PDA

View Full Version : Query Designer

saeed razaee
شنبه 11 اسفند 1386, 07:17 صبح
با سلام ما در Query Designer اعمالی را انجام می دهیم جداول را تلفیق می کنیم و دستوراتی را می نویسیم وقتی نمی شود آنها را ذخیره کرد و از آنها استفاده کرد چه فایده ای دارد.آیا امکان دارد مانند Query ها در اکسس از آنها برای همیشه استفاده کرد و آنها را ذخیره نمود. کجا و چگونه ؟ با تشکر

Elham_gh
شنبه 11 اسفند 1386, 11:18 صبح
چرا نمی شه؟شما نتیجه QUERY DESIGNER تون در صفحه NEW QUERY منتقل میشه. بعد اونو Save کنید.

saeed razaee
شنبه 11 اسفند 1386, 11:28 صبح
با سلام آیا views ها همان کار کوئری را انجام می دهند.لطفا توضیح دهید.

Elham_gh
شنبه 11 اسفند 1386, 11:31 صبح
بله!
توضیح چی بدیم؟View در Sql server معادل Query در Access است.

saeed razaee
شنبه 11 اسفند 1386, 11:42 صبح
سلام من NEW QUERY را برایsave کجا می توانم ببینم .ببین من مراحل زیر را طی می کنم در قسمت tables یکی از جدولها را انتخاب می کنم و بعد روی آن کلیک راست می کنم و opentable و بعد query را انتخاب می کنم در آنجا هم از یکی از سه روش sqlpane/ diagrampane/ grid pane تغییراتی را ایجاد می کنم اما برای ذخیره هیچ NEW QUERY را مشاهده نمی کنم . لطفا راهنمائی نمائید. با تشکر

saeed razaee
یک شنبه 12 اسفند 1386, 15:03 عصر
لطفا راهنمائی فرمائید. با تشکر

Elham_gh
یک شنبه 12 اسفند 1386, 15:40 عصر
اولین icon سمت چپ، معمولا،New Query است.و یا منوی File بعد گزینه New بعد گزینهDatabase engine query را انتخاب کنید.
بعد که یک tab سفید باز شد،از منوی QUERY گزینه Design Query in Editor رو انتخاب کنید.Query خود را طراحی کنیدو سپس کلیدOK را بزنید، متن Query درصفحه خالی کپی می شود، حالا می توانید آن را به عنوان فایل Save کنید.(نپرسید چطور Save کنم)