PDA

View Full Version : تعریف آرایه ای از رشته ها

parisasuny
سه شنبه 07 اسفند 1386, 21:58 عصر
سلام
من می خوام یه آرایه 4 بعدی از نوع کاراکتر تعریف کنم تو VC 6. کسی می تونه به من کمک کنه که چطور تعریفش کنم؟

تو Trbu c++ اینجوری نوشتمش و کار می کرد ولی تو VC نمی دونم چطوری باید یه آرایه از رشته را تعریف کنم. ممنون می شم راهنماییم کنید.

CHAR Pattern[NUM_PATTERN][NUM_DATA][Y][X] = { {
{
"OI",
"IO",
},
{
"IO",
"OI",
}},
{{
"OS",
"SO",
},
{
"SO",
"OS",
}}};

A_Salimi
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 01:05 صبح
سلام
لطفا کدهایی رو که میذارید رو در تگ کد قرار بدید

خوب باید بگم این تعاریف در vc با توربو سی فکر نکنم تفاوتی داشته باشه
چیزی که شما نوشتید اصلا کامل نیست چون متغیر هایی مثل NUM_PATTERN و NUM_DATA و Xو Y ناشناخته هستند.
بعدش هم اگه قراره چهار تا رشته ذخیره شه که شما اصلا نیاز به تعریف اینجور آرایه ای ندارید شما کافیه اینطور عمل کنید

من یک راه رو پیشنهاد میکنم :

char Pattern [4][3]={{'O','I','\0'},{'I','O','\0'},{'O','S','\0'},{'S ','O','\0'}};

تاکید میکنم که این یه پیشنهاده شما میتونین به هر کدوم از رشته ها و یا کاراکترها به راحتی دستیابی داشته باشید

مثلا pattern[0]به شما OI رو میده
موفق باشید

SMRAH1
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 10:40 صبح
تعریف آرایه در سی و VC هیچ تفاوتی نداره.احتمالا اشتباه ار کد برنامه است.

parisasuny
پنج شنبه 09 اسفند 1386, 15:28 عصر
چیزی که شما نوشتید اصلا کامل نیست چون متغیر هایی مثل NUM_PATTERN و NUM_DATA و Xو Y ناشناخته هستند.
بعدش هم اگه قراره چهار تا رشته ذخیره شه که شما اصلا نیاز به تعریف اینجور آرایه ای ندارید

آرایه ای که من تعریف کردم توی برنامه خیلی بزرگه و در واقع به صورت [12][13][26][2] a است. آرایه ای که من نوشتم در واقع یه مثال بود تا بگم این 4 بعد را چطوری تعریف کردم که اگه مشکلی داره بهم بگید. که NUM_PATTERN و NUM_DATA و Xو Y هم در ابتدای برنامه مقداردهی شدند.
من فکر میکنم مشکل بیشر تو تعریف رشته باشه تا چند بعدی بودن این آرایه. در VC رشته داخل " " تعریف می شود یا ' ' ؟
باز هم ممنون از راهنماییتون.

PC2st
پنج شنبه 09 اسفند 1386, 16:45 عصر
اشکال در اندازه و سایز آخرین بعد آرایه است، سایز 2 رو به 3 تغییر بده، یعنی X باید بزرگتر یا مساوی 3 باشه.