PDA

View Full Version : Restore کردن DataBase

boof1363
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 07:46 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
من یه کد تو C# برای بازخوانی نسخه ی پشتیبان نوشتم ولی وقتی اجراش میکنم با اینکه Connection ای که به پایگاه داده ام زدم رو close میکنم بهم پیغام خطا می ده و میگه از پایگاه داده ام داره استفاده میشه در صورتی که هیچ فرمی باز نیست.
می خواستم اگه دوستان تا حالا به این مشکل برخوردن به من کمک کنن.

babak23
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 07:55 صبح
در صورت امکان خطا وکدهای که باعث این خطا میشن رابه سوال ضمیمه کن تا راحتر بشه به مشکل رسیدگی کرد

Happy_davood
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 08:02 صبح
نوع پایگاه داده رو هم بنویسید . مخصوصاً اگه 2005 Express باشه کلاً روش فرق می کنه و نمیشه با یه کوئری Restore کرد .

boof1363
پنج شنبه 09 اسفند 1386, 07:47 صبح
پایگاه داده ی اون sql server 2000 و خطای زیر رو می ده:

Exclusive access could not be obtained because the database is in use

RESTORE DATABASE is terminating abnormally

hassan razavi
پنج شنبه 09 اسفند 1386, 16:06 عصر
هنگام Restore کردن نباید هیچ Connection بازی وجود داشته باشد. تمامی اتصالهای به DB را باید حتما Close کنید.

boof1363
جمعه 10 اسفند 1386, 06:45 صبح
همشون close هستند نمی دونم چرا اینطور میشه

boof1363
جمعه 10 اسفند 1386, 07:50 صبح
اگه این کار رو توی فرم loginام قبل از انجام هر کاری قرار بدم درست انجام میشه ولی اگه تنها یه connection به پایگاه دادم زده بشه و بعد حتی close و dispose هم بشن دیگه جواب نمی ده و خطای بالا رو میده در حالی که من یه فرم بزرگ که صفحه ی اصلی برنامم هست که بعد از login کردن نمایش داده میشه دارم که تمام منوهام توشه و میخوام از یکی از زیر منوهام عمل بازخوانی رو انجام بدم به نظرتون چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hassan razavi
جمعه 10 اسفند 1386, 10:18 صبح
معمولا برنامه Restore را بصورت یک برنامه جدا گانه و خارج از برنامه اصلی می نویسند تا هیچ Connection به DataBase وصل نباشد.