PDA

View Full Version : آیا scheduleding job داریم

bobrus
یک شنبه 05 اسفند 1386, 13:37 عصر
من در مورد sqlServer اطلاعات چندانی ندارم
لطفاً توضیح بدین:
1- آیا می توان کاری کرد که اگه به رکوردهای یه جدول رکورد جدید اضافه شد یه برنامه خواص تو کامپیوتر اجرا بشه؟
2- آیا میشه یه تاریخ و زمان به این برنامه داد و در اون باز هم یه برنامه خواص اجرا شه یا اینکه یکسری از دستورات خواص؟
3- کار برد store procedure چیه؟

Elham_gh
یک شنبه 05 اسفند 1386, 14:57 عصر
در Book Online ببینید:
ms-help://MS.SQLCC.v9/MS.SQLSVR.v9.en/udb9/html/fb4d45b6-faef-4a83-aa1b-44a2c8fda48e.htm
و برای job:
ms-help://MS.SQLCC.v9/MS.SQLSVR.v9.en/udb9/html/51352afc-a0a4-428b-8985-f9e58bb57c31.htm

ms-help://MS.SQLCC.v9/MS.SQLSVR.v9.en/udb9/html/69c571a7-debe-4063-9d38-e4b6a1e8e84c.htm

و....

bobrus
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 09:57 صبح
دوستان شرمنده من زیاد وقت ندارم اگه لطف کنید یه توضیح مختصر بدبد ممنون می شم

SabaSabouhi
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 10:27 صبح
من در مورد sqlServer اطلاعات چندانی ندارم
لطفاً توضیح بدین:
1- آیا می توان کاری کرد که اگه به رکوردهای یه جدول رکورد جدید اضافه شد یه برنامه خواص تو کامپیوتر اجرا بشه؟
2- آیا میشه یه تاریخ و زمان به این برنامه داد و در اون باز هم یه برنامه خواص اجرا شه یا اینکه یکسری از دستورات خواص؟
3- کار برد store procedure چیه؟

با سلام
1. بله مى‌شه
اگه از 2005 استفاده مى‌کنید امکان Notification رو دارین.
اگه مى‌خواهید اون برنامه روى خود SQLServer اجرا بشه هم راه داره. هم مى‌تونى از Trigger استفاده و هم از Stored Procedure و با فرمان زیر یک برنامه رو اجرا کنى:

DECLARE @SQLString as nvarchar( 200)
SET @SQLString = N'c:\MyExe MyParameters'
EXEC master..xp_cmdshell @SQLString, no_output

2. بله این هم مى‌شه
تو Enterprise Manager به قسمت Management برید و کنترل کنید که SQLServer Agent حتماً Start شده باشه، بعد اون رو باز کنید و در قسمت Jobs یه Job جدید تعریف کنید و ...

3. یک سرى فرمان‌هاى SQL که قرار هست به صورت مکرر استفاده شوند را تحت یک نام به صورت Stored Procedure ذخیره مى‌کنیم.

صبا صبوحى

پانوشت: دوست عزیز، پرسش روش مناسب یادگیرى نیست. براى یادگیرى از کلاس یا کتاب استفاده کن. پرسش در سایت براى رفع اشکال مناسب است.

bobrus
شنبه 11 اسفند 1386, 17:50 عصر
پانوشت: دوست عزیز، پرسش روش مناسب یادگیرى نیست. براى یادگیرى از کلاس یا کتاب استفاده کن. پرسش در سایت براى رفع اشکال مناسب است.

دوست عزیز از راهنمایی شما متشکرم
من vb کار هستم و این مسائل رو با vb حل می کنم و با sql server هم به اندازه نوشتن یه بانک و ریلیشنهاش آشناهستم الان هم درگیر یه پروژه بودم که مزاحم شما شدم وگرنه من هم با شما موافق هستم