PDA

View Full Version : add to database

marmar
یک شنبه 12 اسفند 1386, 08:35 صبح
من یه برنامه database دارم که میخواد اطلاعات یه فرم رو تو database ذخیره کنه مشکل اینه که اگه تو edit اطلاعات از نوع عدد باشه بدون هیچ مشکلی add می کنه ولی اگه از نوع کاراکتر فارسی و انگلیسی باشه error می ده . فیلد من تو جدول از نوع nvarchar انتخاب شده و نیز با نوع های دیگه text,char,varcharهم تست کردم ولی حل نشده کد من برای add کردن به database :

string insertcmd = "insert into test(t1,t2) values (" +
TextBox1.Text.Trim() + "," +
TextBox2.Text.Trim() + ")";
SqlCommand cmm = new SqlCommand(insertcmd, cnn2);
cmm.Connection.Open();
cmm.ExecuteNonQuery();
cmm.Connection.Close();
و error که میدهد :

The name 'دانشگاه' is not permitted in this context. Only constants, expressions, or variables allowed here. Column names are not permitted.

مرسی از توجهتون

saeid.yavary
یک شنبه 12 اسفند 1386, 08:43 صبح
کدت رو به این صورت تغییر بده

string insertcmd = "insert into test(t1,t2) values ('" +TextBox1.Text.Trim() + "','" +TextBox2.Text.Trim() + "')";

Mahdi.Kiani
یک شنبه 12 اسفند 1386, 11:35 صبح
کدت رو به این صورت تغییر بده

string insertcmd = "insert into test(t1,t2) values ('" +TextBox1.Text.Trim() + "','" +TextBox2.Text.Trim() + "')";

من یه برنامه database دارم که میخواد اطلاعات یه فرم رو تو database ذخیره کنه مشکل اینه که اگه تو edit اطلاعات از نوع عدد باشه بدون هیچ مشکلی add می کنه ولی اگه از نوع کاراکتر فارسی و انگلیسی باشه error می ده . فیلد من تو جدول از نوع nvarchar انتخاب شده و نیز با نوع های دیگه text,char,varcharهم تست کردم ولی حل نشده کد من برای add کردن به database :

string insertcmd = "insert into test(t1,t2) values (" +
TextBox1.Text.Trim() + "," +
TextBox2.Text.Trim() + ")";
SqlCommand cmm = new SqlCommand(insertcmd, cnn2);
cmm.Connection.Open();
cmm.ExecuteNonQuery();
cmm.Connection.Close();
و error که میدهد :

The name 'دانشگاه' is not permitted in this context. Only constants, expressions, or variables allowed here. Column names are not permitted.

مرسی از توجهتون

این روش درج کردن اطلاعات به هیچ عنوان صحیح نیست
برو به سمت Storedprocedure ها
اینکه چرا و به چه دلیل، حال گفتنش را ندارم.. البته قبلا هم زیاد در این مورد بحث شده
تنها توصیه ای که می تونم بکنم اینه که این روش را بی خیال بشی

موفق باشید