PDA

View Full Version : Reached limit چطوری رفعش کنم ؟

Reza_Zeby
سه شنبه 14 اسفند 1386, 00:18 صبح
من یک برنامه دارم که یک فرم داره و حالا مثل اینکه تعداد کنترلها از 255 تا بیشتر شده و این ارور رو می گیرم . هیچ راهی برای رفع این ارور در VB6 نیست .؟ :عصبانی++:

Reached limit: cannot create any more controls for this form

15119

vbhamed
سه شنبه 14 اسفند 1386, 04:42 صبح
سلام
بستگی به کنترل هات هم داره
من تستی یک فرم درست کردم با 900 تا دکمه و 200 تا textbox
تازه بازم جا داشت ولی من خسته شدم
می تونی فرمت رو بفرستی ؟

ABERTINO
سه شنبه 14 اسفند 1386, 11:02 صبح
دوست عزیز وقتی یه محدودیتی در برنامه قرارداده میشه حتماً یه دلیلی داره
به نظر من قراردادن بیشتر از 255 کنترل در یک فرم غیر منطقی هستش مطمئنن شما در طراحی دچار یک اشتباه شده اید بهتره نحوه کار فرمتون رو عوض کنید اینجوری هم مشکل شما حل میشه و هم مشکل اون کاربر بدبختی که می خواد از این فرم استفاده کنه
تو برنامه نویسی فقط کد نویسی کردن مهم نیست بلکه USER FRIENDLY بودن اون از کد نویسی مهمتره
ببخشید اگه لحن گفتنم بد بود

r_o_o_z_y
سه شنبه 14 اسفند 1386, 13:20 عصر
شما برای چه کاری 255 تا کنترل استفاده می کنید ؟؟؟!
اگر می شه پروژتون را بذارین تا باز بینی بشه ! و مشکلتون رفع بشه !

Reza_Zeby
سه شنبه 14 اسفند 1386, 13:41 عصر
با سلام

خوب مثل اینکه اکثر دوستان عزیز عوض راهنمایی کردن ایراد گرفتن که چرا 255 کنترل !
راستش این برنامه هیچی نداره به غیر از منو و فقط با Menu Editor خود Visual Basic براش منو درست کردم و فکر می کنم حدود 500 الی 600 تا منو و داشته باشه البته اصلا شلوغ نیست . راستش اصلا فکرشو نمی کردم وقتی به منو 255 برسم دیگه منویی درست نکنه ؟ الان هم چند روزه الاف شدم . هر کدوم از دوستان اگه راه حلی به نظرش میرسه لطف کنه و پیش پای ما بزاره .
:قلب::قلب::قلب:
ممنونم .
موفق باشید .

Mbt925
سه شنبه 14 اسفند 1386, 15:38 عصر
گذاشتن همچین محدودیتی توسط ویبی حتما حکمتی داشته.
فکر نکنم کاری بتونین بکنین.

ABERTINO
سه شنبه 14 اسفند 1386, 16:53 عصر
بازم می گم طراحی شما ایراد داره وگرنه برای هیچ کاری 255 تا منو نیاز نیست یه بازبینی انجام بدین و مطمئن باشید که با تغییر طراحی می تونین مشکل رو حل کنید اگرهم نمی تونین نهایتاً برنامه رو به چند فرم تقسیم کنید و منو ها رو توش بگذارید از ابزارهایی مانند toolbar و یا verticalMenu استفاده کنید تا از تعداد منو ها کاسته بشه

اوبالیت به بو
سه شنبه 14 اسفند 1386, 23:06 عصر
بعضی وقت ها از این اتفاقها میوفته مثلاً من تویه روال یه ListBox بیشتر از 2000 خط کد نوشتم ولی اجرا نمیشد و خطای Compile Error رو می داد و نمی تونست کامپایل کنه