرسی
m_zi1011@yahoo.com

HjSoft
شنبه 24 فروردین 1387, 15:16 عصر
علت آمدن run -time error 5 چیه دوستان ؟

Babak.Hassanpour
دوشنبه 26 فروردین 1387, 12:56 عصر
برنامه رو روی سیستمی که وی بی نداره اجرا کن فایل هایی رو که کم داره بهت میگه کدوماست.دونه دونه کپی کن تا جایی که برنامت بدون خطا اجرا شه. بعد با برنامه activexbinder تمام dll ها و ocx ها رو به برنامه اصلی بیند کن یا اگه نمی خوای حجمش بالا بره تو برنامه ستاپ سازت مسیر بده برن تو پوشه مربوطه.تمام

HjSoft
دوشنبه 26 فروردین 1387, 17:52 عصر
من با ستاپ ساز براش ستاپ ساختم و تمام ocx & dll ها شو کپی کردم ولی جواب نداد اگه لازمه سورس بذارم