PDA

View Full Version : پر کردن دیتاست با چند جدول همزمان

aminva
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 18:18 عصر
سلام دوستان
همونطور که می دونید سینتکس پر کردن دیتاست در vb.net

Dataadapter.fill(dataset, "table")

اگر بخوایم بیش از یک جدول پایگاه داده رو به دیتاست خودمون بدیم چه سینتکسی کار می کنه؟

در ضمن با اکسس کار می کنم و VB.NET
ممنون

aminva
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 18:47 عصر
لطفا هرکی می دونه جواب منو بده
واقعا برام حیاتیه
جبران می کنم
مرسی

peymannaji
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 18:48 عصر
اگر در هر دیتا ست یک جدول قرار داره در نتیجه برای هر کدام یک fill باید انجام بدی مثال :

sqldataadapter1.fill(dataset1)
sqldataadapter2.fill(dataset2)
.
.
.
sqldataadapter100.fill(dataset100)
اگر یک دیتا ست داشت باشید که حاوی چند جدول که رابطه دارند مثال :

اگر هم یک دیتا ست داشت باشید که حاوی چند جدول بدون رابطه است و هر کدام از آنها توسط یک دیتا آداپتور خاص پر میشوند مثال :

sqldataadapter2.fill(dataset1)
.
.
.
sqldataadapter100.fill(dataset1)

البته من چیزی که میدونستم رو گفتم شاید دوستان راه بهتری هم بدونن که اگه بگن ما هم استفاده میکنیم .

aminva
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 18:52 عصر
یعنی اگر از نوع سوم چند دستور fill پست سر هم بذاریم دیتاست ما حاوی چند جدول خواهد شد؟
مرسی

peymannaji
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 19:01 عصر
مثال هایی که زده شد بر این اساس می باشد که شما یک Sqldataadapter را درگ کنید رو صفحه و آنرا برای یک جدول تنظیم کنید و در نهایت از روی آداپتوری که ساحته میشود یک دیتا ست بسازید چنانچه این کار را برای اولین بار انجام دید یک new data set ایجاد میشه حالا اگر یک دیتا آداپتور دیگه درگ کنید رو صفحه آنرا برای جدول دیگری ست کنید و چنانچه اقدام ب ساخت دیتا ست کنید از شما سوال میکنه ک دیتا ست جدید میخواهید یا بروی همان دیتا ست موجود این جدول رو اضافه کنه که شما گزینه دوم را انتخاب میکنید درنتیجه یک دیتا ست با چند جدول دارید که برای هر کدام یک دیتا آداپتور وجود داره که با روش گفت شده آنها رو پر میکنی ...

aminva
جمعه 17 اسفند 1386, 21:02 عصر
پیمان جان من با ویزارد کار نمی کنم
با کد کار می کنم
با همون پیام اول شما مشکل من حل شد
واقعا ازت ممنونم
به امید جبران