PDA

View Full Version : نمایش یک صفحه پس از Load شدن کامل آن

MSYNK
شنبه 27 تیر 1383, 10:01 صبح
با سلام
چیجوری یه صفحه رو پس از اینکه کاملا بارگذاری(Load) شد نمایش میدن :?:
یعنی مثلا اول جداول و متنها و سپس عکسها Load نشن... همه با هم و یکدفعه!
با تشکر.

MSYNK
جمعه 09 مرداد 1383, 09:22 صبح
با سلام
آیا همچین چیزی موجود هستش ؟
یعنی نمیشه سایت رو از حالت لود شدن تدریجی در آوٌرد؟؟؟؟(یعنی ابتدا یه سری متنها و جدولها و سپس عکسها و ...)
مثلا فکر کنم فروم سایت www.asp.net همین کار رو کرده! نه؟؟؟
کسی تو این زمینه میتونه یه سری اطلاعات به من بده؟
با تشکر.

mehdi3683
شنبه 10 مرداد 1383, 22:59 عصر
فکر کنم با اسکریپت های سمت کلاینت این کارو انجام میدن

MSYNK
دوشنبه 12 مرداد 1383, 15:25 عصر
با سلام
متشکرم.
اما روشش رو کسی نمیدونه؟
با تشکر.

نیک نژاد
شنبه 15 مهر 1385, 10:16 صبح
یعنی کسی جواب قطعی نداره ؟ من هم لازم دارم.

لوک خوش شانس
شنبه 15 مهر 1385, 14:26 عصر
چرا عزیزم جواب هم میگیری .
البته هنوز کامل نشده ولی یه نگاهی بنداز ببین همینه ؟ http://www.hamdelan.net
برای این کار شما باید از تکنولوژیه آژاکس استفاده کنید .
ولی فکر نمی کنم اون سایت ASP.net از این تکنولوژی استفاده کردی . بنظر میرسه که از تیبل معمولی استفاده کردی .
ببینید اگر در صفحه شما یه تیبل بزرگ باشه که تمام آیتم ها داخل اون قرار بگیرند ، حالا میتونید داخل اون تیبل تعداد زیادی تیبل کوچک و بزرگ داشته باشید ، به همون صورت باز میشه .
وقتی از تیبل استفاده می کنید تا تمام قسمت های داخل تیبل لود نشه تیبل نمایش داده نمیشه .

راستی داخل همون سایت ASP.net وارد قسمت AJAX بشوید . در اون قسمت از این تکنولوژی استفاده کرده اند

yavari
یک شنبه 16 مهر 1385, 12:02 عصر
سلام
آره ! لوک راست میگه !
من برا سایتم هکچین کاری رو کردم و درست اونجوری که شما میخواین لود میشه اما فکر میکنم اصلا خوب نیست (البته برا منظور من )
نمی دونم برم به سمت CSS مشکلی برا تغییر نکردن تو رزولوشنهای مختلف ایجاد میشه یا نه ؟
کسی تجربه ای داره تو این زمینه ؟؟؟
آخه تیبل بندی کردم فقط سر همین قضیه !!!
ممنون

لوک خوش شانس
یک شنبه 16 مهر 1385, 23:27 عصر
سلام
آره ! لوک راست میگه !
من برا سایتم هکچین کاری رو کردم و درست اونجوری که شما میخواین لود میشه اما فکر میکنم اصلا خوب نیست (البته برا منظور من )
نمی دونم برم به سمت CSS مشکلی برا تغییر نکردن تو رزولوشنهای مختلف ایجاد میشه یا نه ؟
کسی تجربه ای داره تو این زمینه ؟؟؟
آخه تیبل بندی کردم فقط سر همین قضیه !!!
ممنون
منظورت چیه که با CSS مشکلی برا تغییر نکردن تو رزولوشنهای مختلف ایجاد میشه یا نه !؟!؟ http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/39.gif
ببینم مگه الان دیگه سایتی هست که از تیبل استفاده نکنه ؟ در هرصورت با CSS هم میشه تمام صفحه درست کرد .
همون سایتی که در پست قبلی آدرس دام رو نگاه کن تمام تیبل هاش نه ولی تیبل های قسمت ادمینش رو با CSS تنظیم کردم .
آخ ببخشید اونو فعلاً غیر فعال کردم ولی اینجا میتونی بری
http://www.irangolbarg.ir

