PDA

View Full Version : خطای Run-time Error '6هنگام اجرا

jannati
سه شنبه 30 تیر 1383, 13:44 عصر
دوستان سلام
من یک برنامه با VBنوشتم و گزارشاتش را با crystalتهیه کرده ام.کد زیر را هم برای landscapeکردن آن نوشتم:

Report.PaperOrientation = crLandscape
Report.PaperSize = crPaperA4

اما وقتی برنامه را setupکردم و روی دستگاه دیگه نصب کردم همه چیز درست کار میکنه جز گزارش گیریش .اونم فقط یکی از صفحات کار نمیکنه و وقتی دکمه نسخه چاپی رو میزنم با خطای زیر مواجه میشم:

Run-time Error 6
overflow

و گزارش رو نمایش نمیده.هر کاری هم که به فکرم رسیده کردم.حتی کاغذ پرینتر اون دستگاه رو
بزرگتر تعریف کردم.حتی اون پرینتر رو shareکردم و از رو دستگاه خودم تست کردم.روی دستگاه خودم درست بود.فقط روی اون دستگاه اینطوریه.کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟ :cry:
دیگه خسته شدم. :cry:

کم حوصله
چهارشنبه 31 تیر 1383, 17:21 عصر
خانم جنتی آیا اطلاعاتی که برای چاپ می فرستید بر روی هر دو کامپیوتر یکسان است ؟؟
منظورم اینکه که اطلاعاتی که بر روی سیستمی که چاپگر به آن نصب است بیشتر از اطلاعاتی است که از کامپیوتر خودتان برای چاپ می فرستید

کم حوصله
چهارشنبه 31 تیر 1383, 17:35 عصر
خانم جنتی شما باید تنظیمات MARGIN را در نظر بگیرید آیا این کار را میکنید ؟؟؟ :)
جهت دیدن Margin کافی است در صفحه طراحی گزارش راست کلیک کرده از گزینه Designer --> Page setup را از پاپ منو انتخاب کنید بعد تنظیمات کاغذ را انجام دهید که این مقدارها فضاهای خالی هر سمت کاغذ را مشخص میکند :wink: :mrgreen:

jannati
شنبه 03 مرداد 1383, 07:49 صبح
کم حوصله عزیز ممنون که جواب دادی.
اولا اگر اشکال از marginهست پس چرا روی دستگاه خودم با همون اطلاعات جواب میده؟
ثانیا دوتا از فیلدهای گزارشم در هنگام طراحی اصلا خارج از صفحه میافتند.اما روی دستگاه خودم جواب میده.اگه اشکال از اینهاست پس من باید چطوری این فیلدها را در کاغذ A4به شکل Landscapeنشون بدم؟عکسهاشو میفرستم یکی مربوط به طراحی و یکی مربوط به نمایش در دستگاه خودم.بی زحمت یه نگاهی بکن :roll:

کم حوصله
شنبه 03 مرداد 1383, 13:25 عصر
:قهر: :قهر:

ای وای خانم جنتی از شما بعیده :متفکر:
ببینید اگر شما مراجعه کنید به سیستمی که می گویید خطا می دهد و تنظیمات چاپگر آن را به Landscape تغییر دهدید دیگر آن پیغام را نمیدهد و علتی که گزارش روی سیستم شما مشکلی ندارد همین تنظیم بودن چاپگرتان هست

ولی راه حل اساسی این است که شما موقع طراحی گزارش کاغذ خود را تنظیم کنید

برروی محیط طراحی راست کلید کنید از گزینه Designer --> Printer Setup را انتخاب کنید و در آن صفحه کاغذ گزارش خود را تعریف کنید :wink: :mrgreen:

شاد و موفق باشید :)