PDA

View Full Version : سوال در مورد اجرای برنامه روی موبایل

Modifier
پنج شنبه 16 اسفند 1386, 19:02 عصر
با سلام
من در vs.net و در قسمت #c و smartphon یک فایل exe. ساخته ام و در شبیه سازی اون اجرا می شود حالا اونو رو موبایل فرستادم ولی فایل exe. را نمی شناسد و اجرا نم کونه من باید چکار کنم.سیستم عامل موبایل هم windows است.
با تشکر

hsaleh120
شنبه 18 اسفند 1386, 11:25 صبح
آقا من هم همین مشکل را دارم
اگه کسی بلد راهنمایی کنه

reza6384
یک شنبه 19 اسفند 1386, 15:16 عصر
من چون با Windows CE کار میکنم نمی دونم این فکرم درسته یا اشتباه.
فکر می کنم این فایل Exe که گفتید با Cpu شما نمی خونه، چون دستگاههای مختلفی با Cpu های مختلف هستن که Windows Mobile سیستم عاملشون هست. یک فایل هست به نام Windows Mobile 5.0 Pocket PC SDK.msi که وقتی اینو نصب کردم آیتم های Windows Mobile 5.0 و ... به بخش Deply اضافه شده. سایز این فایل 178 مگابایته و لینکش هم اینه :
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=83A52AF2-F524-4EC5-9155-717CBE5D25ED&displaylang=en
امیدوارم که به احتمال زیاد بعد از نصب این SDK مشکلتون حل شه. ( با توجه به اینکه من خودم قبلا این مشکل روی Windows CE پیش اومده بود )

sinpin
پنج شنبه 08 فروردین 1387, 01:23 صبح
با سلام
من در vs.net و در قسمت #c و smartphon یک فایل exe. ساخته ام و در شبیه سازی اون اجرا می شود حالا اونو رو موبایل فرستادم ولی فایل exe. را نمی شناسد و اجرا نم کونه من باید چکار کنم.سیستم عامل موبایل هم windows است.
با تشکر
برنامه رو از طریق vs پابلیش کنید روی موبایل.

sinpin
پنج شنبه 08 فروردین 1387, 01:27 صبح
فکر می کنم این فایل Exe که گفتید با Cpu شما نمی خونه، چون دستگاههای مختلفی با Cpu های مختلف هستن که Windows Mobile سیستم عاملشون هست.
برنامه نویسی دات نت مستقل از پلتفرم و سخت افزار است.
و اگر فرضا دات نت فریمورکی که برنامه رو با اون نوشتید روی ماشین لباسشویی خونه ی شما نصب بشه برنامه شما به راحتی روی اون اجرا میشه (as virtual machine)

reza6384
یک شنبه 11 فروردین 1387, 01:47 صبح
سلام. ببخشید من هم سوتی دادم هم منظورم رو بد بیان کردم.

برنامه نویسی دات نت مستقل از پلتفرم و سخت افزار است.

درسته، اما وقت Deploy کردن یک پروژه برای اولین بار روی یک Device یک فایل cab. هست که اونه که Compact Framework رو روی Device می ریزه و باید از نوع Cpu دستگاه باشه، مثلا با فایل پردازنده از نوع Armv4i نمی تونید Sql Server CE رو روی یک دستگاه که پردازنده اش از نوع Mipsiv هست نصب کنید(اینو مطمئنم چون تست کردم)، چون هنوز Compact Framework ای وجود نداره که بخواد یک فایل اجرایی به صورت Intermedaite Code رو بصورت Platform Independent اجرا کنه. بعد از اینکه CF نصب شد حرف شما کاملا صحیحه. ممنون از تذکرتون.

soheil86
دوشنبه 12 فروردین 1387, 01:14 صبح
یعنی حتی فایل Cab‌ هم اجرا نمیشه و برنامه نصب نمیشه ؟؟

reza6384
شنبه 17 فروردین 1387, 10:17 صبح
یعنی حتی فایل Cab‌ هم اجرا نمیشه و برنامه نصب نمیشه ؟؟

چرا، نصب می شه، ولی بعد از نصب کار نمی کنه.