yavari
دوشنبه 17 مهر 1385, 17:25 عصر
سلام لوک

منظورت چیه که با CSS مشکلی برا تغییر نکردن تو رزولوشنهای مختلف ایجاد میشه یا نه !؟!؟
منظورم اینه که برا اینکه سایتم در رزولوشنهای مختلف تغییر نکنه یه جدول کلی قرار دادم و Width جدولم رو 100% قرار دادم !
حالا مشکل اینجاست که سایت سنگین شده و زماد لود مناسبی نداره میخوام طوری بشه که محتویات اصلی صفحه قبل از بارگذاری تصاویر لود بشن در عین اینکه میخوام ظاهر سایتم در رزولوشنای متفاوت تغییر نکنه
حالا می خوام بدونم استفاده از CSS کار منو راه میندازه یا نه ؟

ضمن اینکه تجربه ای در استفاده از CSS ندارم ، ممنون میشم کمکم کنید !

لوک خوش شانس
دوشنبه 17 مهر 1385, 23:59 عصر
سلام عزیزم

یاوری جان اگه می خوای از تیبل استفاده کنی چاره ای جز صبر کردن نیست به CSS هم ربطی نداره . همینطور که بالا هم گفتم این یکی از خصوصیات تیبل هست که تا تمام اجزاء داخلش لود نشه کل تیبل رو نشان نمیده . حتی تکست ها که خیلی زود لود میشن . حالا اگه تعداد تیبل های تو در تو زیاد باشه این مورد بیشتر تو ذوق میزنه و دیر تر لود میشه چون اول از داخلی ترین تیبل شروع به لود می کنه .

من دو راه حل پیشنهاد می کنم :
1- کاری که خودم هم انجام دادم و خیلی جاها هم این کار رو می کنن مثل همین فروم خودمون .
ببین شما بیا سطر های تیبلت رو کم تر کن ولی بجای یه سطر یه تیبل بزار .
مثلاً بجای این که یه تیبل داشته باشی با 5 سطر ، 5 تیبل داشته باش که هر کدوم یه سطر دارن .( البته این مثال بود )
بیشتر توضیح میدم . یه سری از چیز ها معمولاً داخل تمام صفحات یکسان هستند . تمام اون ها رو بزار داخل یه تیبل
بعد از تیبل اولیه قسمت های مختلف رو هم داخل تیبل های مجزا بزار .
این طوری زود تر لود میشه ( البته زود تر منظور این نیست که سرعت لود بالا میره نه ، منظور اینه که سریعتر نمایش داده میشه )
حالا برای این که سایت بهم نریزه میتونی از CSS استفاده کنی . به این ترتیب که برای تیبل ها Class تعیین میکنی و تمام تیبل های همسان رو ارجاع میدی به یه Class .
اگه اطلاعات بیشتر در مورد Class می خوای داخل همین سایت جستجو کن .

2- استفاده از Ajax .
اینو نگاه کنید : http://www.mihannic.com/ دقت کنید چطوری تک تک اجزاء لود میشن .
برای این منظور باید با این تکنولوژی آشنا بشید که فکر نمی کنم کار خیلی سختی باشه . برای شروع کار فقط کافیه Javascript بلد باشی میتونی خیلی از این کار ها رو انجام بدی .

ضمن اینکه تجربه ای در استفاده از CSS ندارم ، ممنون میشم کمکم کنید !

CSS چیزی جز همون Style نیست . فقط به صورت کلی برای یک سایت تعریف میشه و در تمام صفحات میتونی با فراخونی فایل مورد نظر این Class ها ساده تر بگم همون تنظیمات رو در صفحه اعمال کنی . این حُسن رو داره که با تغییر یکی از مشخصات در CSS میتونی تمام سایت رو تغییر بدی .
http://www.forum.persiantools.com/f65.html

yavari
چهارشنبه 19 مهر 1385, 14:59 عصر
سلام لوک

ممنون از راهنمائی کاملتون
ببین لوک ! منظورت اینه که استفاده از Ajax منو به خواستم میرسونه !

میخوام طوری بشه که محتویات اصلی صفحه ، قبل از بارگذاری تصاویر لود بشن در عین اینکه میخوام ظاهر سایتم در رزولوشنای متفاوت تغییر نکنه

ممنون