PDA

View Full Version : Restore نشدن Database با وجود Permission لازم

SabaSabouhi
چهارشنبه 15 اسفند 1386, 14:46 عصر
با سلام
در یک Server کاربرى به نام MyUser تعریف شده، Role لازم هم براى Restore بهش داده شده «Database Creators»
Backup یک Database رو که از جاى دیگه اومده رو مى‌خوام Restore کنم پس از این که عمل Restore رو انجام مى‌ده ( اولش خطا نمى‌ده ) در آخر کار خطا مى‌ده که

Server username 'MyUser' is not a valid user in database 'MyDatabase'

حتا کاربر MyUser رو روى Serverى که Database از اونجا Backup شده، ساختم ولى تاثیرى نداشت.

فرض بر اینه که براى Restore کردن حتماً باید از دسترسى غیر sa استفاده کنم.
مشکل از کجاست؟
در ضمن مى‌خوام که DatabaseOwner همین کاربر MyUser باشه، آیا با Restore این اتفاق مى‌افته و یا این‌که باید ChangeOwner کنم؟

صبا صبوحى

Elham_gh
چهارشنبه 15 اسفند 1386, 20:09 عصر
مشکل از اطلاعات کاربران است که در Backup شما وجود دارد.برای کمک بیشتر می شه لطفا از کل Error یه Print screen بگیری و اینجا بذاری.
شماره خطا چنده؟

Elham_gh
چهارشنبه 15 اسفند 1386, 20:18 عصر
در ضمن یه نگاهی هم به این لینک خوب بندازین بد نیست:
http://www.databasejournal.com/features/mssql/article.php/1547551

SabaSabouhi
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 09:49 صبح
مشکل از اطلاعات کاربران است که در Backup شما وجود دارد.برای کمک بیشتر می شه لطفا از کل Error یه Print screen بگیری و اینجا بذاری.
شماره خطا چنده؟

با سلام
به نظر من برعکسه، یعنى اشکال از اطلاعات کاربرى ( MyUser ) هست که در Backup وجود نداره.

صبا صبوحى

SabaSabouhi
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 09:58 صبح
در ضمن یه نگاهی هم به این لینک خوب بندازین بد نیست:
http://www.databasejournal.com/features/mssql/article.php/1547551

با سلام و سپاس
متاسفانه هیچ‌کدام از موارد متناسب با مشکل من نبود.
کاربر تعریف شده «MyUser» عضو dbcreators هست، دسترسى‌هاى لازم رو داره ولى مشکل اینه که اون Backupى که داره Restore مى‌شه ««پس»» از انجام عمل Restore خطا مى‌ده که کاربر «MyUser» کاربر شناخته شده براى این DB نیست.
خوب چطورى من کاربر محلى این سرور رو تو یه سرور دیگه به DB خودم معرفى کنم؟
این که نمى‌شه.
باید یه جورى عمل Restore انجام بشه بعد این معرفى رو داشته باشیم.

صبا صبوحى

Elham_gh
یک شنبه 19 اسفند 1386, 08:15 صبح
شماره خطا چنده؟

شما جواب این سوال منو ندادین؟!

AminSobati
دوشنبه 20 اسفند 1386, 09:08 صبح
دوست عزیزم،
در حقیقت MyUser یک Login Name در SQL Server محسوب میشه و هنوز اجازه ورود به دیتابیس شما رو نداره. باید داخل دیتابیس یک Username برای این Login بسازین و مثلا عضو db_owner بکنین تا اختیار کامل در این دیتابیس داشته باشه.
همچنین این sp رو ببنین: sp_change_users_login شاید کمکتون کنه