PDA

View Full Version : Web Service in PHP

mehdi_kamari
شنبه 04 اسفند 1386, 15:29 عصر
سلام دوستان .
از اسمش معلومه که می خوام وب سرویس درست کنم . برای همین به اطلاعات جامعی نیاز دارم
تا بتونم وب سرویس کاملی بسازم .
خواهش می کنم من و به استفاده از FrameWork ها ارجاع ندید که قصد استفاده از اینها رو ندارم
از طرفی هم اگه نمونه ای دارین که بتونه کمکم کنه تا طریقه پیاده سازی کامل اون و متوجه بشم . ممنون میشم .

خیلی طلب کارانه سوالم و پرسیدم . ببخشید . خودم جبران میکنم:چشمک:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
اینم هدیه تشکر من :

http://www.jcxsoftware.com/jcx/vsphp/2.4/2005

vahid4134
شنبه 04 اسفند 1386, 22:23 عصر
می خوای درست کنی کار خوبی هست ولی یه مقدار کار می بره. مثلا soap رو نگاه کن واسه هر زبانی نوشته شده تا هر زبانی بتونه ازش استفاده کنه. البته soap برای ارسال اطلاعات از xml استفاده می کنه. اگه واقعا می خوای این کار رو انجام بدی بهتره یه وب سرویس بر پایه json بنویسی. البته خوب دیگه باید زحمت بکشی و واسه بیشتر زبانهای برنامه نویسی بنویسیش.

mehdi_kamari
یک شنبه 05 اسفند 1386, 08:21 صبح
اشتباه نشه دوست من . من نمی خوام SOAP و از اول بنویسم . بلکه می خوام وب سرویس بسازم برای کار خودم . و وب سرویس هم بر پایه XML هستش . همیشه ما تو PHP از وب سرویس دگیرون استفاده کردیم ولی خودمون معمولا ننوشتیم . حالا اگه نمونه دارید و اطلاعاتی دارید در اختیار من بذارین ممنونتون میشم .
یه وب سرویس ساده که امکان Authentication و ارسال فرم و پیغام بده .

vahid4134
دوشنبه 06 اسفند 1386, 08:36 صبح
من که نمی تونم براتون کد بنویسم. نمونه هم همون soap هست و من نگفتم از این استفاده کنید. وب سرویس هم اجبارن که نباید بر پایه XML باشه. می تونه text plain باشه و یا حتی از json یا هر چیز دیگه ای که بشه اطلاعات رو ارسال کرد. در ضمن استفاده از کد دیگران نباید به ضرر کسی باشه. این کدها استاندارد هستند و امنیت بیشتری توشون لحاظ شده. آیا شما مثلا برای اینکه یه عکس تولید کنید میرید و یه کتابخانه gd جدید می سازید؟
یا برای اینکه یه موتور قالب داشته باشید عوض استفاده از اسمارتی یا سونت میرید و خودتون کد رو می نویسید؟

mehdi_kamari
دوشنبه 06 اسفند 1386, 09:29 صبح
سلام وحید جان . دوست نازنین خودم

آقا باز فکر کنم منظورم و بد رسوندم . فقط یه نمونه از پیاده سازی وب سرویس توسط مثلا PEAR و می خوام . یه چیزی شبیه وب سرویس بانک سامان .

فکر کنم الان دیگه حرف و تونستم برسونم :خجالت:

cybercoder
دوشنبه 06 اسفند 1386, 09:31 صبح
خواهش می کنم من و به استفاده از FrameWork ها ارجاع ندید که قصد استفاده از اینها رو ندارم

خوب سورسشونو ببین بجای اینکه استفاده کنی !

mehdi_kamari
دوشنبه 06 اسفند 1386, 09:32 صبح
اون که آره ولی یه نمونه استاندارد می خوام . (راحت طلبی)

oxygenws
دوشنبه 06 اسفند 1386, 16:09 عصر
RTFM:
http://www.php.net/manual/en/function.soap-soapclient-construct.php
http://www.php.net/manual/en/function.xmlrpc-server-create.php

mehdi_kamari
دوشنبه 06 اسفند 1386, 16:15 عصر
دستت درد نکنه که حسابی روحیه تنبلی من و تقویت کردی دوست خوبم .

vahid4134
دوشنبه 06 اسفند 1386, 16:35 عصر
مهدی جان نمونه کد رو که دیگه بهت دادن. دیگه که بهونه نداری دوست من

mehdi_kamari
دوشنبه 06 اسفند 1386, 16:39 عصر
بهونه ! وحید جان تو هم روحیه من و شناختی ها !!!!!!!!!!