PDA

View Full Version : مشکل در اتصال به دیتابیس2005Sql

raha_hakhamanesh
شنبه 11 اسفند 1386, 19:52 عصر
با سلام خدمت همه عزیزان

من کد زیر رو برای اتصال به دیتابیس در ASP.NET2 استفاده می کنم ولی نمی توانم اتصال رو برقرار کنم . لطفا راهنمایی بفرمایید چگونه این اتصال را برقرار کنم.
با تشکر

"Data Source=62.223.112.115\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=my_bank;User ID=user123;Password=123456;Persist Security Info=True";

asi_hesam
یک شنبه 12 اسفند 1386, 00:05 صبح
سوالت یه کم گنگ هست ولی من جواب اون چیزی که فهمیدم رو میدم...

اولا بهت پیشنهاد میکنم که connection string رو تو we.config بذاری به این شکل

<connectionStrings>
<addconnectionString="Data Source=databaseName;User Id=youreusername;Password=yourepasseord;"name="conn" />
</connectionStrings>

بعد میری تو صفحه ای که میخوای ارتباط رو برقرار کنی . البته این ارتباط بسته به نیازی که داری هست (منظورم عملیات Update,Delete,Inset.....) من برات یه نمونه از درج میزارم
اول از همه using رو تعریف میکنی

using System.Data.SqlClient;

بعد در رویداد انتخابی کد رو مینویسی

try
{
SqlConnection conn = newSqlConnection(ConfigurationManager.ConnectionSt rings["conn"].ConnectionString);
conn.Open();
SqlCommand Com = newSqlCommand("INSERT INTO نام جدول VALUES('" + TextBox1.Text + "')", conn);
Com.CommandType = CommandType.Text;
Com.ExecuteNonQuery();
conn.Close();
}
catch (SqlException)
{
Label11.Visible = true;
}

label11 یک پیغام خطایی هست که نمایش داده میشه ..

امیدوارم مشکلت حل شده باشه

raha_hakhamanesh
یک شنبه 12 اسفند 1386, 15:23 عصر
با سلام و تشکر از توجه شما

منظور من هم همان چیزی بود که شما اشاره کرده بودید. ضمن آنکه من هم دقیقا همین کارها رو انجام میدم همچنین سایت من قبلا با دیتابیس 2000 بوده و هیچ مشکلی هم در ارتباطات نداشتم ولی پس از تغییر دیتابیس سرور در اتصال به 2005 هنوز موفق نشدم کد خطا رو هم گرفتم به شرح زیر است

Object reference not set to an instance of an object

در حالیکه دیتابیس من وجود دارد. جدول مورد نظر هم وجود دارد ولی خطای فوق نتیجه کارم بوده لطفا راهنمایی بفرمایید.

shahramasp
یک شنبه 12 اسفند 1386, 15:41 عصر
دوست من یه کلک رشتی یادت میدم امید وارم موثر باشه !
ببین شما در بخش server Explorer بانکی رو می خواهید باهاش کنید اد کنید ! سپس روی اون Righ click کنید و سپس Properties بگیرین ! اونجا به شما Connection String رو میده . البته عرض کردم که کلک رشتیه(با احترام به اهالی گیلان)

armangara
دوشنبه 13 اسفند 1386, 16:45 عصر
connectionStrings>
<addconnectionString="Data Source=|DataDirectory|databaseName;User Id=youreusername;Password=yourepasseord;"name="conn" />
</connectionStrings>
من هم این مشکل رو داشتم و از دستور بالا استفاده کردم مشکلم حل شد.
اگه دیتابیس رو در داخل پوشه App_Data قرار داده باشین مطمئنا جواب می دهد.
در بقیه موارد هم ممکنه جواب بده البته من تست نکردم.
و یه روش دیگه اینه که می تونید به صورت ویژوال با استفاده از sqldatasource یک کانکشن بسازین و بعد بقیه رو با توجه به همون کانکشن تغییر بدهید و بعدش می تونید sqldatasource را حذف کنید.