PDA

View Full Version : حذف یک سطر از بانک و مرتب کردن مجدد autonumber

shervin_agh67
یک شنبه 12 اسفند 1386, 15:12 عصر
من یک سطر رو می خوام از بانک حذف کنم . بعد از انجام این کار ستونی که شماره ردیف رو نگه میداره و autonumber هم هست شمارهاش به هم می خوره. مثلا اگر سطر چهارم رو حذف می کنیم شماره ها از اول باید دوباره مرتب بشن ولی نمی شه . چون ردیف ما autonumber هم هست نمی شه مقادیرش رو دستی تغییر داد . چه کار می شه کرد؟

رضا عربلو
یک شنبه 12 اسفند 1386, 20:32 عصر
فیلد autonumber را نمی شود دو باره مرتب کرد مگر آنکه از حالت autonumber خارجش کنی و دوباره autonumber اش کنی و ....
بهتر است فیلد مورد نظرات را autonumber انتخاب نکنی بلکه یک فیلد از نوع INT یا BIGINT و آخرین شماره را در یک جدول دیگر نگهداری و ... .

shervin_agh67
سه شنبه 14 اسفند 1386, 10:50 صبح
مشکل اینجاست که اگه یک سطر از وسط بانک حذف بشه باید مجددا عمل شماره گذاری به صورت دستی انجام بشه . من تمام کدهای netframework رو بررسی کردم همه همین ایراد رو دارن . باید یک راهی داشته باشه وگرنه خیلی مشکل بزرگی برای بانک محسوب میشه.

رضا عربلو
چهارشنبه 15 اسفند 1386, 18:42 عصر
در اکثر موارد لازم نیست که حتماً یک تیبل را به کاربر نشان بدهید. در این گونه موارد می توانید یک ویو استفاده کنید که یک ستون آن شماره ردیف می باشد.

tthenry14plus
شنبه 18 اسفند 1386, 01:32 صبح
منم دیدم چاره ای ندارم، شماره ردیف رو از نوع integer تعریف کردم، پس از عمل حذف دستی از اول تا آخر تغییرشون می دم .:گیج:
البته من مثل شما دنبالش نگشتم چون ضروری بود