PDA

View Full Version : Fortran Room

ravanfar
سه شنبه 30 تیر 1383, 07:54 صبح
سلام
آیا امکان دارد که یک بخش هم برای رفع اشکالات یا مطرح شدن مسایل و نکات Fortran راه بیفتاد
متشکرم
روانفر

masoud_kia
سه شنبه 23 فروردین 1384, 22:30 عصر
من هم به این امر معتقد هستم

M.GhanaatPisheh
چهارشنبه 24 فروردین 1384, 00:02 صبح
شما فکر میکنید چندتا کاربر داشته باشه؟

Delphi-Clinic
چهارشنبه 24 فروردین 1384, 09:49 صبح
سلام

نظر شخصی بنده:

1- استفاده از تکنولوژی و تکنیکهای قدیمی برنامه نویسی بدلیل تنبلی و یا ترس از ایجاد یک سیستم جدید با تکنولوژی
مدرن به نظر من کاری احمقانه وعبث می باشد.این یکی نوع ارتجاع علمی است.

2- آیا به نظر شما آقایون کفار متخصص هم هنوز به زبانهای قدیمی مثل فرترن چسبیده اند؟(اگر پاسخ مثبت است پس
این همه نرم افزار تخصصی که با زبانهای برنامه نویسی روز دنیا نوشته شده اند رو چگونه توجیه می کنید؟)

3- جای اشاعه این طرز فکر ارتجاعی بهتر بود روی بروز رسانی نرم افزارهای تخصصی رشته خود با استفاده از زبانهای نسل فعلی کار می کردید.

روز خوش :)

ravanfar
چهارشنبه 24 فروردین 1384, 10:01 صبح
سلام
استاد مقدسی عزیز :flower:
نرم افزارهای فعلی کنترل ابزاردقیق و رابط بین سخت افزار و نرم افزار (البته تو کار ما یعنی آزمایشگاه زمین شناسی مهندسی) با فرترن پاور استیشن 90(دکمه انگلیسی کارنمیکرد که انگلیسی بنویسمش) نوشته شده اند و شرکتهای سازنده اونها هم هنوز از فورترن استفاده میکنند (بدلیل توابع غنی ریاضی که در کتابخانه فورترن وجود دارد) شرمنده بعضی از کتابخانه های این زبان اگر قرار باشه با زبان دیگه ایی باز نویسی بشه که تا حالا هم احدی اینکار رانکرده خییییییییلی :strange: وقت و فکر هزینه میبره تازه باید دیباگ هم بشه
البته تعداد درخواست کنندگان این بخش خیلی کمه من هم سال قبل یک سوال داشتم وچون دیدم تاپیکی در این خصوص نیست که سوالم را بگذارم این پیشنهاد را دادم وگرنه قصد

- استفاده از تکنولوژی و تکنیکهای قدیمی برنامه نویسی بدلیل تنبلی و یا ترس از ایجاد یک سیستم جدید با تکنولوژی
مدرن به نظر من کاری احمقانه وعبث می باشد.این یکی نوع ارتجاع علمی است.

2- آیا به نظر شما آقایون کفار متخصص هم هنوز به زبانهای قدیمی مثل فرترن چسبیده اند؟(اگر پاسخ مثبت است پس
این همه نرم افزار تخصصی که با زبانهای برنامه نویسی روز دنیا نوشته شده اند رو چگونه توجیه می کنید؟)

3- جای اشاعه این طرز فکر ارتجاعی بهتر بود روی بروز رسانی نرم افزارهای تخصصی رشته خود با استفاده از زبانهای نسل فعی کار می کردید.

اشاعه موارد فوق الذکر را نداشتم

:sorry:
متشکر - روانفر

subsub
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 11:24 صبح
من درباره فرترن سوال داشتم. از کی می تونم بپرسم؟؟؟؟؟
خیلی فوریه

milani
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 17:17 عصر
سلام
من هم موافق هستم چون زبانه برنامه نویسی فرترن در بعضی از دانشگاهها برای رشته عمران تدریس می شود.
چندین بار از من خوسته اند که برنامه ایی به زبان فرترن برای آنها بنویسم ولی من اطلاع کافی ندارم.

aerosadegh
چهارشنبه 20 آذر 1387, 16:48 عصر
فورترن به دلیل داشتن امکانات ریاضی بسیار قوی برای تمامی دانشجویان مفیده.
جالبه بدونین تو بعضی جاها خیلی سریعتر از c یا ++c کار میکنه. :تشویق:
و جالبتر اینکه قسمت آرایه های نرم افزار عظیم و قدرتمند matlab رو با همین زبون نوشته اند. :لبخند:
یکی از نمونه کارهای این نرم افزار رو براتون میزارم