PDA

View Full Version : ایمیل

وشتی حاتمی
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 00:54 صبح
من برای ارسال ایمیل با توجه به همان مقاله جامع موجود در سایت در این رابطه قطعه کد زیر را نوشتم اما ایمیلی را در vashti@yahoo.com در یافت نمی کنم؟!!
یا چیزی کم و کسری نوشتم؟

Imports System.Net.Mail

Dim mail As New MailMessage()
mail.From = New MailAddress("MPed@samantaraztoos.com")
mail.To.Add("vashti@yahoo.com")
mail.Subject = "This is an email"
mail.Body = "this is the body content of the email."

mehrpars
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 02:55 صبح
این یک نمونه کد که من نوشتم ودرست کار می کنه , به نظر کدت ناقص هست و البته اینم بگم که امکان داره ایمیل ارسال شده به Junk Mail یاهوت رفته باشه و یاهو با اون مثل Spam برخورد کنه و این بسته به SMTP Mail Server که ازش استفاده می کنی داره

MailMessage ParsMail = newMailMessage();
ParsMail.From = "Your Address";
ParsMail.To = TextBox1.Text.Trim();
ParsMail.Subject = "Welcome to***";
ParsMail.BodyEncoding = System.Text.Encoding.UTF8;
ParsMail.BodyFormat = MailFormat.Html;
ParsMail.Body = StrFileText;
SmtpMail.SmtpServer = "mailserver2.parsdata.com";
SmtpMail.Send(ParsMail);

mojniknam
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 13:13 عصر
SMTP Mail Server
این یعنی چی؟!

DotNet_King
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 14:14 عصر
SMPT یا Simple Mail Transfer Protocol یکی از پروتکل های TCP/IP برای ارسال دریافت نامه های الکترونیکی است.
این پروتکل به دلیل محدودیت هایی در نگهداری نامه ها، معمولا با پروتکل های Pop3 و یا IMAP استفاده می شود که برای کاربران امکان ذخیره نامه ها را روی یک سرور و یا دانلود آنها از سرور را فراهم می کند. در حقیقت می توان گفت SMTP برای ارسال نامه ها و Pop3 و یا IMAP هم برای دریافت نامه ها به کار می روند.
SMTP معمولا از پورت 25 برای ارسال نامه ها استفاده می کند. Pop3 یا protocol3 post office رایج ترین پروتکل استاندارد برای دریافت نامه ها به شمار می آید این پروتکل از پورت 110 برای دریافت نامه استفاده می کند. در کنار این پروتکل IMAP یا Internet Message Access protocol هم وجود دارد.