PDA

View Full Version : خطا گرفتن در اجرای بعضی توابع

najafi_1
سه شنبه 30 تیر 1383, 07:46 صبح
با سلام
چند ماه پیش یک مسئله مطرح کردم که چرا برنامه ای که با اکسس 97 روی یک دستگاه نوشته ام روی دستگاه های دیگر و یا موقع ارتقاء اون به نسخه های بالاتر اجراء نمیشه ؟ البته مشکل علی رغم کمک و همفکری بعضی دوستان حل نشد.
چند روز پیش که حوصله کردم یه نگاهی به اون برنامه بندازم دیدم موقع اجراء به بعضی توابع ایراد میگیره
مثلا تابع trim یا تابع left یا right و . . . با توجه به اینکه این توابع توسط اکثر زبانها پشتیبانی میشوند برایم جای تعجب داشت و دارد که چطوری از این توابع خطا گرفته میشود و اجرای برنامه را متوقف میکند. تاجایی که با حذف این توابع مابقی برنامه به درستی کار میکند.
لطفا راهنمایی بفرمایید.

mohammadgij
چهارشنبه 31 تیر 1383, 12:51 عصر
سلام
امیدوارم که همیشه موفق باشی.
این موضوع مربوط به References برنامه هست.شما باید تعدادی از Ocx ها رو مجددا روی دستگاه جدید و یا در Office جدید در همون Database ,; رجیستر کنید
اسم این Ocx ها هم از این قراره که من دقیقا نمی دونم کدومشون مربوط به Trim , Left , Right Or .... اما اسمشون رو بهت می گم.
MSCOMCTL.OCX وComdlg32.ocx
امیدوارم که بدردن بخوره و مشکلت حل بشه
:flower:

najafi_1
چهارشنبه 07 مرداد 1383, 10:21 صبح
جناب mohammadgij سلام
از راهنمایی که کردی ممنونم
یه نکته جالب
دیروز با توابع left, right,trim , ... مشغول ور رفتن بودم. با لیبل ها به راحتی کار میکرد. یعنی میتوانستم captionآنها را تغییر بدهم تعدادی کامه را از آن جدا کنم و ... و همینطور روی متغیری که در برنامه تعریف میکردم. اما اما
اما وقتی مقداری را از فیلد میخواستم بخوانم و از توابع فوق استفاده کنم خطا میگرفت. والله من که سر در نیاوردم این چه سیاق توابع است. اگر میتوانید راهنمایی کنید
ممنون

mohammadgij
چهارشنبه 07 مرداد 1383, 14:01 عصر
سلام
من می تونم تابع مورد نظرت رو ببینم.یعنی یه سمپل از اونو که برای لیبل کار میده و برای تکست باکس نه.شاید اینطوری بیشتر بتونم کمک کنم و یا خودم هم یه چیزی یاد بگیرم.