PDA

View Full Version : بروز رسانی نرم افزار

visual_sadegh
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 08:05 صبح
سلام
دوستان چطور میشه برنامه هایی نوشت که بصورت خودکار از اینترنت بروز رسانی بشه
مثلا یک وب سایت داشته باشیم که ورژن جدید نرم افزار رو توش بزاریم و بصورت خودکار از طریق اینترنت بروز بشه:متفکر:

bad_boy_2007
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 09:23 صبح
کافیه یک وب سرور داشته باشی و با کنترل Winsock به سرورت وصل شی روال کار خیلی ساده است ، دقیقا مثل مسنجر یاهو ، نرم افزار یاهو مسنجر به IP سایت یاهو توسط پورت قراردادیشون (فکر کنم 8080) وصل میشه و در حین ارسال دریافت اتصال نرم افزار به سایت یاهو ، این سایت هم IP سیستم کلاینت رو تشخیص میده . از اینجا به بعد دیگه سر راسته تو رخداد دریافت پکیج ، پکیجها را دریافت و با متد Send پکیج رو ارسال میکنی . بسته به پیامهای ارسالی و دریافتی میتونی تشخیص بدی که نرم افزار نیاز به آپدیت داره یا نه ؟ اگه نیاز داره یا آدرس مستقیم فایلها آپدیت رو بگیری یا اینکه بطور پیغام فایلها رو بگیری و ذخیره کنی !!!

visual_sadegh
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 09:36 صبح
ممنون
تقریبا متوجه شدم ولی چطور می تونم یک وب سرور داشته باشم
به نظر باید باید وب سرور رو باید خودم طراحی کنم با توجه به نرم افزار.
ولی میدونید که منظور از بروز رسانی نرم افزار تنها کپی فایل نیست بلکه دیتابیس هم باید بروز بشه

ParsaNM
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 10:17 صبح
اگر دیتابیست SQL server باشه زیاد مشکلی نداری ولی در هر صورت باید خوت یه برنامه برای بروز رسانی بنویسی ... برای SQL Server من قبلا چند تا برنامه نوشتم بهت توصیه می کنم بری سراغ SQL-DMO کارت رو راحت می کنه...

visual_sadegh
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 11:12 صبح
بری سراغ SQL-DMO کارت رو راحت می کنه
تا حالا کار نکردم این چیه؟

peymannaji
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 12:42 عصر
دوستان عزیز این سوال ، سوال بنده هم هست اگه ممکن هست برای بنده که در این زمینه مبتدی هستم و چیزی نمیدونم توضیح بیشتری بدید و در صورت امکان نمونه کد یا چیزی ک بهتر بشه درک کرد ....

با تشکر

saeed_rezaei
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 12:51 عصر
سلام دوستان زیاد به خودتون سخت نگیرید. این کار رو خود دات نت براتون انجام می ده. کافیه از clickonce استفاده کنید. خیلی راحته. جستجو کنید به نتیه می رسید. اینجا یه تاپیک هست پست هفتش رو بیشتر دقت کنید. http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=72167&highlight=publish