PDA

View Full Version : ذخیره کردن عکس در اکسس امکان پذیره ؟

vbiman
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 13:07 عصر
آیا در بانک اکسس می توان عکس ذخیره کرد یا مانند SQL Server آدرس عکس را ذخیره کرد و در زمان لازم آن را بازیابی نمود !؟:متفکر:

اوبالیت به بو
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 13:10 عصر
یه جستجو بکنی به جواب میرسی ولی من جوابت رو میدم:
میشه ولی این کار رو هیچ وقت نباید بکنی. بدلایل جستجو!

mpmsoft
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 13:29 عصر
دوست عزیز شما چه در SQL و چه در Access می تونید عکساتونو ذخیره کنید

در اکسس یه فیلد از نوع Ole Object می سازی

و راه بهتر استفاده از ADODB.Stream هستش برای باز کردن باینری فایل و ذخیره در بانک

راجع به این قضیه که دوستمون گفت : شما اگر از اکسس استفاده می کنی اصلا در مواقع جستجو فیلدهای Image رو انتخاب نکن

و راه بهتر اینکه تصاویرتو در یک جدول مجزا ذخیره کنی

lenovo
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 14:06 عصر
دوستان لطف کردن جواب دادن
به نظر من ذخره کردن عکس تو بانک اطلاعاتی از نوع اکسس درست نیستش چون تو حجم رکورد زیاد باعث افزایش حجم بانک و در نتیجه کاهش سرعت عملیات مرتبط با بانک میشه .
نظر من اینه که با توجه به ظرفیت های بالای هارد ها تو خود برنامه یه پوشه واسه عکس در نظر بگیری و فقط مسیر عکسو تو رکورد مورد نظرش به صورت تکست ذخیره کنی

mpmsoft
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 14:21 عصر
با تشکر از نظر شما دوست عزیز ولی تو بانک اگز ذخیره بشن براحتی می تونن فایل اطلاعاتی خودشون انتقال بدن و یا حتی Backup بگیرند

من فکر می کنم اگر درون بانک تصاویر زیادی قرار هست ذخیره بشن از SQL استفاده شود و اگر حجم تصاویر شما کم هست از اکسس هم می تونید استفاده کنید

نه من نرم افزار VBA ای رو دیدم که 5 ساله داره کار می کنه و کلیه پرونده های اسکن شده رو هم در داخل بانک ذخیره شده و براحتی داره کار می کنه

lenovo
چهارشنبه 08 اسفند 1386, 14:31 عصر
دوست عزیز حتما اون نرم افزار مورد نظر شما که 5 سال داره کار میکنه از SQlSever استفاده میکنه و یا اینکه رکورداش محدوده و یا اینکه میاد عکسارو به فرمت مخصوصی برای کاهش حجمشون در میاره
در ضمن نظر شما رو در مورد BackUP گرفتن قبول دارم.

سامان متین
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 03:01 صبح
دوستان لطف کردن جواب دادن
به نظر من ذخره کردن عکس تو بانک اطلاعاتی از نوع اکسس درست نیستش چون تو حجم رکورد زیاد باعث افزایش حجم بانک و در نتیجه کاهش سرعت عملیات مرتبط با بانک میشه .
نظر من اینه که با توجه به ظرفیت های بالای هارد ها تو خود برنامه یه پوشه واسه عکس در نظر بگیری و فقط مسیر عکسو تو رکورد مورد نظرش به صورت تکست ذخیره کنی
میشه لطفا یه نمونه بنویسید
-------------------------------------------------
با تشکز استاد خوبم آقای محوعلی
امضاء:سیب-2

فاطمه وطن دوست
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 03:35 صبح
سلام ، با تبریک فرا رسیدن سال نو.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=81576&highlight=%D8%B0%D8%AE%DB%8C%D8%B1%D9%87+%D8%B9%DA %A9%D8%B3+%D8%AF%D8%B1+%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%B3

parselearn
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 06:11 صبح
برای لود کردن تصویر باید چه کدی استفاده کنیم