PDA

View Full Version : انتقال اطلاعات از اس کیو ال 2000 به اوراکلOracle به صورت online

jannati
سه شنبه 14 اسفند 1386, 14:01 عصر
با سلام به دوستان عزیز
من میخوام برنامه ای تحت وب آماده کنم که اطلاعاتش در اس کیو ال 2000 ریخته میشه.از طرفی این برنامه باید با یک اپلیکیشن Singleکه تحت اوراکل کار میکنه در تعامل باشه.یعنی اطلاعات از اوراکل به sql serverبیاد و تحت وب نمایش داده بشه یا در اسکیوال ذخیره بشه و در اوراکل ریخته بشه تا برنامه Singleاز اون استفاده کنه.مهم اینه که این ارتباط باید Onlineباشه.کسی راهنمایی کنه؟

AminSobati
سه شنبه 14 اسفند 1386, 19:57 عصر
سلام،
SQL Server و Oracle میتونن با هم Replication داشته باشند. در این ارتباط، SQL Server 2005 میتونه Publisher یا Subscriber باشه اما در نسخه 2000 حتما باید Publisher باشه

jannati
سه شنبه 21 اسفند 1386, 13:28 عصر
سلام
ممنون از راهنماییتون
ممکنه در مورد نحوه این ارتباط در sql server2005راهنمایی کنید؟من اگر تحت sql server 2005یک وب اپلیکیشن بنویسم باید اپلیکیشن خاصی بنویسم که داده ها م به اوراکل بره.البته به شکل Online?میشه روش کار را یه مختصر توضیح بدید؟

AminSobati
سه شنبه 21 اسفند 1386, 22:35 عصر
نه؛ به برنامه جداگانه نیاز ندارید. SQL Server به طور کامل راهکار Replication رو پشتیبانی میکنه و این مسئله برای نرم افزار شما کاملا Transparent هست.

jannati
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 08:09 صبح
اینکار در sql server2005نیاز به برنامه نویسی ندارد؟منظورم از طرف ادمین سرور هست.بالاخره باید یک طوری ارتباط بین فیلدهای من در sqlو فیلدها در اوراکل برقرار باشد.من این بخش رو متوجه نمیشم؟

AminSobati
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 13:56 عصر
برنامه شما عملیاتش رو با دیتابیس انجام میده، حالا این وظیفه خود دیتابیس هست که دیتابیس دیگه ای رو به روز کنه. Replication ارتباط بین جداول و فیلدهای دو دیتابیس رو برقرار میکنه. اما Admin باید در تنظیماتش کارهایی رو انجام بده.
Replication یکی از گسترده ترین مباحث در SQL Server و هر DBMS دیگه ای محسوب میشه و با آشنایی سطحی نمیشه راه اندازی کرد. توصیه میکنم در موردش کتاب مطالعه کنین

mehregan
سه شنبه 28 اسفند 1386, 18:17 عصر
سلام
آیا بین Mysql 5,Sql2005 هم میشه Replication ایجاد کرد؟

AminSobati
چهارشنبه 29 اسفند 1386, 02:55 صبح
دوست عزیزم،
ظاهرا دور از دسترس نیست، این لینک رو ببینید شاید برای شروع خوب باشه:
http://lists.mysql.com/myodbc/9221