PDA

View Full Version : برتری ASP.net بر PHP

kezack
شنبه 04 اسفند 1386, 17:51 عصر
با سلام
دوستان و استادان محترم کسی در مورد برتری ASP.NET بر PHP مقاله یا اظهار نظری نداره ?
در بخش PHP عزیزان PHP کار اظهار نظر کردن ،نظر شما چیی؟
با تشکر

amirniknam
شنبه 04 اسفند 1386, 19:24 عصر
مسلما تفاوت های اساسی بین asp.net و php وجود داره که باعث می شه هرکدوم در بعضی از خصوصیات نسبت به دیگری برتر باشند از مزایای asp.net میشه به موارد زیر اشاره کرد :
1) امکان کامپایل کردن برنامه ویژگی که در PHP وجود نداره و بایستی کد ها تفسیر بشن
2) محیط توسعه قوی (Visual Studio) که البته رایگان نیست ولی همه کاربران در ایران از نسخه غیر قانونی اون استفاده می کنند
3)پیاده سازی راحتر و با کارایی بالاتر در مسائل مربوط به شیئ گرایی که این ناشی از عدم وابستگی به یک زبان خاص برای نوشتن برنامه های تحت وب هستش به این معنی که ASP در واقع یک پلت فرم هست نه یک زبان برای همین شما می تونید با زبان هایی که روی این پلت فرم کار میکنند مثل #C یا VB به راحتی برنامه بنویسید
4) امکان اجرای راحت برنامه ها بر روی سیستم عامل ویندوز به سبب وجود IIS و ...

البته PHP هم محسناتی داره مثل اپن سورس بودنش و وجود کامپوننت ها و سیستم های مدیریت محتوای (CMS) زیاد و رایگان مثلا همین فروم توسط vBulletin که یک سیستم ساخت رایگان انجمن هست ساخته شده

merlin_vista
شنبه 04 اسفند 1386, 22:49 عصر
به نظر من تنها خوبیه PHP رایگان بودنش هست که در ایران هم این یه حسن تلقی نمیشه !

merlin_vista
شنبه 04 اسفند 1386, 22:51 عصر
البته PHP هم محسناتی داره مثل اپن سورس بودنش و وجود کامپوننت ها و سیستم های مدیریت محتوای (CMS) زیاد و رایگان مثلا همین فروم توسط vBulletin که یک سیستم ساخت رایگان انجمن هست ساخته شده

البته vBulletin رایگان نیست ؟ باید لایسنس بخری !

asi_hesam
یک شنبه 05 اسفند 1386, 00:16 صبح
به نظر من هر کس میخواد این 2 زبان رو با هم مقایسه کنه باید حداقل تو هر کدوم یه 3 ..4 تا پروژه نوشته باشه و کامل مسلط باشه تا بتونه اظهار نظر کنه ..

khz-web1
یک شنبه 05 اسفند 1386, 01:53 صبح
مسلما تفاوت های اساسی بین asp.net و php وجود داره که باعث می شه هرکدوم در بعضی از خصوصیات نسبت به دیگری برتر باشند از مزایای asp.net میشه به موارد زیر اشاره کرد :
1) امکان کامپایل کردن برنامه ویژگی که در PHP وجود نداره و بایستی کد ها تفسیر بشن
2) محیط توسعه قوی (Visual Studio) که البته رایگان نیست ولی همه کاربران در ایران از نسخه غیر قانونی اون استفاده می کنند
3)پیاده سازی راحتر و با کارایی بالاتر در مسائل مربوط به شیئ گرایی که این ناشی از عدم وابستگی به یک زبان خاص برای نوشتن برنامه های تحت وب هستش به این معنی که ASP در واقع یک پلت فرم هست نه یک زبان برای همین شما می تونید با زبان هایی که روی این پلت فرم کار میکنند مثل #C یا VB به راحتی برنامه بنویسید
4) امکان اجرای راحت برنامه ها بر روی سیستم عامل ویندوز به سبب وجود IIS و ...

من تا کمی PHP رو تجربه کردم .... به نظر من برنامه نویسی درASP.NET خیلی راحتر و بهتر از PHP هست.. چون PHP یک زبان ساخت یافته است و روی فعالیت ها و منابع نظارت می کنه و این یک نقطه ی ضعف بشمار میره
با تشکر