PDA

View Full Version : سرچ در textbox

sepide1
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 17:40 عصر
فرض کنید دو textbox روی فرم دارم textbox1 برای وارد کردن کد (فیلد کد) و textbox2 برای نشان دادن نام (فیلد نام ) خوب حالا اصل مطلب من می خواهم وقتی فرضا کد یک را وارد textbox1 می کنم همزمان textbox2نام را از بانک بخونه و داخلش دیده بشه حالا به نظر شما چکار کنم البته از نظر نوشتن کد مشکل ندارم مشکل من این است که کد را کجا بنویسم (فقط دو textbox روی فرم وجود دارد یعنی از هیچ کنترل دیگری نمی خواهم استفاده کنم مثل انتخاب واحد دانشگاه که شما کد درس را داخل تکست اولی وارد کرده و در تکست دوم نام درس خود بخود نشان داده می شود) :لبخندساده:

sepide1
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 20:02 عصر
کی میدونه در چه رویدادی باید بنویسم

Behrouz_Rad
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 20:48 عصر
با استفاده از AJAX و در keydown تکست باکس اولی.

موفق باشید.

sepide1
جمعه 17 اسفند 1386, 11:40 صبح
حتما باید از AJAX استفاده کرد

Behrouz_Rad
جمعه 17 اسفند 1386, 11:55 صبح
وقتی میگی "همزمان" مشخصه که باید از AJAX استفاده کرد!
AJAX غول نیست! دوستش داشته باشید تا دوستتون داشته باشه. :)

sepide1
جمعه 17 اسفند 1386, 12:12 عصر
با استفاده از AJAX و در keydown تکست باکس اولی.

موفق باشید.
ولی من keydown را پیدا نکردم مطمئن هستید Keydown است

my_blithe
جمعه 17 اسفند 1386, 12:15 عصر
آقای راد حرف قشنگی زن

AJAXغول نیست! دوستش داشته باشید تا دوستتون داشته باشه

شما میتونید از ajax هم استفاده نکنید و فقط در روویداد keydown تکست باکس اولی کد مربوطه رو بنویسی . اما وقتی که از حالت فوکوس حارج بشه کل صفحه رفرش میشه که ظاهر جالبی نداره و در اینجا استفاده از ajax به دردت می خوره . سخت نیست توی همین انجمن سرچ کنی روش کار باش رو کامل یاد میگیری...

sepide1
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 12:31 عصر
آقای راد حرف قشنگی زن

شما میتونید از ajax هم استفاده نکنید و فقط در روویداد keydown تکست باکس اولی کد مربوطه رو بنویسی . اما وقتی که از حالت فوکوس حارج بشه کل صفحه رفرش میشه که ظاهر جالبی نداره و در اینجا استفاده از ajax به دردت می خوره . سخت نیست توی همین انجمن سرچ کنی روش کار باش رو کامل یاد میگیری...
تا حدودی AJAx را رفتم یاد گرفتم (یادم دادند) حالا این رویداد keydown کجاست (ویندوز دارد ولی وب ندارد) چکار کنم حالا ؟:خجالت:

Behrouz_Rad
چهارشنبه 22 اسفند 1386, 12:50 عصر
در روال Page_Load بعد از چک کردن شرط IsPostBack به TextBox ات نسبتش بده:

TextBox1.Attributes.Add("onkeydown","myJSFunction");

موفق باشید.