PDA

View Full Version : مشکلات در MSFLEXGRID

MMR_1344
چهارشنبه 15 اسفند 1386, 10:16 صبح
با سلام به تمامی دوستان

چند مشکل در MSFLEXGRID داردم اگر ممکه مرا رهنمائی کنید

1- در MSFLEXGRID چگونه میتوان از راست به چپ نوشت چون وقتی RightToLeft رو هم True میکنم باز نوشته های فارسی در سمت چپ قرار میگیره
2- در اطلاعات وارد شده در MSFLEXGRID چگونه میتوان ردیف انتخاب شده یا سلول خاصی رو خوند
3- در MSFLEXGRID اگر بخواهیم اطلاعات رو بصورت ساعت و دقیقه hh:mm نمایش دهیم چطوریه
4- اطلاعات موجود در MSFLEXGRID را چگونه میتوان تغییر داد

قبلاً از همه دوستان متشکرم

Mbt925
چهارشنبه 15 اسفند 1386, 11:00 صبح
1.هر ستونی در FlexGrid دارای Alignment هست که با خاصیت ColAlignment تنظیم بشه ، مقادیر معمولش از 1 تا فکر کنم 8 باشه که چپ چین و راست چین بودن متن در کل اون ستون رو تعیین می کنه.
که مقدار 6 تا 8 مربوط به راست چین هست.
فکر کنم به صورت زیر باشه:
6: راست -وسط
7: راست - بالا
8: راست - پایین

2.ColSel و RowSel ستون و سطر انتخاب شده ی فعلی رو بر می گردونه.
برای خوندن محتویات یه سلول چند روش وجود داره :

برای مثال می خوایم محتویات سلول 1و1 رو بخونیم:

Dim CellContent as String

FlexGrid1.Row=1
FlexGrid1.Col=1

CellContent = FlexGrid.Text

Dim CellContent as String

CellContent = FlexGrid.TextMatrix(1,1)

3.نشون دادن اطلاعات روش خاصی نداره و باید توسط خودتون انجام بشه ، می تونین از تابع فرمت استفاده کنید یا اینکه خودتون فرمت مربوطه رو درست کنید.
همون طور که با TextBox کار میکنید ، می تونید با FlexGrid هم کار کنید ، هر دوی این ابزار ها یه رشته می گیرن ، پس تفاوتی نمی کنه.

4.تغییر اطلاعات همون قرار دادن اطلاعات توی یه سلول اه که جایگزین مقدار قبلی اه سلول میشه ،
قرار دادن اطلاعات توی مورد2 توضیح داده شد.

ermia2008
چهارشنبه 15 اسفند 1386, 11:06 صبح
با سلام به تمامی دوستان

چند مشکل در MSFLEXGRID داردم اگر ممکه مرا رهنمائی کنید

1- در MSFLEXGRID چگونه میتوان از راست به چپ نوشت چون وقتی RightToLeft رو هم True میکنم باز نوشته های فارسی در سمت چپ قرار میگیره
2- در اطلاعات وارد شده در MSFLEXGRID چگونه میتوان ردیف انتخاب شده یا سلول خاصی رو خوند
3- در MSFLEXGRID اگر بخواهیم اطلاعات رو بصورت ساعت و دقیقه hh:mm نمایش دهیم چطوریه
4- اطلاعات موجود در MSFLEXGRID را چگونه میتوان تغییر داد

قبلاً از همه دوستان متشکرم

1) برای راست چین شدن نوشته های فارسی باید خاصیت ColAlignment ستون مورد نظرتونو مقدار 6 یا 7 یا 8 قرار بدید.

2)برای تشخیص سلول انتخاب شده MsFlexGrid خاصیتی به نام RowSelوColSel داره که سطرو ستون انتخاب شده رو میده.

سوال 3 رو بیشتر توضیح بدید.

4)برای تغییر یک سلول خاص میتونید از خاصیت ( TextMatrix(row,col استفاده کنید. (البته اگه منظورتونو درست فهمیده باشم.)

MMR_1344
چهارشنبه 15 اسفند 1386, 11:46 صبح
با تشکر از کلیه دوستان