PDA

View Full Version : پر کردن یک کلاس از نوع لیست از بانک

Mrs.Net
جمعه 10 اسفند 1386, 23:07 عصر
بهترین راه برای پر کردن یک لیست چیه؟

مثلابرای پر کردن Persons از بانک اشخاص

Class Person{
...
name, lastname, age
...

}

class Persons:List<Person>{

...

}

اَرژنگ
شنبه 11 اسفند 1386, 08:36 صبح
بهترین راه برای پر کردن یک لیست چیه؟

مثلابرای پر کردن Persons از بانک اشخاص

Class Person{
...
name, lastname, age
...

}

class Persons:List<Person>{

...

}

بهترین روش را نمیدونم، ولی روش معمولی که تاحالا دیدم رو در مثال استفاده از داتا ریدر در معامری ۳ لایه فرستاده بودم.
اگر با ۲۰۰۸ کار میکنید به LINQ نگاه بندازید، روشهایه جدید آمدن ، دیگر لازم نیست که دستی با لیستها کار کرد.

Mrs.Net
شنبه 11 اسفند 1386, 09:33 صبح
بهترین روش را نمیدونم، ولی روش معمولی که تاحالا دیدم رو در مثال استفاده از داتا ریدر در معامری ۳ لایه فرستاده بودم.ممنون . خوب اولین روش همون دیتاریدر هست اما روش دیگه ای هم هست که بهتر باشه؟ یا اینکه بشه تو همون دیتاریدر کالکشن و پاس داد به ریدر و نه اینکه یک رویداد جدید ایجاد کرد.

اگر با ۲۰۰۸ کار میکنید به LINQ نگاه بندازید، روشهایه جدید آمدن ، دیگر لازم نیست که دستی با لیستها کار کرد.تا حالا هرچی از LINQ دیدم فقط کار با اعضای یک مجموعه رو راحت کرده و فرقی برای چند لایه بودن ایجاد نکرده بود!

اَرژنگ
شنبه 11 اسفند 1386, 10:58 صبح
ممنون . خوب اولین روش همون دیتاریدر هست اما روش دیگه ای هم هست که بهتر باشه؟ یا اینکه بشه تو همون دیتاریدر کالکشن و پاس داد به ریدر و نه اینکه یک رویداد جدید ایجاد کرد.

بهتر بودن روش دیگری ربطی به استفاده کردن و یا نکردن از داتاردیدر ندارد، میشه از تایپد تیبلها با تیبل اَداپترها که با داتاست دزینر میان استففده کرد ، ولی بازهم میگم که این روش دیگر قدیمی شده، روش جدیدتر در لینک هستش(در پائین نگاه بندازید)

تا حالا هرچی از LINQ دیدم فقط کار با اعضای یک مجموعه رو راحت کرده و فرقی برای چند لایه بودن ایجاد نکرده بود!
باید به Link to Sql, Generating Entity Classes Using Sql Metal , Building Entity Classes Using Visual Studio 2008 نگاه بدنازید ، ویژوال استودیو دیزینرهایی برایه همین کار دارد، فکر کنم جناب کیانی هم مقالاتی در اینجا برایه استفاده از چند لایگی با لینک قرار داده بودند.

Mrs.Net
شنبه 11 اسفند 1386, 19:36 عصر
روش جدیدتر در لینک هستش(در پائین نگاه بندازید)
کدوم لینک؟

فکر کنم جناب کیانی هم مقالاتی در اینجا برایه استفاده از چند لایگی با لینک قرار داده بودند.مقالات آقای کیانی را دیدم اما مربوط به سوال من نبود.

ممنون فعلا از دیتاریدر استفاده کردم.

اَرژنگ
یک شنبه 12 اسفند 1386, 00:34 صبح
کدوم لینک؟
مقالات آقای کیانی را دیدم اما مربوط به سوال من نبود.

ممنون فعلا از دیتاریدر استفاده کردم.
لینک = LINQ !