PDA

View Full Version : ثابت ماندن فیلد

mmehdi
شنبه 11 اسفند 1386, 08:29 صبح
سلام روزتون بخیر.آیا این امکان وجود داره که یکی ازفیلدهای رکوردام توی گزارش گیری ثابت باشه ، و بقیه فیلدامونو بتونم جابجا کنم و مرتب کنمو.................................

najafzade
شنبه 11 اسفند 1386, 20:00 عصر
سلام روزتون بخیر.آیا این امکان وجود داره که یکی ازفیلدهای رکوردام توی گزارش گیری ثابت باشه ، و بقیه فیلدامونو بتونم جابجا کنم و مرتب کنمو.................................

این یعنی تغییر مقادیر فیلدهای جدول.
اگه اینجوری میخواهید یه Table جدید در Ram ایجاد کنین و رکوردهای رو تو اون منتقل کنین و همونجا تغییرات رو بدین.

اینجوری رکوردهای اصلی سالم میمونه.:لبخندساده:

mmehdi
دوشنبه 13 اسفند 1386, 13:41 عصر
نه می دونین چی می گم:فرض کنید من یه جدول با 6 فیلد دارم .خوب؟ تعداد رکوردام(منظورم سطرهایی که اطلاعات وارد این فیلدا کردم)فرضا 100 تاست.ok? حالا من می خوام فیلد سطرم ثابت باشه و بتونم اطلاعات بقیه فیلدارو مرتب کنم یا جابجا کنم(تمام فیلدام تو یه جدوله)
آیا امکانش هست؟

Moslemu
چهارشنبه 15 اسفند 1386, 16:50 عصر
سلام.
منظورتون از «فیلد سطرم» چیه؟
یعنی شما یه فیلد دارید که شماره‌ی سطرهاتونو توی اون گذاشتید؟ و می‌خواید که سطرهاتونو مرتب کنید ولی وقتی اونا رو مرتب می‌کنید، شماره‌ی سطرها به هم می‌خوره؟
اگر اینطوریه که اصلاً به اون فیلد نیاز ندارید!

mmehdi
دوشنبه 20 اسفند 1386, 08:57 صبح
فیلد سطر یکی از فیلدایی که دارم.مثلا فرض کنید من چند فیلد دارم:سطر(که شماره ردیفام توشه).تاریخ.نام ، نام خانوادگی،شماره پرسنلی.خوب؟
فرض کنید کحه من اطاعاتمو از ردیف 1 تا 100 وانرد کردم.حالا می خوام که بر اساس شماره پرسنلی مرتب کنم.ولی شماره سطرام جابجا میشه.
می خوام ببینم آیا این امکان وجود داره که شماره سطرام از 1 تا 100 ثابت بمونه وقتی کحه بقیه فیلدام رو جابجا می کنم یا مرتب مب کنم؟
بهتر گفتم؟
چرا تو این سایت اینقدر دری به دیر جوناب می دن؟

Moslemu
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 17:08 عصر
سلام.
اگه می‌خواید فقط توی گزارش از فیلد شماره‌ی سطراتون استفاده کنید، اصلاً به اون فیلد نیاز ندارید. و اینطوری شماره سطر بزارید:
یه Formula Field درست کنید(تو قسمت Field Explorer روی Formula Field راست کلیک کنید و New رو انتخاب کنید.)، بعد توی کادری که باز می‌شه، یه نام بدید و توی قسمتی که باز می‌شه(Formula Editor)، این کد رو وارد کنید:
RecordNumber
و دکمه‌ی Save and close رو بزنید. حالا اون فیلدی که ساخته شده رو توی گزارشتون، همون جایی که می‌خواین شماره سطرو نشون بدید، قرار بدین.
اینطوری شماره‌ها رو با اعشار نشون می‌ده که شما می‌تونید تو قسمت Format Field و توی تب Number تنظیم کنید که چه جوری نشون بده.
اما اگه می‌خواید توی جدولتون شماره سطرها رو مرتب کنید، وقتی که مرتب شدن، فیلد شماره سطرها رو از اول تا آخر مقداردهی کنید.

خواهشاً یه خورده دقت کنید. چیزی که نوشتید رو بخونید! دیدید چقدر غلط داره؟!
و اینکه چرا اینقدر دیر به دیر ...؟:
به همون دلیلی که شما از چهارشنبه 15 اسفند تا دوشنبه 20 اسفند جواب ندادین.