PDA

View Full Version : dbnavigator

rezamahdizadeh
شنبه 04 اسفند 1386, 13:43 عصر
من می خواهم از dbnavigator استفاده کنم اما موقعی که روی دکمه حذف کلیک می کنم پیغام انگلیسی نمایش می دهد اگر من بخواهم به جای این پیغام پیش فرض پیغامی شبیه به این "آیا می خواهید رکورد جاری را حذف کنید؟" نمایش دهد چه کار بایست کرد در ضمن مشکلات احتمالی آن چیست؟

vcldeveloper
شنبه 04 اسفند 1386, 17:26 عصر
خصوصیت ComfirmDelete را False کنید و در رویداد BeforeAction کدی شبیه به این بنویسید:

procedure TForm1.DBNavigator1BeforeAction(Sender: TObject; Button: TNavigateBtn);
begin
if Button = nbDelete then
if MessageDlg('ÂíÇ ãí ÎæÇåíÏ Ñ˜æÑÏ ÑÇ ÍÐÝ ˜äíÏ',mtWarning,[mbYes,mbNo],0) = idNo then
Abort;
end;

همین کار رو می تونید در رویداد OnBeforeDelete از DataSet ایی که استفاده می کنید هم انجام بدید.

rezamahdizadeh
یک شنبه 05 اسفند 1386, 06:54 صبح
خصوصیت ComfirmDelete را False کنید و در رویداد BeforeAction کدی شبیه به این بنویسید:

procedure TForm1.DBNavigator1BeforeAction(Sender: TObject; Button: TNavigateBtn);
begin
if Button = nbDelete then
if MessageDlg('ÂíÇ ãí ÎæÇåíÏ Ñ˜æÑÏ ÑÇ ÍÐÝ ˜äíÏ',mtWarning,[mbYes,mbNo],0) = idNo then
Abort;
end;

همین کار رو می تونید در رویداد OnBeforeDelete از DataSet ایی که استفاده می کنید هم انجام بدید.
ضمن تشکر آیا می شود یک کامپوننت جدیدی از DBNavigator ساخت که این کار را انجام دهد؟

dkhatibi
یک شنبه 05 اسفند 1386, 14:10 عصر
بله شدنی است.
اما ...
یک نمونه DbNavigator با امکانت ویژه توسط یکی از دوستان گذاشته شده که با سورس هم هست.
می تونید اونو دستکاری کنید

technic
سه شنبه 07 اسفند 1386, 09:58 صبح
چرا DbNavigator خودت یکسری دکمه بزار وباکدنویسی یک فرم زیبا ترطراحی کن
موقع حذف هم می تونی چک کنی که سطر مورد نظر هست یا نیست وبه فارسی هم نمایش دهد