PDA

View Full Version : چند سوال در باره برنامه تحت شبکه

saeid_ss
پنج شنبه 09 اسفند 1386, 20:50 عصر
با سلام
می خواستم برنامه ای بنویسم که دیتا بیس روی سرور و برنامه اجرایی روی کلاینت اما چند مشکل مفهومی دارم
1- برنامه هایی که از ms sql server desktop استفاده میکنند چگونه بانک را همراه خودش می کند (attach) می کند و حال در خود برنامه چگونه به این موتور کانکت میشود یعنی در برنامه ای که بتوان همه جا نصب کرد و هرکامپیوتر ی یک نامی دارد این نام را برای کانکت شدن به برنامه باید تعریف کرد چکونه ؟
2- اما برنامه خودم . از سرور 2000 و vb استفاده کردم . هنوز مخم به(. net ) نرسیده .توانستم روی کلاینت از طریق odbc وصل بشوم با installshield 12 برنامه را setup کردم روی همین کلاینت خواستم نصب کنم همان ابتدا برای وصل شدن به سرور خطا زیر را داد
error 27502 could not connect to ms sql server
[dbnetlib ][connectionopen(connect()).]sql server doesn’t exist or access denied .(17)
برای حل چه باید بکنم .
3- جالب شد داستان وقتی از SQLOLEDB connection استفاده کردم بسیار راحت نصب شد واجرا شد و حتی روی سرور هم نصب کردم وجواب گرفتم جون کامپیوتر دیگری روی شبکه نداشتم امتحان نکردم ; که ایا بدون موتور sql نیز جواب میدهد یا خیر نمی دانم ؟ . آیا این روش خوبی است برای نصب کردن .

ببخشید اگر سوالاتم ابتدایی است ومطالبم طولانی ; خلاصه :
برای نوشتن یک برنامه تحت شبکه چه باید کرد که در ضمن قابل حمل (نصب ) روی کلاینتها باشد .
متشکر میشوم اگر من را راهنمایی کنید

Hossein Bazyan
پنج شنبه 09 اسفند 1386, 20:56 عصر
سلام
اگر خودت فهمیدی چی گفتی جایزه داری.

saeid_ss
پنج شنبه 09 اسفند 1386, 21:08 عصر
اقای hosein bazyan
مرسی از ابراز لطفت دوست عزیز

Payam Moradi
جمعه 10 اسفند 1386, 19:16 عصر
سلام
اگر خودت فهمیدی چی گفتی جایزه داری.

سخت نگیرید. یکم درهم نوشته شده.

ببینید اگه میخواید با دیتابیس SQL Server کار کنید باید تنظیمات Connection رو در برنامه پویا کنید. یعنی یک فایل TXT در کنار فایل EXE برنامه ایجاد کنید و در داخل آن فایل آدرس سرور رو در هر کلاینت تایپ کنید تا برنامه EXE شما آدرس رو از فایل TXT بخونه و کانکشن استرینگ رو ایجاد کنه و به سرور وصل بشه. خب طبیعیه که برنامه روی سرور براحتی اجرا میشه چون SQL Server در همین رایانه نصب هست و نیاز به آدرس نداره. ربطی به نوع نصب کننده نداره و ربطی هم به دات نت و غیره نداره.
شما بگید از چه ابزاری در برنامه برای نمایش دیتا استفاده میکنید تا بتونم راهنمایی دقیقتری بکنم؟

saeid_ss
شنبه 11 اسفند 1386, 10:05 صبح
مرسی دوست عزیز اقای payam moradi نمی دانم که سوال را شما به درستی درک کرده ام یا خیر؟ چون در مرحله آزمون وخطا هستم بهر حال ببخشید برنامه در سطح بسیار ابتدایی است . رابط با بانک را از ado استفاده کردم . در مورد نصب در سرور حق با شماست این رابه حساب امکانات کم بگذارید چون وقتی از کانکشن odbc استفاده کردم روی همان کلاینت جواب نگرفتم اما وقتی با کانکشن SQLOLEDB جواب داد ذوق زده شدم !. اما در مورد پویا کردن به string کانکشن وقتی مراجعه کردم این بود Provider=SQLOLEDB.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=test;Data Source=SERVER2 server2نام سرو من است . اینگونه فکر میکنم خب همین برنامه را اگر در جای دیگر برای کلاینتی دیگر نصب بکنم این سرور را سیستم چگونه پیدا کند ؟ ایا با نصبms sql server desktop مشکل حله . مشکل من این است که اساساٌ برای برنامه تحت شبکه چه باید کرد ؟ چرا با odbc در برنامه جواب داد اما وقتی setup کردم مشکل ارتباط گرفت ؟ ببخشید اگر بحثم طولانی و ابتدایی است .