PDA

View Full Version : یه مشکل عجیب روی سرور

fereshte22
یک شنبه 05 اسفند 1386, 09:41 صبح
سلام
دوستان عزیز من چند روزه که با یه مشکل عجیب روی سرور مواجه شدهام
البته مشکل از سرور است ولی از اونجایی که متاسفانه مسئول هاست ما هیچ اطلاعاتی در این زمینه نداشت من مشکلم را در اینجا مطرح میکنم تا دوستان یه راه حلی پیش پای من قرار دهند
ببینید من یه قسمت اصلی فروشگاه دارم و یه پوشه ادمین که بریا ورود به صفحاتش یه صفحه لوگین گذاشتم
وقتی من یوزر و پسورد را اشتباه وارد میکنم خوب خطا میگیرد و پیغام مناسب را میدهد
ولی وقتی یوزر درست را وارد میکنم خطای زیر را میگیرد

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)

مسئله اینه که هم صفحات قسمت اصلی فروشگاه و هم قسمت ادمین(وقتی تنظیمات لوگین را در وب کانفیگ حذف میکنم)میتونند به دیتابیس کانکت شوند و فقط این قسمت لوگین(که همون طور که گفتم مشخصه که از دیتابیس میخونه) این خطا را میدهد
من دو تا web.config دارم یکی در پوشه ادمین و یکی هم در روت که connection string در web.config اصلی تعریف شده
(در ضمن یکی از دوستان عزیزو با محبت انجمن لطف کردند و برنامه را روی یه سرور دیگه تست کردند و مشکلی نداشت)
حالا من موندم که چیکار کنم چون مسئول هاست ما هیچ کمکی در این زمینه نتونست بکند

fereshte22
دوشنبه 06 اسفند 1386, 21:50 عصر
سلام
من کد لوگین را در اینجا گذاشتم

FormsAuthentication.Initialize()
Dim conn AsNew SqlConnection(ConfigurationManager.ConnectionStrin gs("ssgshopConnectionString").ConnectionString)
Dim cmd As SqlCommand = conn.CreateCommand
cmd.CommandText = "select roles from admin where username=@username " + "AND password=@password"
cmd.Parameters.Add("@username", SqlDbType.NVarChar, 50).Value = Username.Value
cmd.Parameters.Add("@password", SqlDbType.NVarChar, 50).Value = FormsAuthentication.HashPasswordForStoringInConfig File(Password.Value.ToLower, "md5")
conn.Open()
Dim reader As SqlDataReader = cmd.ExecuteReader
If reader.Read Then
Dim ticket AsNew FormsAuthenticationTicket(1, Username.Value, DateTime.Now, DateTime.Now.AddMinutes(30), True, reader.GetString(0), _
FormsAuthentication.FormsCookiePath)
Dim hash AsString = FormsAuthentication.Encrypt(ticket)
Dim cookie AsNew HttpCookie(FormsAuthentication.FormsCookieName, hash)
If ticket.IsPersistent Then
cookie.Expires = ticket.Expiration
EndIf
Response.Cookies.Add(cookie)
Dim returnUrl AsString = Request.QueryString("ReturnUrl")
If returnUrl IsNothingThen
returnUrl = "/"
EndIf
Response.Redirect(returnUrl)
Else
ErrorLabel.Visible = True
EndIf
reader.Close()
conn.Close()

حالا همون طور که گفتم اتصال با دیتابیس برقرار میشود چون وقتی یوزر اشتباه وارد میکنیم مشکلی ندارد ولی موقع وارد کردن یوزر درست این خطا را میدهد
حالا با توجه به اینکه بر روی یه سرور دیگر جواب میدهد ایا این مشکل میتونه از تنظیمات پوشه مجازی ادمین باشد؟
چه تنظیماتی باید ست شود؟

مسئولان هاست هم که . . .
در ضمن کنترل پنل plesk است

Alireza_Salehi
دوشنبه 06 اسفند 1386, 23:16 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=60985

m1975b
دوشنبه 26 فروردین 1387, 23:17 عصر
کانکشن مربوطه را با ODBC انجام دهید.
اگر ارتباط برقرار نشد پورتهای SQL را کنترل کنید و نوع ارتباط را تغییر دهید.