PDA

View Full Version : پخش دو صوت متفاوت از طریق یک کارت صوتی با استفاده از MediaPlayer

Ghasem Dehghani
جمعه 10 اسفند 1386, 12:08 عصر
با سلام !
میخواستم بدونم چه جوری میشه دو فایل صوتی متفاوت رو از طریق یک کارت صوتی پخش کرد البته با ActiveX Mediaplaye که به فرم Import کردیم .
من خودم فایل اجرایی این برنامه رو یک جایی دیدم ولی با VB بود . طرز کار اون به انیصورت بود که هنگام پخش صوت ها باند Right در استوریو به یک فایل صوتی اختصاص داده شده بود و باند Left هم داشت یک صوت دیگه رو پخش میکرد (با قرار دادن دو Mediaplayer در فرم) .
حالا این سوالات رو از خدمتدون دارم :
1 - دستورات لازم برای این کار در مدیا پلیر چیه ؟
2- چطوری میشه تشخیص داد چند کارت صوتی روی کامپیوتر نصب هست و نام اونها چیه ؟
3 - چطوری میتونیم مثلا بگیم روی کارت گرافیک دوم و باند Right صوت رو پخش کن ؟
با تشکر و سپاس فراوان .:چشمک:

Ghasem Dehghani
جمعه 10 اسفند 1386, 17:03 عصر
پس چی شد ؟
یعنی هیچ کدوم نمی تونیین به این سوال جواب بدین :متفکر:

Ghasem Dehghani
شنبه 11 اسفند 1386, 06:01 صبح
دوستان لطفا یه عنایتی هم به این تاپیک بکنید و اون رو حل کنید دیگه .

choobin84
شنبه 11 اسفند 1386, 06:37 صبح
دوستان لطفا یه عنایتی هم به این تاپیک بکنید و اون رو حل کنید دیگه .
تعداد کم بازدید از زمان ایجاد پست و همینطور احتمالا عدم آشنایی دوستان با سئوال شما ، باعث شده این پست بی جواب بمونه.
1- این سئوالی که مطرح کرده ای خود یک پروژه است. انتظار نداشته باش کسی برای شما یک پروژه انجام بده.
2-سئوالاتی که در مورد برنامه نویسی اون دارید رو بصورت جزئی تر بنویسید شاید بهتر به جواب برسید
3-گذاشتن اون کد وی بی در یافت جواب شما را یاری می کند.

Ghasem Dehghani
شنبه 11 اسفند 1386, 19:08 عصر
با سلام مجدد !
حرفهای شما کاملا متین . ولی نیازی نیست که یک نفر همش رو یکجا جواب بده هرکی هر کجا رو بلد بود جواب بده .
همه اینها بر میگرده به اینکه چه جوری تو پخش صدا روی Left و Right صدا رو منتقل کنم و تو موارد دیگه مثل کنترل پخش صدا که دستورات راحت و مشخصی داره و نیاز به یک پروژه کامل نیست ، این قدم اول و خیلی خوب هست .
حالا هر کی بلده بسم ا... .

choobin84
یک شنبه 12 اسفند 1386, 11:45 صبح
اینجا را یه نگاهی بنداز شاید چیز به درد بخوری بتونی پیدا کنی (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=355355&postcount=20)
داش میتی.
این حالا به چه کاری میاد؟
لینکی که دادی چه ربطی به موضوع داره؟
اون فقط مال این بود که بعد از زدن اینتر صدای بوق در نیاد.

Mahdi.Kiani
یک شنبه 12 اسفند 1386, 11:53 صبح
داش میتی.
این حالا به چه کاری میاد؟
لینکی که دادی چه ربطی به موضوع داره؟
اون فقط مال این بود که بعد از زدن اینتر صدای بوق در نیاد.

:متعجب::متعجب::قهقهه::قهقهه:: هقهه::قهقهه::متعجب::متعجب::م عجب::قهقهه::قهقهه:
:قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:: هقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه::ق قهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:
:اشتباه::اشتباه::اشتباه::اشت اه::اشتباه::اشتباه::اشتباه:

می دونی چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اشتب فرستاده شد.. راستش داشتم جواب کاربر sanaz_k را در تاپیک http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=96933
و در پست شماره 4# (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=476269&postcount=4) می دادم...
در اون پست متنی هست با عنوان "لین پست شماره 20 به طور مستقیم" که مربوط به ای لینکیه که اشتباها در این تاپیک گذاشته شد..

امان از این Clipboard که چه جوری آدم را ضایع می کنه

با عرض شرمندگی بسیار اون لینک را دوباره پیدا می کنم و مجدد می ذارمش

خوب جواب دادن در آن واحد به n نفر همین مشکلات را هم داره:چشمک:
یا علی

sinpin
یک شنبه 12 اسفند 1386, 12:34 عصر
همه اینها بر میگرده به اینکه چه جوری تو پخش صدا روی Left و Right صدا رو منتقل کنم و تو موارد دیگه مثل کنترل پخش صدا که دستورات راحت و مشخصی داره و نیاز به یک پروژه کامل نیست ، این قدم اول و خیلی خوب هست .
حالا هر کی بلده بسم ا... .
مشخص نکردید از چی استفاده کردید ؟
از wmp.dll و یا msdxm.ocx
برای مثال اگه از msdxm.ocx استفاده کرده باشید خاصیتی بنام balance داره واسه همین منظور :

axMediaPlayer1.Balance

Ghasem Dehghani
یک شنبه 12 اسفند 1386, 20:08 عصر
با سلام خدمت دوستان محترم مخصوصا آقای sinpin .
دستت درد نکنه خیلی باحال بود :تشویق:، در ضمن اعداد برای بالانس هم باید 10000- یا 10000 باشند (برای منتقل کردن صدا به چپ و راست) و درست هم کار کرد .
و اینکه من با wmp.dll کار میکنم و دستور بالانس wmp.dll به شکل زیر بود :

axWindowsMediaPlayer1.settings.balance = -10000;

مرحله دوم :
حالا چطوری میشه نام کارت های صوتی نصب شده روی سیستم رو تشخیص داد و کارت صوتی مورد نظر را برای مدیاپلیر قرار داد تا صدا از روی اون پخش بشه .

Ghasem Dehghani
دوشنبه 13 اسفند 1386, 19:10 عصر
دوباره چی شد !
داشتیم خوب پیش میرفتیم که ...... .
شما الف رو بگین خودم تا فریدونیه میرم و برمیگردم . "مثل کمک آقای sinpin" و یا اگه بتونین با قطعه کد هم راهنمایی کنین یه دنیا ممنون میشم .